X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
Forum opiekują się:
Ekspert Grupy ERGO Hestia - Magdalena Krause
Ekspert AXA Życie i AXA TUiR
Aleksandra Leszczyńska

Maciej Lichoński
Ekspert VOTUM S.A.
Odszkodowania
Anna Woś
Regulamin
 
Sonda
Czy kupisz NNW dla dziecka?
Tak, kupię NNW oferowane przez szkołę
Tak, kupię mu indywidualną polisę NNW
Tak, kupię NNW w ramach ubezpieczenia mieszkania
Nie
« powrót

Dodaj swoją opinię o towarzystwie:

Gothaer

Odpowiedź do komentarza:

PTU - śrenio, kiepskie
Witam, miałem AC+OC w PTU prawie przez 3 lata. Prawie bo, 2 lata kontynuacja bez szkody , a w 3 roku auto zostało skradzione. Było to moje pierwsze auto i pierwsze ubezpieczenie i byłem przerażony czytając opinie o różnych towarzystwach włącznie z PTU. Widziałem reportaż o PTU w telewizji TVN, byłem w szoku, bo akurat sam likwidowałem szkodę całkowitą z kradzieży. W pierwszej kolejności policja i notatka. Potem ubezpieczyciel. Dodzwonić się dodzwoniłem za pierwszym razem, więc myślałem że nie będzie źle. Za każdym razem jak kontaktowałem się z ubezpieczalnią to wymagali ode mnie różnych dokumentów, z każdym kolejnym telefonem nowe dokumenty, oświadczenie , podpisy, itp itd. Zamiast powiedzieć od razu co jest potrzebne, poinformować jakie dokumenty i oświadczenia są potrzebne, to nie, rozciągają sprawę w czasie , chyba tylko po to żeby auto traciło dalej na wartości. Przesłanie dokumentów pocztą priorytetem trwa około 2 dni, a do PTU jakimś dziwnym trafem dochodzą po tygodniu. Miałem wrażenie że biurokraci - stare dziadki i babcie (jak by z czasów PRL) w tym PTU robią wszystko aby znaleźć powód do odmowy odszkodowania albo do zaniżenia wypłaty. Dziwne jedna firma ma oddziały w różnych miastach, a jeden oddział nie wie co się dzieje ze sprawą zgłoszoną w drugim, to nie średniowiecze, mają komputery i podobno centralny system do śledzenia zgłoszeń, a nie potrafią podać prostych informacji, tylko odsyłają do oddziału w którym szkoda była zgłoszona (polisa wykupiona). Jak mówiłem wcześniej to był mój pierwszy samochód i ubezpieczyciel, więc nie wiem jak procedury wyglądają. Odszkodowanie dostałem po 3 miesiącach, oczywiście zaniżone ale tylko o 3%. Nie rozumiem tego podejścia, ze sukcesem jest otrzymania odszkodowania od ubezpieczyciela. Po to się wykupuję odszkodowanie, że w razie wypadku być zabezpieczonym. PTU traktuje klientów jak oszustów którzy chcą naciągnąć firmę, a tak naprawdę sami zachowują się jak oszuści. PTU oceniam średnio (przez ten cały stres z wypłatą odszkodowania), obsługę klienta kiepsko (przez te wszystkie nerwy których mi przysporzyli).
Rodzaj ubezpieczenia
Tytuł wątku
(max. 255 znaków)
Treść komentarza
Wpisanych znaków 0, pozostało 5000
Autor
(max. 50 znaków)
Poinformuj mnie mailem o pierwszej odpowiedzi
(powiadomienie nie zostanie wysłane, jeśli pole "Adres e-mail" nie będzie wypełnione)
Adres e-mail
(max. 100 znaków)
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k., z siedzibą we Wrocławiu (53-659) przy ul. gen. Władysława Sikorskiego 2-8, oraz na udostępnianie tych danych innym partnerom współpracującym z Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. w szczególności licencjonowanym agentom ubezpieczeniowych w celu przedstawienia oferty ubezpieczenia oraz celach marketingowych. Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. informacji handlowej drogą elektroniczną. Informujemy, że udostępnienie danych osobowych jest dobrowolne. Osoba, której dane dotyczą, ma prawo wglądu do swoich danych osobowych oraz do ich poprawiania, jak również prawo do wniesienia pisemnego, umotywowanego żądania zaprzestania przetwarzania jej danych ze względu na jej szczególną sytuację oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych.
« powrót
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.