X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
Forum opiekują się:
Ekspert AXA Życie i AXA TUiR
Aleksandra Leszczyńska

Maciej Lichoński
Ekspert VOTUM S.A.
Odszkodowania
Anna Woś
Regulamin
 
Sonda
Czy kupisz NNW dla dziecka?
Tak, kupię NNW oferowane przez szkołę
Tak, kupię mu indywidualną polisę NNW
Tak, kupię NNW w ramach ubezpieczenia mieszkania
Nie
« powrót do działu: Opinie o towarzystwach ubezpieczeń

Opinie o towarzystwie:

D.A.S.
Ocena: 2.60 (255 głosów)
DAS Towarzystwo Ubezpieczeniowe Ochrony Prawnej to stosunkowo nowa firma na polskim rynku. Oferuje ubezpieczenia z zakresu ochrony prawnej, co powoduje również, że grono jej klientów jest dość wąskie. Czy to powoduje, że opinie na jej temat są pozytywne, czy wręcz przeciwnie?
 
Rzecznik Finansowy na swojej stronie przedstawił raport, z którego wynika, że liczba wniosków kierowanych do niego w związku z działalnością DAS Towarzystwo Ubezpieczeniowe Ochrony Prawnej  w roku 2018 wyniosła 1, co daje nieznaczący procent wszystkich składanych na ubezpieczycieli skarg.
 
Wybór odpowiedniego ubezpieczenia to wypadkowa oferty i jakości obsługi klienta. Właśnie dlatego warto porównywać oferty dostępne zarówno u DAS Towarzystwo Ubezpieczeniowe Ochrony Prawnej, jak i u innych ubezpieczycieli.
 
Nie bez znaczenia jest również to, jak DAS Towarzystwo Ubezpieczeniowe Ochrony Prawnej jest postrzegane przez swoich klientów. Właśnie dlatego, jeżeli macie doświadczenia związane z tą firmą, podzielcie się nimi z innymi. Być może pomoże to w podjęciu decyzji. Zachęcamy do pozostawienia swojej opinii. 

Co się stanie jeśli nie zapłacę za ochronę prawną w DAS?

2011-12-19 22:11 poniedziałek ~KurtForever
Mam wykupioną w DAS Ochronę prawną rodziny, opłacałem ją przez 2 lata, pomyślałem, że w 3 roku oleję. Jednak miesiąc przed końcem umowy (wczoraj) przyszedł do mnie list, że już się automatycznie przedłużyła i że mam im przelać 684 złote. Co się stanie, jeśli nie zapłacę? Pytałem panią z DAS i stwierdziła, że jeśli będzie niewielkie opóźnienie w płatności to nic się nie stanie a w przypadku większego "będą się przypominać". Ktoś przez to przechodził? Czy automatyczne przedłużanie się umowy jest zgodne z prawem? Chciałem ją wypowiedzieć miesiąc przed końcem a okazałem się głupcem, bo trzeba 6 tygodni wcześniej. Nowa polisa zaczyna mi się 10 stycznia. Wczytałem żeby tego nie płacić, po 3 miesiącach sami zerwą/wpadnie windykacja, zapłacę 150 zł i po ptokach? A może będą się sądzić/dowalą jakaś karę? Trochę słabo, że tak traktują klientów, człowiek sporo kasy im zostawił a nie może zerwać umowy. Dodam, że DAS do tej pory za bardzo się mi nie przydał, pakiet ubezpieczeniowy mają dość ciekawy, ale bez rewelacji, porady prawne raczej nie powalają na nogi - tak jak innym forumowiczom wydaje mi się, że siedzą tam raczej studenci na darmowych stażach, bo bardzo często kilku konsultatów mówiło w tej samej sprawie zupełnie inne rzeczy a co najgorsze - większość z nich wiedziałem już wcześniej wertując internet. Dodatkowo jak już miałem problem (nieuczciwy mechanik), to wszyscy zgodnie kazali załatwiać sprawę na własną rękę (wysłać im jakieś pismo, które podobno jest "gdzieś na naszej stronie WWW", ale nikt nie wiedział jak się nazywa i gdzie jest :)), podobno po wysłaniu tego pisma DAS zacząłby działać, ale niestety nie dotarłem do tego etapu. Wykupiłem ochronę, żeby mi pomogli w pracy zagranicą (pracodawca-oszust), ale i tego nie mogli zrobić, bo podczas wykupowania DAS już w tamym miejscu pracowałem (umowa została podpisana przed wejściem do DAS). Generalnie nie mówię, że to zła firma, jak ktoś potrzebuje szybkich i zwykle jednak poprawnych (i tylko poprawnych!) porad prawnych, to polecam. Całej reszcie - nie. BTW - z tego co wiem, to te umowy przedłużają się automatycznie nie z powodu złej woli a dla dobra klientów - podobno gdyby były zrywane i podpisywane nowe, to klienci nie mieliby ciągłości ochrony i w razie czego DAS nie mógłby ich reprezentować/pomagać im w sądzie. Przynajmniej tak mi to tłumaczył ich przedstawiciel, nie jestem prawnikiem i nie wiem ile w tym prawdy. Pozdrawiam i dzięki za pomoc! :)
« powrót do działu: Opinie o towarzystwach ubezpieczeń
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.