X
U¿ywamy plików cookies, by u³atwiæ korzystanie z naszego serwisu. Je¶li nie chcesz, aby pliki cookies by³y zapisywane na Twoim dysku,
zmieñ ustawienia swojej przegl±darki. Wiêcej na temat naszej polityki prywatno¶ci znajdziesz tutaj.
Poleæ znajomemu| Forum
« powrót do dzia³u: Zapytaj eksperta

Komentarze do w±tku:

FATALNE UBEZPIECZENIE WY¦WIETLACZA TELEFONU SONY XPERIA Z
2014-10-02 21:15 czwartek ~Jerzy Chobot
Dzieñ dobry, jak w tytule, kupi³em w salonie Orange -29.04.2014 telefon Sony Xperia Z, wraz z zaproponowanym przez sprzedawcê ubezpieczeniem wy¶wietlacza na kwotê 1200 z³/lub 2 zdarzenia w roku(po 600z³)w TU Europa. Po pó³torej miesi±ca u¿ytkowania wy¶wietlacz pêk³ (taki pech).Po skontaktowaniu siê z ubezpieczycielem TU Europa przys³ano kuriera(10.07.14) który zabra³ telefon do Ucare Regeneris Care - firmy serwisuj±cej telefony na zlecenie TU Europa.W ci±gu 14 dni telefon powinien byæ naprawiony i odes³any,lub powinienem uzyskaæ informacjê na temat statusu naprawy, ewentualnego czasu naprawy, czy propozycji dostarczenia telefonu zastêpczego z powodu wyd³u¿enia terminu naprawy, zgodnie z zapisami umowy ubezpieczenia.Niestety nic takiego nie nast±pi³o. Po ok. trzech tygodniach oczekiwania skontaktowa³em siê z Regeneris Care i dowiedzia³em siê ¿e telefon nie jest naprawiany poniewa¿ kwota naprawy przekracza sumê ubezpieczenia na jedno wydarzenie(600z³)i zaproponowano przes³anie dop³aty do naprawy w kwocie 22.34 z³ na konto Regeneris. Zgodzi³em siê i wys³a³em ¿±dan± sumê.Potwierdzono mi ¿e w zwi±zku z tym telefon bêdzie naprawiony. Min±³ kolejny tydzieñ, ponownie skontaktowa³em siê z Regeneris Care i dowiedzia³em siê ¿e telefon wys³ano do naprawy do serwisu Sony i w ci±gu 2-3 dni( w dniach 5-9 sierpieñ) kurier dostarczy mi naprawiony tel. Nic z tego, bowiem 12 sierpnia 14 znowu zadzwoni³em do Regeneris i dowiedzia³em siê ¿e mog± naprawiæ mój telefon je¿eli dop³acê ok. 300 z³.Nie wyrazi³em zgody bo z jakiej racji ? Wymiana wy¶wietlacz to kosz 350 z³, ubezpieczenie to 600z³,poza tym wys³a³em ju¿ dop³atê 20.07.14. W zwi±zku z tym skontaktowa³em siê z przedstawicielem TU Europa aby dowiedzieæ siê o co tu chodzi ? W TU Europa Pani powiedzia³a ¿e naprawi± telefon po dokonaniu dop³aty kwoty przekraczaj±cej sumê ubezpieczenia.Poinformowa³em ¿e ju¿ dop³aci³em i nic z tego nie wynika. Poproszono mnie o wys³anie stosownego pisma drog± mailow± i dochodzenie moich praw w Regeneri Care. Wys³a³em stosowne pismo do TU Europa, do Regeneris Care i Biura Obs³ugi Klienta Orange - sprzedawcy telefonu i ubezpieczenia.W pi¶mie tym zawar³em informacjê, ¿e Regeneris Care