X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
Forum opiekują się:
Ekspert AXA życie i AXA TUiR
Aleksandra Leszczyńska

Maciej Lichoński
Ekspert VOTUM S.A.
Odszkodowania
Anna Woś
Regulamin
 
Sonda
Czy kupisz NNW dla dziecka?
Tak, kupię NNW oferowane przez szkołę
Tak, kupię mu indywidualną polisę NNW
Tak, kupię NNW w ramach ubezpieczenia mieszkania
Nie
« powrót

Dodaj swoją opinię o towarzystwie:

WARTA Życie

Odpowiedź do komentarza:

Nieskuteczne wypowiedzenie OC w trakcie trwania umowy- Warta (HDI)
Witam. Miałem umowę OC w firmie HDI (konsorcjum Warta), z gapiostwa nie zorientowałem się w ofertach tańszego ubezpieczenia, dlatego też nowa umowa weszła automatycznie, znajomy agent w tym samym czasie znalazł mi ofertę o 100 zł tanszą i powiedział że mogę wypowiedzieć umowę OC w trakcie jej trwania, tak wiec w 3-dniu trwania nowej umowy w HDI wysłałem wypowiedzenie listem poleconym do centrali oczywiście po wizycie w regionalnym biurze HDI, tam mi powiedziano, że nie ma problemu i mogę wypowiedzieć tą umowę, firma natomiast może ale nie musi upomnieć się o składkę za te trzy dni ochrony. Po około 4 tygodniach udałem się do tego samego biura i powiedziano mi ze pismo wpłynęło i sprawa powinna być zamknięta. Niestety nie została zamknięta, a wszystko przez brak malutkiego "a" bo wypowiedzenia przed końcem terminu ubezpieczenia jest z artykułu "28" a w trakcie trwającej polisy z artykułu "28 a", oczywiście nikt mi o tym nie powiedział, po prawie pół roku dostałem wezwanie do zapłaty z centrum windykacji Warta, wyjaśnienia, pisma, skan polisy z innej firmy na auto nic nie dały, sprawę przedstawiłem do rzecznika spraw ubezpieczonych, mimo mojego błędu, wypowiedzenie które wysłałem jest określane jako oświadczenie woli, wiec nie powinni żądać zapłaty składki, a co najmniej skontaktować się w celu wyjaśnienia sprawy. Nic to nie dało, z jednej raty , sprawa przeciągnęła się o tyle że dostałem wezwanie na zapłatę dwóch rat, firma nie ustąpiła, kontakt był utrudniony, dzwoniąc wielokrotnie kontaktowałem się z biurem w Lublinie bądź Kielcach a dokumenty były w Łodzi (Centrum Windykacji Warta), także trudno było się dogadać, gdy konsultant nie wiedział gdzie powstał błąd. Żona kazała mi zapłacić obie raty, prawie 500 zł, bo stwierdziła ze nie są to pieniądze warte ciągania się po sądach. Zdecydowanie zostałem potraktowany jak idiota, nikt się nie zajął sprawą aby to wyjaśnić, nawet oficjalne pismo od Rzecznika zostało potraktowane niepoważnie, gdzie wszystkie dokumenty były zebrane w całości. Wg prawa nie można mieć dwóch ubezpieczeń OC na jedno auto, dla Warty nie był to żaden argument na potwierdzenie mojej niewiedzy o tym, że nieskutecznie wypowiedziałem umowy. Odradzam Firmę za brak profesjonalizmu, bo nie chodzi tu o 500 zł, a o stracony czas na pisanie, tłumaczenie, wiem że praktyka tego typu jest stosowania nagminnie, za gapiostwo trzeba płacić i tu sprawdza się powiedzenie że "Nie znajomość prawa nie zwalnia z jego przestrzegania".
Rodzaj ubezpieczenia
Tytuł wątku
(max. 255 znaków)
Treść komentarza
Wpisanych znaków 0, pozostało 5000. Brak możliwości wstawiania linków.
Autor
(max. 50 znaków)
Poinformuj mnie mailem o pierwszej odpowiedzi
(powiadomienie nie zostanie wysłane, jeśli pole "Adres e-mail" nie będzie wypełnione)
Adres e-mail
(max. 100 znaków)
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k., z siedzibą we Wrocławiu (53-659) przy ul. gen. Władysława Sikorskiego 2-8, oraz na udostępnianie tych danych innym partnerom współpracującym z Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. w szczególności licencjonowanym agentom ubezpieczeniowych w celu przedstawienia oferty ubezpieczenia oraz celach marketingowych. Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. informacji handlowej drogą elektroniczną. Informujemy, że udostępnienie danych osobowych jest dobrowolne. Osoba, której dane dotyczą, ma prawo wglądu do swoich danych osobowych oraz do ich poprawiania, jak również prawo do wniesienia pisemnego, umotywowanego żądania zaprzestania przetwarzania jej danych ze względu na jej szczególną sytuację oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych.
« powrót
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.