X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
Forum opiekują się:
Ekspert Grupy ERGO Hestia - Magdalena Krause
Ekspert AXA Życie i AXA TUiR
Aleksandra Leszczyńska

Maciej Lichoński
Ekspert VOTUM S.A.
Odszkodowania
Anna Woś
Regulamin
 
Sonda
Czy kupisz NNW dla dziecka?
Tak, kupię NNW oferowane przez szkołę
Tak, kupię mu indywidualną polisę NNW
Tak, kupię NNW w ramach ubezpieczenia mieszkania
Nie
« powrót

Dodaj swoją opinię o towarzystwie:

Aviva

Odpowiedź do komentarza:

Trzeba ich "wyprostować" albo niech znikają z rynku
Ubezpieczyciel niewywiązujący się z umów (tak jest w moim przypadku, ponad 3 miesiące czekam na odpowiedź w sprawie zgłoszonego roszczenia) może zostać ukarany przez: - Komisje Nadzoru Finansowego - Urząd Ochrony Konsumenta (UOKIK) W mojej sprawie już napisałem do Rzecznika Ubezpieczonych, kolejno sprawę przekaże do UOKIK i KNF. Praktyki, jakie stosuje ten ubezpieczyciel są naganne. Wniosek o roszczenie złożyłem z tytułu dwóch ubezpieczeń w sierpniu. We wrześniu odpowiedzieli mi na jedno z nich (odmowa, uzasadniona, w terminie), natychmiast złożyłem reklamację przez ich stronę. Jedyne info - sprawę przekazano do odpowiedniego działu. Uruchomiłem agenta, ten zadziałał i dowiedział sie, że nastąpiło przeoczenie, ale akta są już w archiwum. Żeby przyspieszyć sprawę (już był październik) zaproponował ponowne złożenie wniosku. Zgodziłem się ale pod warunkiem, że wniosek zostanie przyjęty z datą pierwotną. Dzwonię do centrali po około dwóch tygodniach - informują mnie, że jeszcze mają czas, bo 30 dni od złożenia jeszcze nie upłynęło; tu już mną "trochę zatrzęsło". Ale czekam dalej. Po upływie 30 dni od drugiego złożenia wniosku pisze reklamacje z informację, że wysyłam skargę do Rzecznika Praw ubezpieczonych. Natychmiast otrzymuje odpowiedź, że pismo do mnie "wyszło" 23.11. 29.11 pisze do nich "z jaką prędkością idzie to pismo, i czy aby nie zabłądziło". Odpowiadają, że wysłali zwykłą pocztą a Poczta Polska ma dwa tygodnie na dostarczenie (sic!). Pismo oczywiście jeszcze nie "doszło", co w nim jest - oczywiście też nie wiem. Można oczywiście całą sprawę tłumaczyć zbiegami okoliczności itp, ale teraz z perspektywy oceniając całokształt mojej sprawy i szczególnie najświeższe komentarze ich dotyczące przyznaję, że cała "maszyneria" Avivy jest nastawiona na maksymalne przeciąganie sprawy, bezwzględne wykorzystanie każdej przesłanki aby wydłużyć, zaniżyć bądź odmówić wypłaty odszkodowania. To nadaje się i do UOKIK i do KNF
Rodzaj ubezpieczenia
Tytuł wątku
(max. 255 znaków)
Treść komentarza
Wpisanych znaków 0, pozostało 5000
Autor
(max. 50 znaków)
Poinformuj mnie mailem o pierwszej odpowiedzi
(powiadomienie nie zostanie wysłane, jeśli pole "Adres e-mail" nie będzie wypełnione)
Adres e-mail
(max. 100 znaków)
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k., z siedzibą we Wrocławiu (53-659) przy ul. gen. Władysława Sikorskiego 2-8, oraz na udostępnianie tych danych innym partnerom współpracującym z Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. w szczególności licencjonowanym agentom ubezpieczeniowych w celu przedstawienia oferty ubezpieczenia oraz celach marketingowych. Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. informacji handlowej drogą elektroniczną. Informujemy, że udostępnienie danych osobowych jest dobrowolne. Osoba, której dane dotyczą, ma prawo wglądu do swoich danych osobowych oraz do ich poprawiania, jak również prawo do wniesienia pisemnego, umotywowanego żądania zaprzestania przetwarzania jej danych ze względu na jej szczególną sytuację oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych.
« powrót
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.