X
U¿ywamy plików cookies, by u³atwiæ korzystanie z naszego serwisu. Je¶li nie chcesz, aby pliki cookies by³y zapisywane na Twoim dysku,
zmieñ ustawienia swojej przegl±darki. Wiêcej na temat naszej polityki prywatno¶ci znajdziesz tutaj.
Poleæ znajomemu| Forum
Forum opiekuj± siê:
Ekspert AXA ¿ycie i AXA TUiR
Aleksandra Leszczyñska

Maciej Lichoñski
Ekspert VOTUM S.A.
Odszkodowania
Anna Wo¶
Regulamin
 
Sonda
Czy kupisz NNW dla dziecka?
Tak, kupiê NNW oferowane przez szko³ê
Tak, kupiê mu indywidualn± polisê NNW
Tak, kupiê NNW w ramach ubezpieczenia mieszkania
Nie
« powrót do dzia³u: Opinie o towarzystwach ubezpieczeñ

Opinie o towarzystwie:

Aviva
Ocena: 2.85 (1656 g³osów)
Towarzystwo Ubezpieczeñ Ogólnych S.A. AVIVA to firma, która specjalizuje siê w ubezpieczeniach ¿ycia i zdrowia, ale oferuje równie¿ szeroki pakiet ubezpieczeñ maj±tkowych i komunikacyjnych. Czy tak szeroki zakres dzia³ania jest dobrym rozwi±zaniem dla firmy i czy klienci pozytywnie oceniaj± swoje do¶wiadczenia z tym towarzystwem?

Od 2 lipca Aviva i Allianz po³±czy³y siê w Polsce pod jedn± mark± – Allianz.
 
Rzecznik Finansowy na swojej stronie przedstawi³ raport, z którego wynika, ¿e liczba wniosków kierowanych do niego w zwi±zku z dzia³alno¶ci± AVIVA Towarzystwo Ubezpieczeñ Ogólnych S.A. w roku 2018 wynios³a 87, co daje 1% wszystkich sk³adanych na ubezpieczycieli skarg.
 
Wybór w³a¶ciwego ubezpieczenia to bardzo wa¿na sprawa. Jednym z czynników, które decyduj± o tym, czy polisa bêdzie odpowiednia jest porównanie oferty towarzystwa AVIVA Towarzystwo Ubezpieczeñ Ogólnych S.A. z innymi propozycjami, innych firm.
 
Bezcenne s± równie¿ opinie innych klientów. To oni wiedz±, jak w praktyce wygl±da funkcjonowanie danego towarzystwa. W³a¶nie dlatego bardzo gor±co zachêcamy do tego, by ka¿dy, kto wspó³pracowa³ z AVIVA podzieli³ siê z innymi swoj± opini± i do¶wiadczeniem. Byæ mo¿e taka relacja oka¿e siê bardzo pomocna w podjêciu w³a¶ciwej decyzji. 

