X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
Forum opiekują się:
Ekspert Grupy ERGO Hestia - Magdalena Krause
Ekspert AXA Życie i AXA TUiR
Aleksandra Leszczyńska

Maciej Lichoński
Ekspert VOTUM S.A.
Odszkodowania
Anna Woś
Regulamin
 
Sonda
Czy kupisz NNW dla dziecka?
Tak, kupię NNW oferowane przez szkołę
Tak, kupię mu indywidualną polisę NNW
Tak, kupię NNW w ramach ubezpieczenia mieszkania
Nie
« powrót

Dodaj swoją opinię o towarzystwie:

PZU

Odpowiedź do komentarza:

Odradzam - szukam osób poszkodowanych przez PZU poprzez zastosowanie amortyzacji przy likwidacji szkody z OC sprawcy
Prosze o kontakt osoby poszkodowane w okresie ostatnich 3 lat przez PZU przy wypłacie odszkodowania z OC sprawcy poprzez nieuzasadnione zastosowanie "amortyzacji" uszkodznych elementów w celu skłonienia UKNiF oraz RZU do skierowania sprawy do UOKiK jako praktyki skierowanej przeciwko zbiorowym interesom konsumentów. W postępowaniu przed UOKiK sprzed kilku lat PZU twierdził, że cyt. "Współczynnik zużycia ustalany jest indywidualnie i ma na celu wskazanie w jakim stopniu element bedacy przedmiotem szkody został już zużyty przez samego poszkodowanego. Ponadto Zakład Ubezpieczen podkreslił, że nie stosuje zasad tzw. „amortyzacji” w odniesieniu do czesci podlegajacych zwykłemu zużyciu" oraz "Stopien zu8ycia czesci ma charakter indywidualny i jest ka8dorazowo okreslany przez rzeczoznawców. Wiek i marka pojazdu nie sa jedynymi czynnikami branymi pod uwage przez rzeczoznawców w procesie okreslania stopnia zu8ycia pojazdu". Ponadto PZU w postępowaniu tym stwierdziło: " PZU nie stosuje amortyzacji w rozliczeniach szkód w ramach ubezpieczen komunikacyjnych (pod pojeciem amortyzacji rozumiane jest zu8ycie pojazdu zwiazane z jego wiekiem). Zu8ycie eksploatacyjne dotyczy czesci, które w ramach u8ytkowania pojazdu podlegaja normalnemu zu8yciu (opony, akumulator). W sytuacji, kiedy podczas wypadku taki element uległ uszkodzeniu PZU pomniejsza wartosc tego elementu o stopien zu8ycia. W wielu przypadkach producenci np. w instrukcjach obsługi podaja, które elementy nale8y wymieniac w okreslonych odstepach czasu z uwagi na to, 8e podlegaja one normalnemu zu8yciu." Zapraszam do ujawnienia tego typu problemów. Jestem trakcie formułowania pisma do KNF-u i RZU oraz UOKiK-u. Jak tylko je skończe udostępnie go na tym i innych forach. Zapraszam wszystkich oszukanych przez PZU. Chetnie podziele się też swoimi doświadczeniami odnośnie niecnych praktyk tego ubezpieczyciela i sposobów na ich obnażanie. Polecam lekturę decyzji Prezesa UOKIK nakładających kary na PZU i innych ubezpieczycieli za praktyki godzące w zbiorowy interes konsumentów. Mało kto wie, że Uokik zajmuje się tez takimi sprawami i jest jedyną instytucją mogącą wlepić ubezpieczycielowi dotkliwa karę. Ostatnia wymiuerzona kara PZU SA (powszechny zakład ubezpieczeń spółka akcyjna) za praktyki naruszajace zbiorowe interesy konsumentów poprzez nieuznawanie kosztu wynajmu samochodu zastepczego opiewa na ponad 11 milionów złotych. e-mail: lukasz.godula@wp.pl
Rodzaj ubezpieczenia
Tytuł wątku
(max. 255 znaków)
Treść komentarza
Wpisanych znaków 0, pozostało 5000
Autor
(max. 50 znaków)
Poinformuj mnie mailem o pierwszej odpowiedzi
(powiadomienie nie zostanie wysłane, jeśli pole "Adres e-mail" nie będzie wypełnione)
Adres e-mail
(max. 100 znaków)
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k., z siedzibą we Wrocławiu (53-659) przy ul. gen. Władysława Sikorskiego 2-8, oraz na udostępnianie tych danych innym partnerom współpracującym z Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. w szczególności licencjonowanym agentom ubezpieczeniowych w celu przedstawienia oferty ubezpieczenia oraz celach marketingowych. Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. informacji handlowej drogą elektroniczną. Informujemy, że udostępnienie danych osobowych jest dobrowolne. Osoba, której dane dotyczą, ma prawo wglądu do swoich danych osobowych oraz do ich poprawiania, jak również prawo do wniesienia pisemnego, umotywowanego żądania zaprzestania przetwarzania jej danych ze względu na jej szczególną sytuację oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych.
« powrót
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.