X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
Forum opiekują się:
Ekspert Grupy ERGO Hestia - Magdalena Krause
Ekspert AXA Życie i AXA TUiR
Aleksandra Leszczyńska

Maciej Lichoński
Ekspert VOTUM S.A.
Odszkodowania
Anna Woś
Regulamin
 
Sonda
Czy kupisz NNW dla dziecka?
Tak, kupię NNW oferowane przez szkołę
Tak, kupię mu indywidualną polisę NNW
Tak, kupię NNW w ramach ubezpieczenia mieszkania
Nie
« powrót

Dodaj swoją opinię o towarzystwie:

Proama

Odpowiedź do komentarza:

Czas oczekiwania na zwrot pieniędzy z oc sprawcy Proama
Chciałbym przedstawić Wam mój przypadek, otóż 28.08.2014 miałem wypadek (co by nie być gołosłownym nr szkody 20700080978_1) z ubezpieczonym w Proama. Sprawca nie ustąpił pierwszeństwa przejazdy na skrzyżowaniu prostopadłym, został uderzony przez prawidłowo jadący pojazd a ja dostałem rykoszetem od sprawcy. Jako osoba poszkodowana zgłosiłem szkodę na nr 815 815 815 . Po krótkim czasie skompletowałem potrzebne dokumenty i dostarczyłem drogą mail'ową do Poramy. Kontakt z początku rokował na szybkie załatwienie mojej sprawy. Po kilku dniach zjawił się rzeczoznawca, porobił fotografie i opis wraku. Po kolejnych dniach dostałem wycenę auta przed szkodą jak i wycenę pozostałości (wraku). Okazało się że jest to szkoda całkowita. Wycena auta przed szkodą została prze zemnie zakwestionowana (nie uwzględnili kilku poz. wyposażenia). Zmieniona wycena wróciła do mnie po kolejnych dwóch dniach, zatwierdziłem ją i zgodziłem się na wypłatę kwoty bezspornej. Wrak udało mi się w miarę szybko sprzedać - więc pozostało mi poczekać, jak sądziłem niedługi okres do wypłacenia kwoty bezspornej - nic bardziej mylnego. 27.09.2014 r. minęło trzydzieści dni - które ubezpieczyciel ma na wypłatę odszkodowania bądź poinformowanie poszkodowanego dlaczego tego nie zrobił.Żadnej takiej informacji nie otrzymałem. Pieniędzy na koncie dalej brak- myślę nie będę nadgorliwy więc poczekam jeszcze... Z początkiem października lekko zirytowany sytuacją dzwonię na ten nieszczęsny nr - miła Pani informuję mnie że 3 października dopiero otrzymali notatkę policyjną z miejsca wypadku - więc de facto mają już komplet dokumentów ale sugerują że należy jeszcze poczekać do 14 dni, więc czekam ..... czekam, i nic pieniędzy jak nie było tak nie ma. Kolejny telefon po 14 dniach i dalej żadnych konkretów - po raz kolejny Pani zapewnia że przekaże monit do likwidatora albo jeżeli chce mogę się z nim sam skontaktować (grzegorz.sikora@proama.pl). 22.10.2014 skontaktowałem się z wyż. wym. likwidatorem - zapytałem kiedy mogę się spodziewać pieniędzy na koncie. Odzewu żadnego , w między czasie wysłałem listem poleconym wezwanie do zapłaty. Dziwi mnie postawa ubezpieczalni, użytkuję od początku pojazd zastępczy powinno im zależeć na jak najszybszym załatwieniu sprawy. Dzisiaj tj. 27.10.2014 mija 60 dzień i dalej nic nie wiadomo. Nie życzę nikomu kolizji - wypadku z osoba która będzie miała ubezpieczenie oc z Proamy.
Rodzaj ubezpieczenia
Tytuł wątku
(max. 255 znaków)
Treść komentarza
Wpisanych znaków 0, pozostało 5000
Autor
(max. 50 znaków)
Poinformuj mnie mailem o pierwszej odpowiedzi
(powiadomienie nie zostanie wysłane, jeśli pole "Adres e-mail" nie będzie wypełnione)
Adres e-mail
(max. 100 znaków)
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k., z siedzibą we Wrocławiu (53-659) przy ul. gen. Władysława Sikorskiego 2-8, oraz na udostępnianie tych danych innym partnerom współpracującym z Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. w szczególności licencjonowanym agentom ubezpieczeniowych w celu przedstawienia oferty ubezpieczenia oraz celach marketingowych. Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. informacji handlowej drogą elektroniczną. Informujemy, że udostępnienie danych osobowych jest dobrowolne. Osoba, której dane dotyczą, ma prawo wglądu do swoich danych osobowych oraz do ich poprawiania, jak również prawo do wniesienia pisemnego, umotywowanego żądania zaprzestania przetwarzania jej danych ze względu na jej szczególną sytuację oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych.
« powrót
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.