od listopada 2012 roku nie serwisuje telefonów Sony na terenie Polski.Dowiedzia³em siê tego w miêdzyczasie. Zadzwoni³em ponownie do konsultanta Regeneris Care i us³ysza³em ¿e mój telefon ponownie pojecha³ do naprawy do serwisu Sony i za 2-3 dni otrzymam naprawiony aparat. A tu niespodzianka, po 15 minutach od zakoñczenia tej rozmowy do moich drzwi puka kurier z przesy³k±. Przywióz³ nie naprawiony telefon z pisemn± informacj± ¿e odsy³aj± popsuty telefon "zgodnie z moim ¿yczeniem" ? Zadzwoni³em ponownie do Regeneris, odebra³ ten sam Pan i zaniemówi³ gdy go poinformowa³em ¿e telefon nie jest w serwisie Sony poniewa¿ w³a¶nie mi go przywieziono. Nastêpnego dnia ponownie przyjecha³ kurier i zabra³ telefon do "naprawy". Poza tym na moje pisma do TU Europa i do Ucare Regeneri Care do dzisiaj nikt nie odpowiedzia³. W okresie trzech miesiêcy, które minê³y, nikt ze strony ubezpieczyciela czy serwisu nie kontaktowa³ siê ze mn±. Wszelkie próby wyja¶nienia by³y jedynie z mojej strony. Od momentu wyst±pienia szkody minê³y ponad 3 miesi±ce i dzisiaj odes³ano mi ponownie nie naprawiony telefon z adnotacj± ¿e firma Regeneris Care nie naprawia telefonów Sony.Z kolejnej rozmowy telefoniczne z konsultantem Regeneris dowiedzia³em siê ¿e Regeneris ma "wytyczne" od TU Europa ¿eby nie przyjmowaæ dop³at do naprawy i odsy³aæ nie naprawione telefony, czyli wiadomo¶æ zupe³nie odwrotna od tej któr± uzyska³em od TUE. Odwiedzi³em dzisiaj salon Orange chc±c uzyskaæ informacjê co mo¿na w tej sprawie zrobiæ ? Uzna³em ¿e pracownik salonu sprzeda³ mi ubezpieczeni wy¶wietlacza telefonu nie odpowiednie do zakupionego modelu telefonu. Ja kupi³em to ubezpieczenie w dobrej wierze !, natomiast sprzedawca powinien wiedzieæ jaki produkt(ubezpieczenie) proponuje ! Wizyta okaza³a siê bez skuteczna. Ka¿da ze stron, tj. Orange, Regeneris Care i TU Europa odsy³am mnie ju¿ trzy miesi±ce do "innego winnego" !, jak widaæ bez skutku. Podsumowuj±c : - zaoferowano mi ubezpieczenie nie odpowiednie do marki telefonu - ze strony Orange - nie dotrzymano kilku punktów umowy ubezpieczenia - 14 dniowy termin,brak informacji,dostarczenie telefonu zastêpczego i co najwa¿niejsze naprawê lub wymianê wy¶wietlacza na nowy w przypadku gdyby okaza³o siê ¿e naprawa jest nie ekonomiczna lub nie wykonalna.(Jest to w umowie !) - to ze strony TU Europa - mataczenie, k³amstwa,udzielanie nie prawdziwych informacji, próba naci±gniêcia mnie na naprawê odp³atn± (300z³),odsy³anie telefonu nie naprawionego(z powziêtych informacji wynika ¿e jest to praktykowane nagminnie) - to ze strony Regeneris Care Zadziwiaj±ce jest to ¿e dopiero po up³ywie trzech miesiêcy przyznali siê do tego ¿e nie serwisuj± telefonów Sony ? Uwa¿am ¿e jestem stron± pokrzywdzon± i oczekujê stosownej rekompensaty pytanie jednak od której ze stron i jak mam