Naci±ganie klientów

2010-03-15 09:28 poniedzia³ek ~Pawe³ Pluciñski, Poznañ
AVIVA kojarzy mi siê tylko NEGATYWNIE. Koñczy³o mi siê ubezpieczenie (w innej firmie), trafi³em w necie na reklamê Aviva "oblicz sk³adkê". Po wype³nieniu niezbêdnych danych (dane samochodu, kierowcy) skontaktowa³ siê ze mn± ich konsultant. Poprosi³em o OBLICZENIE SK£ADKI. Oferta by³a mniej-wiêcej porównywalna do tej, któr± mia³em do tej pory. Zdziwi³em siê kiedy przys³ali mi polisê. Ja chcia³em poznaæ wysoko¶æ sk³adki, a tu nagle polisa. Mia³em jeszcze trzy tygodnie do koñca wa¿no¶ci ubezpieczenia i w koñcu postanowi³em pozostaæ u dotychczasowego ubezpieczyciela. W terminie op³aci³em sk³adkê i zapomnia³em o sprawie. Jednak po pewnym czasie dosta³em wezwanie z Aviva do zap³aty sk³adki OC. Potem drugie, pó¼niej ju¿ z firmy windykacyjnej... Nie bêdê opisywa³ szczegó³ów. Odwo³ywa³em siê, wypowiada³em umowê (zawart± w podstêpny sposób). Teraz jestem straszony s±dem. Przepraszam, ale ja spe³ni³em obowi±zek ubezpieczenia OC, wiêc dlaczego Aviva traktuje tê polisê jako ubezpieczenie obowi±zkowe? Nie pope³ni³em ¿adnego przestêpstwa. Op³aci³em w terminie ubezpieczenie obowi±zkowe. Z oferty Aviva nie chcê skorzystaæ. Za co mam im zap³aciæ? Za ochronê ubezpieczeniow±? T± wykupi³em u dotychczasowego ubezpieczyciela. Przys³anie umowy, której nie chcia³em i stawianie klienta w sytuacji przymusu to skandal! Zamierzam zawiadomiæ prokuraturê o przestêpstwie wymuszenia. Nikomu nie polecam tej firmy. Podstêpny sposób pozyskiwania klientów i wy³udzanie pieniêdzy nie ¶wiadcz± dobrze o AVIVA.
  • 2011-08-10 22:26 ¶roda ~Ruti | [+] odpowiedz
    Jestem w takiej samej sytuacji. Chcia³abym porozmawiaæ z Panem na ten temat. Mo¿e mi Pan podaæ swój numer telefonu na GG 10144764
  • 2011-02-15 21:30 wtorek ~Eminem | [+] odpowiedz
    Potwierdzam. Przez lata by³em w PZU jednak raz ze wzglêdu na cenê ubezpieczenia wybra³em TU Aviva i gorzko tego ¿a³ujê, samochód sprzeda³em i wys³a³em umowê do Aviv'y, ale tego oczywi¶cie nie odnotowa... czytaj dalej »
  • 2010-12-07 14:19 wtorek ~monia | [+] odpowiedz
    witam, mam tak± sam± sytuacjê jest to zwyczajne wy³udzenie dosta³am juz raz list polecony jednak go nie odebralam , kontaktowalam sie z adwokatem rowniez twierdzi ze nie jest to umowa wi±¿aca , co zr... czytaj dalej »
  • 2010-03-29 18:50 poniedzia³ek ~a | [+] odpowiedz
    witaj mam podoby problem , czy cos w twojej sprawie sie wyjasni³o
  • 2011-06-13 15:29 poniedzia³ek ~:( | [+] odpowiedz
    Bardzo prosze o poradê jak rozwi±zac ten problem,ja równiez otrzyma³am wezwanie do zap³aty po 2 miesi±cach od oferty ubezpieczenie przed³u¿y³am u poprzedniego ubezpieczyciela.Powiedzia³am w Avivie,¿e ... czytaj dalej »
  • Rankomat.pl ocenia towarzystwo Aviva na:
    3.89
    OPINIE O Aviva
  • 2010-03-29 21:49 poniedzia³ek ~pawe³ | [+] odpowiedz
    Dodzwoni³em siê po dwóch tygodniach prób do pana kierownika, który podpisywa³ siê pod wezwaniami o zap³atê. Muszê przyznaæ, ¿e pan wykaza³ siê zrozumieniem i natychmiast anulowa³ polisê. Niestety wcze... czytaj dalej »
  • 2010-04-08 13:18 czwartek ~jools | [+] odpowiedz
    Typowe. To nie tylko oni tak robi±. Procedura telefoniczna jest taka, ¿e oni wysy³aj±c ci cokolwiek "musz± ale to musz±" poczekaæ a¿ podpiszesz jaki¶ ¶wistek i im ode¶lesz. Tak dzia³a prawo.... czytaj dalej »
  • 2010-03-30 15:07 wtorek ~ania | [+] odpowiedz
    moglbys podac nr telefonu, dzieki
« powrót do dzia³u: Opinie o towarzystwach ubezpieczeñ
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na ¿ycie, zdrowotne, nieruchomo¶ci, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiêbiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na ¿ycie. Zamów ubezpieczenie na ¿ycie, Korzy¶ci z ubezpieczenia na ¿ycie, Ceny ubezpieczeñ na ¿ycie, Czym jest ubezpieczenie na ¿ycie? Oblicz sk³adk± ubezpieczenia na ¿ycie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeñ Ochronnych - zabezpiecz Twoje ¿ycie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeñ Oszczêdno¶ciowych - oszczêdzaj na emeryturê. Na co zwróciæ uwagê wybieraj±c polisê na ¿ycie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomo¶ci u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wype³nij formularz, oblicz sk³adkê i kup polisê. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz sk³adkê ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dajê Ci komfort spokojnych i bezpiecznych woja¿y po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podró¿y online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisê turystyczn± online. Ubezpieczenia na wakacje - podró¿ne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisê turystyczn± online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawd¼ ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.