X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
Forum opiekują się:
Ekspert Grupy ERGO Hestia - Magdalena Krause
Ekspert AXA Życie i AXA TUiR
Aleksandra Leszczyńska

Maciej Lichoński
Ekspert VOTUM S.A.
Odszkodowania
Anna Woś
Regulamin

Sonda
Czy kupisz NNW dla dziecka?
Tak, kupię NNW oferowane przez szkołę
Tak, kupię mu indywidualną polisę NNW
Tak, kupię NNW w ramach ubezpieczenia mieszkania
Nie
« powrót do działu: Opinie o towarzystwach ubezpieczeń

Opinie o towarzystwie:

BENEFIA
Ocena: 2.36 (245 głosów)
Towarzystwo Ubezpieczeniowe Benefia to firma, która oferuje przede wszystkim ubezpieczenia majątkowe i komunikacyjne. Jej oferta jest bardzo zróżnicowana i bogata, co powoduje, że wielu klientów znajdzie taką formę ochrony, która jest odpowiednia. Czy jednak wszyscy są z tej ochrony zadowoleni?

Towarzystwo Ubezpieczeniowe Benefia zapewnia swoim klientom ochronę w ramach ubezpieczeń komunikacyjnych i majątkowych. Można więc wykupić polisę AC, OC czy klasyczne ubezpieczenie mieszkania.

Opinie klientów to doskonałe źródło wiedzy o towarzystwie. To wiadomości bezpośrednie i oparte na praktycznym doświadczeniu. Dzięki nim można się dowiedzieć, jak wygląda przedłużenie czy rozwiązanie umowy z Benefia, jak wygląda likwidacja szkód i wsparcie klienta.

Jeżeli macie doświadczenia z firmą Benefia, mieliście lub macie u nich swoją polisę ubezpieczeniową, podzielcie się z nami swoją opinią. Być może właśnie dzięki Wam inni klienci podejmą właściwą decyzję, skłonią się do firmy lub z niej zrezygnują.

Benefia przez mBank [mubezpieczenia]

2011-12-30 10:43 piątek ~Jan Bielski
Ta firma to oszuści. Należy jej unikać!!!! Dnia 27. września 2011 wychodząc z pracy zastałem na parkingu swój samochód z rozbitą tylną szybą. Nie ruszając niczego wezwałem policję, która jednak po przyjeździe na miejsce i dokonaniu oględzin ‘nie stwierdziła działań osób trzecich’ i wobec tego nie podjęła żadnych dalszych czynności. W szczególności odmówili nawet sporządzenia protokołu. Natomiast, gdy na polecenie policjanta otwarłem drzwi samochodu, szyba rozleciała się na drobny pyłek i pozostała jedynie kupka drobno rozkruszonego szkła. Z uwagi na brak garażu nie zdecydowałem się na zostawienie samochodu bez szyby i, zgodnie z sugestią policjantów, udałem się do autoryzowanego serwisu zlecając założenie nowej. Zajęło to dwa dni i kosztowało swoje. Ale mogłem znów jeździć i parkować ‘pod chmurką’. Ponieważ mam wykupioną w Benefii polisę AC, zgłosiłem szkodę telefonicznie. Została przyjęta, podano mi jej numer i kazano czekać na zgłoszenie się likwidatora. Niestety, przez dwa tygodnie nikt się nie odezwał. Ponownie zadzwoniłem i po kilkukrotnym odsyłaniu mnie na zasadzie ‘to nie ja, to kolega’ w końcu połączono mnie z panią Molską, rzekomo prowadzącą moją sprawę. Pani zaproponowała na przyszłość kontakt mailowy z uwagi na uciążliwość połączeń telefonicznych i zaraz wysłała mi (mailem) listę wymaganych dokumentów, które mam dostarczyć. Większość rozumiem, choć nie wiem czemu musiał być oryginał faktury i po co tyle zdjęć (np. stanu licznika, numeru VIN). Jednak wykonałem tę robotę za likwidatora, pomimo że uważam, że to nie moja działka. Nie zrobiłem jedynie zdjęcia rozbitej szyby, gdyż już nie istniała i została zastąpiona nową. Po to (myślałem) płacę te składki, żebym nie musiał się przejmować takimi czynnościami. Zdjęcia wysłałem mailem, a potem dodatkowo zapisałem na płytce CD i wysłałem listem poleconym razem z innymi żądanymi dokumentami w dniu 21. października 2011. Po kilku dniach poczta dostarczyła mi potwierdzenie odbioru przesyłki przez adresata (Benefię) z datą 24. października. Jakież było moje zdziwienie, gdy za jakiś czas dostałem od nich datowane na 3. listopada 2011 pisemne wezwanie do … przysłania dokumentów (dokładnie tych, których odbiór potwierdzili). Ponownie telefonowałem (co w przypadku tej firmy nie jest proste), bo pani Molska na maile przestała odpowiadać, i po kilku zbyciach mnie w końcu dostałem mail, że decyzja wysłana została do mnie listownie. Faktycznie, przyszła. Była odmowna. Uzasadnienie – nie dostarczyłem zdjęcia rozbitej szyby. Jakim trzeba być durniem, żeby oczekiwać zrobienia zdjęcia czegoś co nie istnieje! Na wszelki wypadek nie przysłali swojego ‘fachowca’, bo też chyba nie umiałby dokonać cudu. Dodatkowo wyobrażenie o bałaganie w ich papierach daje fakt, że na pismach kierowanych na mój adres używają niewłaściwego imienia. Po moim proteście, wysłanym pocztą elektroniczną, dostałem kolejne pismo. O dziwo, dane osobowe tym razem się zgadzały. Poinformowali mnie, że odszkodowanie się nie należy, bo dokonałem naprawy przed oględzinami przez ich ‘fachowca’. Pomijam już fakt, że skoro przez dwa tygodnie żaden ‘fachowiec’ się nie odezwał, to nie mogłem używać samochodu z rozbitą tylną szybą, tylko musiałem dokonać naprawy. Ale, co sami potwierdzają w piśmie, poinformowałem ich o tym już przy telefonicznym zgłoszeniu. Jeśli faktycznie wyklucza to odszkodowanie, to po co żądali ode mnie zdjęć, kopii dokumentów, oryginału faktury i innych papierów? Po co zabierali czas i oszukiwali? Dlaczego do dziś nie oddali mi nawet oryginału faktury? Nie mam innego wyjaśnienia, jak to, że używają moich dokumentów do prowadzenia swojej oszukańczej działalności. Teraz dopiero zobaczyłem, że to firma austriacka z siedzibą w Warszawie, więc zwykli złodzieje. Oczywiście, za błędy trzeba płacić – moim błędem było zawarcie umowy z oszustami. Zawarłem, bo mając konto w mBanku dałem się namówić na prosty sposób załatwienia sprawy. Okazuje się, że kiedy biorą pieniądze i przez kilka lat pobierają składki, to dają wszelkie ułatwienia – byle zapłacić. Gdy jednak dojdzie do szkody, pierwszej w ogóle mimo wielu już lat mojej jazdy, to znajdą oszukańczy pretekst, żeby odmówić odszkodowania. Nigdy więcej Benefii. To oszuści!
« powrót do działu: Opinie o towarzystwach ubezpieczeń
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.