Odpowiedzi: 28
  • 2018-08-01 11:28 ¶roda ~UCARE | [+] odpowiedz
    U CARE UBEZPIECZENIA TO TOTALNA PORAZKA X KOM SPRZEDAJE TEN BADZIEW I NIE OBCHODZI ICH TO ZE FIRMA U CARE NIE ODBIERA SPRZETU PRZEZ TYDZIEN NIE ROZPATRUJE REKLAMACJI ZE ODDAJE SPRZET BARDZIEJ USZKODZ... czytaj dalej »
  • 2017-12-25 10:45 poniedzia³ek ~Sylwester Ka¼mierski | [+] odpowiedz
    Witam! Oferujê pomoc w uzyskiwaniu jak najwy¿szych odszkodowañ z tytu³u wypadku komunikacyjnego, b³êdu medycznego, nies³usznego pozbawienia wolno¶ci, po¶lizgniêcia i upadku, ¶mierci osoby bliskiej, wy... czytaj dalej »
  • 2017-10-17 21:11 wtorek ~Marcin | [+] odpowiedz
    Polecam wypowiedzieæ umowê ubezepieczenia
  • 2017-07-10 11:20 poniedzia³ek ~Mateusz | [+] odpowiedz
    Wys³a³em na reklamacjê telefon z uszkodzonym wy¶wietlaczem. Naprawa, rzekomo z powodu braku czê¶ci u producenta, trwa³a jakie¶ 6 tygodni. Maj± tam taki burdel, ¿e nie zauwa¿yli, ¿e nie wys³ali mi tele... czytaj dalej »
  • 2017-07-10 11:20 poniedzia³ek ~Mateusz | [+] odpowiedz
    Wys³a³em na reklamacjê telefon z uszkodzonym wy¶wietlaczem. Naprawa, rzekomo z powodu braku czê¶ci u producenta, trwa³a jakie¶ 6 tygodni. Maj± tam taki burdel, ¿e nie zauwa¿yli, ¿e nie wys³ali mi tele... czytaj dalej »
  • 2017-05-02 13:46 wtorek ~Monika | [+] odpowiedz
    Ja odda³am Swój telefon z lekko ubitym ekranem. Dziady nie do¶æ,¿e nie naprawili to zepsuli do koñca. telefonu nie da sie za³±czyæ, nie reagujê na ³adowarkê.. super!
  • 2017-04-13 17:58 czwartek ~n+ | [+] odpowiedz
    Witam, Mogê powiedzieæ ¶mia³o, ¿e jestem zadowolony z ubezpieczenia wy¶wietlacza w Orange realizowanego przez UCARE. Po 10 dniach od zg³oszenia szkody polegaj±cej na pot³uczeniu wy¶wietlacza, które n... czytaj dalej »
  • 2017-04-13 17:58 czwartek ~n+ | [+] odpowiedz
    Witam, Mogê powiedzieæ ¶mia³o, ¿e jestem zadowolony z ubezpieczenia wy¶wietlacza w Orange realizowanego przez UCARE. Po 10 dniach od zg³oszenia szkody polegaj±cej na pot³uczeniu wy¶wietlacza, które n... czytaj dalej »
  • 2016-12-12 18:23 poniedzia³ek ~sQn | [+] odpowiedz
    Mam wykupione ubezpieczenie. Niestety po paru miesiacach telefon spadl i pekl dotyk oczywiscie wyswietlacz jak i sam uskodzony dotyk dzialal. Zglosilem szkode zostala ona zaakceptoeana. Przyjechal kur... czytaj dalej »
  • 2016-09-28 15:44 ¶roda ~ramzes | [+] odpowiedz
    Brak zewnêtrznej si³y mechanicznej..... NIE KUPUJCIE TEGO...
