X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
Forum opiekują się:
Ekspert AXA Życie i AXA TUiR
Aleksandra Leszczyńska

Maciej Lichoński
Ekspert VOTUM S.A.
Odszkodowania
Anna Woś
Regulamin
 
Sonda
Czy kupisz NNW dla dziecka?
Tak, kupię NNW oferowane przez szkołę
Tak, kupię mu indywidualną polisę NNW
Tak, kupię NNW w ramach ubezpieczenia mieszkania
Nie
« powrót

Dodaj swoją opinię o towarzystwie:

D.A.S.

Odpowiedź do komentarza:

D.A.S.- czytać OWU
Jestem kierowcą zawodowym,ubezpieczonym w D.A.S. Post ten nie ma na celu "demonizowania" firmy D.A.S.Chciałem po prostu pokazać konkretny przykład. Jeśli jakiś kierowca zastanawia się nad zawarciem umowy z D.A.S.,radzę najpierw DOKŁADNIE przeczytać treść OWU,by przekonać się,czy to,co ta firma oferuje,odpowiada naszym oczekiwaniom. Moim błędem było to,że nie przeczytałem OWU przed zawarciem umowy,a sądziłem,że towarzystwo to będzie w stanie pomagać mi w "codziennych" zdarzeniach,które doświadczają niejednego kierowcę. Oto przykład.Jest to treść wiadomości wysłana przeze mnie do D.A.S,i odpowiedź tejże firmy. "Dnia ...10.2013r zostałem zatrzymany we Francji,przez żandarmerie,i skontrolowany. Sczytano dane z karty do tachografu,gdzie odnotowano wykroczenie(w dniu ...10.2013r). Dotyczyło ono przekroczenia czasu pracy. Przekroczenie czasu pracy faktycznie miało miejsce.Podczas kontroli miałem przy sobie opisany przeze mnie wydruk z tachografu(wydruk zrobiony w dniu wystąpienia przekroczenia czasu pracy). Po okazaniu go,powiedziano mi,że artykuł którego użyłem,jest niewłaściwy,i że będę musiał zapłacić mandat w wysokości 270 euro. Wymienioną sumę zapłaciłem,po czym kazano mi poczekać aż wypiszą mandat.Po jakimś czasie dano mi do podpisu dwa blankiety,na których widniały dwa różne wpisy.Języka francuskiego nie znam,więc sądziłem,że jest to mandat za to,o czym wcześniej mi mówiono.Gdy tylko podpisałem,oddano mi resztę dokumentów,po czym odjechali. Dopiero po jakimś czasie zacząłem przypatrywać się tym blankietom i zauważyłem,że treść może dotyczyć czegoś innego. Wtedy zadzwoniłem na infolinie das,gdzie połączono mnie z prawnikiem,a ten doradził,bym zeskanował wszystkie dokumenty z kontroli i przesłał mailem do Państwa w celu weryfikacji. W załącznikach umieściłem: -wydruk z tachografu (na jego odwrocie opis-powód przekroczenia czasu pracy) -oba mandaty i jakieś(chyba)pouczenia -dokument z przeprowadzonej kontroli -raporty kontrolne,które uzyskałem od mojego pracodawcy.Są to dane sczytane z mojej karty kierowcy(już po powrocie do Pl). Jeśli Państwo stwierdzą,że mandaty te były wystawione bezpodstawnie i jest możliwość odzyskania nawet części kwoty,proszę zająć się tą sprawą." Nadmienię,że podczas kontroli,gdy dzwoniłem na infolinie D.A.S,poinformowałem prawnika o mojej nieznajomości j.francuskiego.Prawnik powiedział,że mam prawo zażądać od żandarmerii tłumacza,ale "załatwienie" go może trwać 2 godziny,jak i 11 godzin.Kierowcy zawodowi,do których kieruję ten post,rozumieją dlaczego nie zdecydowałem się na czekanie 11 godzin(czego w chwili obecnej żałuję,biorąc pod uwagę odpowiedź D.A.S.). Odpowiedź D.A.S. "Po przeprowadzeniu dochodzenia wyjaśniającego informujemy,że zgłoszone zdarzenie nie znajduje się w zakresie ochrony ubezpieczeniowej wynikającej z zawartej umowy ubezpieczenia"(mam wykupiony"pełny"pakiet). Zatem,jeśli ktoś chce zawrzeć z D.A.S. umowę,niech najpierw DOKŁADNIE przeczyta OWU.
Rodzaj ubezpieczenia
Tytuł wątku
(max. 255 znaków)
Treść komentarza
Wpisanych znaków 0, pozostało 5000
Autor
(max. 50 znaków)
Poinformuj mnie mailem o pierwszej odpowiedzi
(powiadomienie nie zostanie wysłane, jeśli pole "Adres e-mail" nie będzie wypełnione)
Adres e-mail
(max. 100 znaków)
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k., z siedzibą we Wrocławiu (53-659) przy ul. gen. Władysława Sikorskiego 2-8, oraz na udostępnianie tych danych innym partnerom współpracującym z Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. w szczególności licencjonowanym agentom ubezpieczeniowych w celu przedstawienia oferty ubezpieczenia oraz celach marketingowych. Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. informacji handlowej drogą elektroniczną. Informujemy, że udostępnienie danych osobowych jest dobrowolne. Osoba, której dane dotyczą, ma prawo wglądu do swoich danych osobowych oraz do ich poprawiania, jak również prawo do wniesienia pisemnego, umotywowanego żądania zaprzestania przetwarzania jej danych ze względu na jej szczególną sytuację oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych.
« powrót
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.