X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
Forum opiekują się:
Ekspert Grupy ERGO Hestia - Magdalena Krause
Ekspert AXA Życie i AXA TUiR
Aleksandra Leszczyńska

Maciej Lichoński
Ekspert VOTUM S.A.
Odszkodowania
Anna Woś
Regulamin
 
Sonda
Czy kupisz NNW dla dziecka?
Tak, kupię NNW oferowane przez szkołę
Tak, kupię mu indywidualną polisę NNW
Tak, kupię NNW w ramach ubezpieczenia mieszkania
Nie
« powrót

Dodaj swoją opinię o towarzystwie:

Gothaer

Odpowiedź do komentarza:

PTU - moja przygoda (tym razem PTU się"wyrolowało", ale miałem trochę szczęscia)
Już raz zamieściłem ten wpis, ale postanowiłem powtórzyć w innym miejscu W 2010 na mój stojący na światłach samochód wjechał kierowca ubezpieczony w PTU. Szkoda była niewielka. Podjechałem do ubezpieczyciela w celu wyceny szkody. Po zostawieniu wszystkich dokumentów czekałem na odpowiedź i wycenę. Ponieważ załatwianie sprawy się przedłużało zadzwoniłem do agenta i zapytałem o powód zwłoki. Uzyskałem odpowiedź że zginęły dokumenty i mam przedstawić kserokopie. Niestety nie zrobiłem kserokopii dokumentów które dostarczyłem do PTU. Całe szczęście że w momencie zdarzenia miałem ze sobą aparat fotograficzny i zrobiłem zdjęcia. Po poinformowaniu agenta , że mam dowody w postaci zdjęć i sprawę skieruje do sądu dokumenty się odnalazły. Została zrobiona wycena. Miałem dostać 350zł odszkodowania. Ponieważ najtańszy warsztat żądał 700zł, czując kolejne problemy wybrałem bezgotówkowy sposób zapłaty na podstawie faktury wystawionej przez autoryzowany warsztat . Złożyłem stosowne oświadczenie, oraz dokumenty które dostałem z warsztatu. Ku mojemu zdziwieniu dostałem przekaz pocztowy na kwotę 350zł. Pieniądze przyszły przekazem ponieważ wybierając bezgotówkową naprawę nie podałem konta bankowego do przelewu. Pieniędzy nie odebrałem . Dostałem telefon od agenta z pytaniem dlaczego nie odbieram pieniędzy i żądaniem odbioru przekazu. Warsztat wycenił naprawę na prawie 1000zł (przypominam że najtańszy który znalazłem chciał 700zł). Zderzak naprawiłem i o sprawie zapomniałem. Ku mojemu zdziwieniu w tym roku przyszło z PTU zawiadomienie o wypłacie. Okazało się że PTU zwlekał kilka miesięcy z wypłatą pełnej kwoty odszkodowania. Pewnie gdybym przyjął 350 zł to pozostałe 350zł musiał bym zapłacić z własnej kieszeni i sądownie dochodzić pełnej kwoty odszkodowania. Liczyli na to że 350zł to mała kwota i nie będę dochodził roszczeń na drodze sądowej. Pomylili się gdyż samochód był naprawiany przez ogólnopolską sieć usługową która posiada prawników i większą siłę przebicia niż przeciętny Kowalski. Zamiast 700zł odszkodowania zapłacili prawie 1000zł. Na wszystkie podane fakty mam dowody gdyż często kontaktowałem się mailem które mam jeszcze w komputerze
Rodzaj ubezpieczenia
Tytuł wątku
(max. 255 znaków)
Treść komentarza
Wpisanych znaków 0, pozostało 5000
Autor
(max. 50 znaków)
Poinformuj mnie mailem o pierwszej odpowiedzi
(powiadomienie nie zostanie wysłane, jeśli pole "Adres e-mail" nie będzie wypełnione)
Adres e-mail
(max. 100 znaków)
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k., z siedzibą we Wrocławiu (53-659) przy ul. gen. Władysława Sikorskiego 2-8, oraz na udostępnianie tych danych innym partnerom współpracującym z Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. w szczególności licencjonowanym agentom ubezpieczeniowych w celu przedstawienia oferty ubezpieczenia oraz celach marketingowych. Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. informacji handlowej drogą elektroniczną. Informujemy, że udostępnienie danych osobowych jest dobrowolne. Osoba, której dane dotyczą, ma prawo wglądu do swoich danych osobowych oraz do ich poprawiania, jak również prawo do wniesienia pisemnego, umotywowanego żądania zaprzestania przetwarzania jej danych ze względu na jej szczególną sytuację oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych.
« powrót
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.