  • 2016-06-24 20:53 pi±tek ~akaban | [+] odpowiedz
    Rozbi³em szybkê sony t3. Wype³ni³em formularz na stronie ucare, trochê k³ami±c o osobie trzeciej, która rzekomo spowodowa³a szkodê. Sprawê rozpatrywano 2 tygodnie, po czym poinformowano, ¿e jedzie kur... czytaj dalej »
  • 2016-06-06 11:01 poniedzia³ek ~Katarzyna K. | [+] odpowiedz
    Sytuacja: siedzê, telefon na kolanach le¿y. Nagle wstajê, telefon spada, uderza o pod³ogê, t³ucze siê szybka. Odpowied¼: Z podanych informacji wynika, i¿ na telefon nie zadzia³a³a nieprzewidywalna s... czytaj dalej »
  • 2016-02-19 11:11 pi±tek ~bbr | [+] odpowiedz
    Po Waszych komentarzach trochê siê obawia³em, ale u mnie skoñczy³o siê pozytywnie. Recenzja mojej sprawy: Sony Xperia Z3 - uszkodzony digitizer (panel dotykowy) 1. Zg³oszenie do ucare poprzez e-mai... czytaj dalej »
  • 2016-02-09 09:24 wtorek ~Zbychu | [+] odpowiedz
    Spad³ mi telefon i zosta³ uszkodzony wy¶wietlacz. Mam ubezpieczenia wy¶wietlacza w sieci Orange wiêc zg³osi³em szkodê. Na maila poproszono mnie o dok³adny opis zdarzenia. Nastêpnego dnia otrzyma³em in... czytaj dalej »
  • 2016-01-19 15:24 wtorek ~mARAS | [+] odpowiedz
    Spad³ mi tablet, oczywiscie nie uznali. Mnóstwo uzasadnieñ ¿e nie bo to i owo. Nie po to wykupuje siê ubezpieczenie aby bylo tylko fikcj¡.
  • 2015-09-21 15:23 poniedzia³ek ~Pat | [+] odpowiedz
    po tych wszystkich waszych wpisach,wystraszylam siê co bêdzie z moim telefonem,najpierw zglosilam szkodê,czeka³am na odpowied¼ czy wg przyjm± 10 dni,kurier przyjecha³ ,zabra³ telefon,i stwierdzi³am,¿e... czytaj dalej »
  • 2015-07-28 12:22 wtorek ~Dawid | [+] odpowiedz
    Po miesi±cu, dzowni±c do tej "cudownej" korporacji dowiedzia³em siê, ¿e za szkodê (zbita szybka w moim Iphone) muszê im zap³aciæ 850 z³!!! Nie wiadomo dlaczego, z jakiego powodu zosta³o odrz... czytaj dalej »
  • 2015-06-19 18:19 pi±tek ~bianca | [+] odpowiedz
    Wczoraj upad³ mi telefon i pêk³ wy¶wietlacz, czê¶ciowo nie dzia³a dotyk, na upartego da siê z niego korzystaæ, ale chyba trzeba mieæ nerwy ze stali, ¿eby przy tym nie zg³upieæ... W ka¿dym razie skojar... czytaj dalej »
  • 2015-06-03 16:37 ¶roda ~Paulina | [+] odpowiedz
    Je¶li maj± tak ubezpieczaæ telefony ¿e po zg³oszeniu szkody odmawiaj± wymiany to ja dziêkujê bardzo .... Zg³asza³am szkodê 3 razy i za ¿adnym nie uznali... To po co w takim razie p³aciæ za ochronê wy¶... czytaj dalej »
  • 2015-05-31 11:05 niedziela ~ja | [+] odpowiedz
    Posiadam Sony Xperia T3 tydzieñ po wziêciu z salonu w autobusie wtr±ci³a mi go jaka¶ stara baba z rêki upad³ i siê rozbi³ wy¶wietlacz zg³osi³am szkodê teraz mam czekaæ na kuriera mam nadziejê ¿e nie s... czytaj dalej »
  • 2015-05-13 11:00 ¶roda ~m³oda-dziewczyna | [+] odpowiedz
    witamn, nie mog³am siê doprosiæ o telefon przez 3 miesi±ce. zaczynaj±c od tego, ¿e maj± misiac zeby po informowaæ czy bedzie ewentualna dop³ata czy nie, wiêc czekaj±c do miesiaca czasu my¶l±æ ze dosta... czytaj dalej »
  • 2015-04-17 09:39 pi±tek ~Daga | [+] odpowiedz
    Wczoraj zg³osi³am do ubezpieczyciela pêkniêcie szybki i us³ysza³am ¿e przy odbiorze telefonu bêdê musia³a zap³aciæ 59z³.Po cholere p³aciæ to ubezpieczenie?
