X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
Forum opiekują się:
Ekspert Grupy ERGO Hestia - Magdalena Krause
Ekspert AXA Życie i AXA TUiR
Aleksandra Leszczyńska

Maciej Lichoński
Ekspert VOTUM S.A.
Odszkodowania
Anna Woś
Regulamin
 
Sonda
Czy kupisz NNW dla dziecka?
Tak, kupię NNW oferowane przez szkołę
Tak, kupię mu indywidualną polisę NNW
Tak, kupię NNW w ramach ubezpieczenia mieszkania
Nie
« powrót do działu: Opinie o towarzystwach ubezpieczeń

Opinie o towarzystwie:

Aviva
Ocena: 2.81 (1371 głosów)
Towarzystwo Ubezpieczeń Ogólnych S.A. AVIVA to firma, która specjalizuje się w ubezpieczeniach życia i zdrowia, ale oferuje również szeroki pakiet ubezpieczeń majątkowych i komunikacyjnych. Czy tak szeroki zakres działania jest dobrym rozwiązaniem dla firmy i czy klienci pozytywnie oceniają swoje doświadczenia z tym towarzystwem?
 
Rzecznik Finansowy na swojej stronie przedstawił raport, z którego wynika, że liczba wniosków kierowanych do niego w związku z działalnością AVIVA Towarzystwo Ubezpieczeń Ogólnych S.A. w roku 2018 wyniosła 87, co daje 1% wszystkich składanych na ubezpieczycieli skarg.
 
Wybór właściwego ubezpieczenia to bardzo ważna sprawa. Jednym z czynników, które decydują o tym, czy polisa będzie odpowiednia jest porównanie oferty towarzystwa AVIVA Towarzystwo Ubezpieczeń Ogólnych S.A. z innymi propozycjami, innych firm.
 
Bezcenne są również opinie innych klientów. To oni wiedzą, jak w praktyce wygląda funkcjonowanie danego towarzystwa. Właśnie dlatego bardzo gorąco zachęcamy do tego, by każdy, kto współpracował z AVIVA podzielił się z innymi swoją opinią i doświadczeniem. Być może taka relacja okaże się bardzo pomocna w podjęciu właściwej decyzji. 

Przeciąganie prostej i oczywistej sprawy jak gumy od gaci

2020-11-21 14:22 sobota ~Magda
Małe porównanie tego jak działają dwa popularne towarzystwa: Wypłacenie ubezpieczenia na życie w AVIVA: - Umawiam się z waszym agentem na spotkanie. Składa mi kondolencje i podaje adres swojego biura. - Nadchodzi dzień wizyty, krążę po kamienicy z pół godziny i wreszcie na drugim piętrze znajduję właściwe pomieszczenie. - Zostaję przywitana, pada propozycja skorzystania z ekspresu do kawy. Grzecznie odmawiam - Przystępujemy do załatwienia formalności, w międzyczasie pada kilka sugestii odnośnie własnego zabezpieczenia się na wypadek choroby lub nieszczęśliwego zdarzenia. Dziękuję, obiecuję przemyśleć. - Zostaję poinformowana o terminie realizacji wypłaty środków do 30 dni, ponoć mam nawet otrzymać potwierdzenie przyjęcia zlecenia na maila. - Mija pół godziny i jestem wolna. - Mija pierwszy tydzień. Żadnej wiadomości potwierdzającej, że mój wniosek o wypłatę został przyjęty do rozpatrzenia. Dzwonię do agenta. Uspokaja mnie, że za wcześnie na niepokój i że sprawa na pewno jest w toku. - Mija drugi tydzień. Cisza. Dzwonię na infolinię. 40 minut oczekiwania i słuchania automatu. Rozłączam się. - Następny dzień. Infolinia. To samo. - Kolejny dzień. Godzina oczekiwania. Ktoś odebrał. Pani informuje mnie, że sprawa jest przyjęta, ale jeszcze nikt jej nie rozpatrzył i nie wie nic więcej. - 25 dzień oczekiwania. Znowu infolinia. 30 minut czekania. Odbiera kolejna Pani i informuje mnie, że nadal nic nie wie, a mecenas mojej sprawy ma teraz spotkanie, ale porozmawia z nim i poprosi o zajęcie się wszystkim. - Informuję Panią, co myślę o waszej firmie oraz że swoją opieszałością niweczycie wcześniejsze wysiłki waszego przedstawiciela dążące do uczynienia mnie waszym klientem. Ubezpieczenie u kogoś swojej przyszłości wymaga zaufania. A ktoś tak bezczelnie ignorujący moją bieżącą sprawę, nie budzi go za grosz. - 30-sty, ostatni dzień, pieniądze wpływają na konto o 12:00. Godzinę później dostaję maila z potwierdzeniem pozytywnego rozpatrzenia mojego wniosku. To samo tylko, że w PZU: - Umawiam termin wizyty w głównym oddziale. - Następnego dnia dzwoni miła Pani i pyta czy nadal pasuje mi ustalony termin, czy wiem jak dojechać do ich siedziby oraz czy potrzebuję wiedzieć jakie numery autobusów przejeżdżają obok ich biura. Otrząsam się z szoku, dziękuję za wszystko i informuję, że przyjadę samochodem. - Dzień wizyty, dezynfekuję ręce, witam się z pracownikami, ktoś przelotnie proponuje mi kawę. Grzecznie odmawiam i czekam 10 minut na zwolnienie się biurka. - Siadam przy stanowisku, podaję dokumenty, obsługująca mnie Pani składa mi kondolencje, załatwia formalności w międzyczasie również sugerując zabezpieczenie się na gorsze czasy. - Po 30 min jestem na zewnątrz. - Pieniądze z polisy wpływają na konto po 3 dniach. Pytanie: Serio, aż taki zysk wypracowujecie w miesiąc z tych kilkudziesięciu tysięcy złotych, że opłaca się wam tak lecieć w kulki i przeciągać wypłatę środków w przeciwieństwie do konkurencji?
« powrót do działu: Opinie o towarzystwach ubezpieczeń
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.