  • 2015-04-04 12:04 sobota ~SonyXperia | [+] odpowiedz
    Witam, Ubezpieczenia tragedia. Telefon mi upad³ i pêk³ wy¶wietlacz. Najpierw nie mo¿na by³o go oddaæ bo w orange nie chcieli przyj±æ. A jak w koñcu zg³osi³em szkode to dosta³em odpowiedz, ¿e telefon ... czytaj dalej »
  • 2015-02-07 15:15 sobota ~dadant | [+] odpowiedz
    Aby zrezygnowaæ z ubezpieczenia wy¶wietlacza w Orange nale¿y zadzwoniæ pod nr.501 030 030 i zg³osiæ chêæ rezygnacji
  • 2015-01-27 19:06 wtorek ~ahim | [+] odpowiedz
    zglosilem szkode i po pieciu dniach kurier zabral telefon do naprawy a zaskozenie bylo ogromne jak po 4 dniach roboczych otrzymalem naprawiony telefon. Wyswietlacz zrobiony super a telefon wyglada jak... czytaj dalej »
  • 2015-01-15 16:13 czwartek ~GOYA | [+] odpowiedz
    TO UBEZPIECZENIE TO JAKA¦ WIELKA ¦CIEMA TELEFON SPAD£ PÊK£ WY¦WIETLACZ A UBEZPIECZENIE OCZYWI¦CIE BRONI SIÊ BRAKIEM CZYNNIKA ZEWNÊTRZNEGO CZYLI OSOBY TRZECIEJ A SALON ORANGE ZAPEWNIA£ MNIE O OCHRONIE ... czytaj dalej »
  • 2015-01-13 09:54 wtorek ~ajankowski | [+] odpowiedz
    zg³osi³em 23.12.2014 zbity wy¶wietlacz i trochê to trwa³o ale 10.01.15 kurier zabra³ i rzekomo jest w naprawie ,nawet dosta³em zg³oszenie ¿e telefon jest w naprawie
  • 2014-10-22 11:30 ¶roda ~Audytorium | [+] odpowiedz
    Obawiam siê,¿e w twoim przypadku mo¿e Ci ju¿ tylko pomoc Rzecznik Praw Obywatelskich. Mo¿esz do niego napisaæ bezp³atnie. Otrzymasz w ten sposób bezp³atn± poradê prawn±
« powrót do dzia³u: Zapytaj eksperta
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na ¿ycie, zdrowotne, nieruchomo¶ci, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiêbiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na ¿ycie. Zamów ubezpieczenie na ¿ycie, Korzy¶ci z ubezpieczenia na ¿ycie, Ceny ubezpieczeñ na ¿ycie, Czym jest ubezpieczenie na ¿ycie? Oblicz sk³adk± ubezpieczenia na ¿ycie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeñ Ochronnych - zabezpiecz Twoje ¿ycie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeñ Oszczêdno¶ciowych - oszczêdzaj na emeryturê. Na co zwróciæ uwagê wybieraj±c polisê na ¿ycie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomo¶ci u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wype³nij formularz, oblicz sk³adkê i kup polisê. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz sk³adkê ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dajê Ci komfort spokojnych i bezpiecznych woja¿y po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podró¿y online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisê turystyczn± online. Ubezpieczenia na wakacje - podró¿ne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisê turystyczn± online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawd¼ ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.