X
U¿ywamy plików cookies, by u³atwiæ korzystanie z naszego serwisu. Je¶li nie chcesz, aby pliki cookies by³y zapisywane na Twoim dysku,
zmieñ ustawienia swojej przegl±darki. Wiêcej na temat naszej polityki prywatno¶ci znajdziesz tutaj.
Poleæ znajomemu| Forum
Forum opiekuj± siê:
Ekspert AXA ¿ycie i AXA TUiR
Aleksandra Leszczyñska

Maciej Lichoñski
Ekspert VOTUM S.A.
Odszkodowania
Anna Wo¶
Regulamin
 
Sonda
Czy kupisz NNW dla dziecka?
Tak, kupiê NNW oferowane przez szko³ê
Tak, kupiê mu indywidualn± polisê NNW
Tak, kupiê NNW w ramach ubezpieczenia mieszkania
Nie
« powrót do dzia³u: Opinie o towarzystwach ubezpieczeñ

Opinie o towarzystwie:

ALLIANZ
Ocena: 2.75 (1401 g³osów)
Towarzystwo Ubezpieczeñ i Reasekuracji Allianz Polska S.A. to firma ubezpieczeniowa, która oferuje ubezpieczenia na ¿ycie i zdrowie, ale równie¿ zapewnia ochronê maj±tkow±, w tym ubezpieczenia maj±tkowe i komunikacyjne. Firma jest stosunkowo dobrze znana w Polsce. Czy równie dobrze jest oceniana?
 
Rzecznik Finansowy na swojej stronie przedstawi³ raport, z którego wynika, ¿e liczba wniosków kierowanych do niego w zwi±zku z dzia³alno¶ci± Allianz Polska Towarzystwo Ubezpieczeñ i Reasekuracji S.A. w roku 2018 wynios³a 457, co daje 5,5% wszystkich sk³adanych na ubezpieczycieli skarg.
 
Wybór w³a¶ciwej polisy powinien byæ podyktowany wieloma ró¿norodnymi czynnikami. W¶ród nich znajduje siê nie tylko zakres ofertowy. Warto porównaæ, co proponuje Allianz TuiR S.A. z ofert± innych firm i miêdzy innymi na tej podstawie dokonaæ wyboru.
 
Opinie klientów równie¿ stanowi± bardzo wa¿ny czynnik w podejmowaniu decyzji. W³a¶nie dlatego zachêcamy do dzielenia siê swoimi do¶wiadczeniami. Je¿eli mieli¶cie lub macie do czynienia z firm± Allianz TuiR S.A. to dajcie znaæ, jak wygl±da ta wspó³praca. Mo¿e Wasze opinie pomog± w dokonaniu w³a¶ciwego wyboru.

Oszustwo "podwójnego OC"

2009-01-23 15:50 pi±tek ~michals-3
Jestem "winny" TU Allianz niebotycznie wygórowan± sumê za "automatyczne przed³u¿enie" polisy poprzedniego w³a¶ciciela, z której kontynuowania na pi¶mie zrezygnowa³em. Nigdy ¿adnej umowy z TU Allianz nie zawiera³em, nie mia³em ¿adnej mo¿liwo¶ci poznania tre¶ci tej umowy, ani ¿adnej kontroli nad wysoko¶ci± p³atno¶ci. TU mia³o ponad 4 miesi±ce na poinformowanie mnie, je¶li uwa¿a³o, ¿e czego¶ formalnie nie dope³ni³em - odezwa³o siê dopiero po 6 miesi±cach poprzez wezwanie do zap³aty za polisê, której notabene nigdy na oczy nie widzia³em. Na moje pisemne wyja¶nienie ca³ej sprawy i pro¶bê o anulowanie niechcianej polisy za porozumieniem stron jedyn± odpowiedzi± by³a zapowied¼ rozpoczêcia postêpowania egzekucyjnego.
  • 2013-12-13 14:27 pi±tek ~ichneumon | [+] odpowiedz
    Potwierdzam, naci±gacze i oszu¶ci, Swego czasu moje auto uleg³o wypadkowi , auto zosta³o zdemontowane i wyrejestrowane.Ponformowalam ubezpieczyciela Po oko³o 1,5 roku czasu dosta³am z e-s±du nakaz z... czytaj dalej »
  • 2013-06-22 12:32 sobota ~ja | [+] odpowiedz
    U mnie to samo kupi³em auto wypowiedzia³em w terminie i po 8 miesi±cach wezwanie do zap³aty. Zadzwoni³em do ich windykacji Pani powiedzia³a ¿e owszem maj± moje wypowiedzenie wiêc bardzo przeprasza za ... czytaj dalej »
  • 2012-12-06 23:01 czwartek ~nie zostawie tak tego obiecuje!!!! | [+] odpowiedz
    Witam mam problem i to dosyæ du¿y z tym [wymoderowano tre¶ci obra¼liwe] Allinzem!!!!dos³ownie [wymoderowano tre¶ci obra¼liwe] kiedys kupi³em samochód który by³ ubezpieczany w Allianz z tym ¿e z³o¿y³em... czytaj dalej »
  • 2012-09-14 21:08 pi±tek ~OSZUKANA | [+] odpowiedz
    W SKRÓCIE: KUPI£AM AUTO. WYPOWIEDZIA£AM W TERMINIE. NIE OTRZYMA£AM NOWEJ UMOWY. PO KILKU MIESI¡CACH WEZWANIE. MIMO MOICH WYJA¦NIEÑ KOLEJNE WEZWANIE. TERAZ FIRMA WINDYKACYJNA (INTRIUM -[wymoderowano da... czytaj dalej »
  • 2012-07-19 13:45 czwartek ~niezadowlony | [+] odpowiedz
    Zgadzam siê z tob± mnie to samo zrobili i oczekiwanie na pisma bardzo d³ugie.Ignorowanie total czekaj± tylko na odsetki.Odradzam Allianz lepsza ju¿ jest AXA
  • Rankomat.pl ocenia towarzystwo Allianz na:
    4.30
    OPINIE O Allianz
  • 2012-04-20 17:53 pi±tek ~max | [+] odpowiedz
    równie¿ dosta³em wezwanie do zap³aty, mam dowód dostarczenia wypowiedzenia OC w terminie, ale te gestapowskie ¶winie nie reaguj± w ogóle na moje pisma, które im wysy³am faksem i mailem.Olewaj± mnie i ... czytaj dalej »
  • 2012-08-23 10:56 czwartek ~matt | [+] odpowiedz
    Witam W tym roku zmieni³a sie ustawa , nawet jak siê ma 2 polisy to mozna z jednej zrezygnowaæ i p³aci siê tylko za okres obowi±zywania ( fizycznie ) , czyli np 10 dni i tylko za tyle p³±cimy . J... czytaj dalej »
  • 2012-04-11 20:48 ¶roda ~wojtek | [+] odpowiedz
    to s± [wymoderowano tre¶ci obra¼liwe] - mnie tak samo za³atwili, mimo ¿e wys³a³em wypowiedzenie, powiedzieli, ¿e koperta by³a pusta i dali sprawê do windykacji. Windykator zaj±æ mi czê¶æ renty i mogê ... czytaj dalej »
  • 2012-03-26 11:04 poniedzia³ek ~Taszi | [+] odpowiedz
    Spotka³a mnie taka sama przykra niespodzianka. Wypowiedzia³em na pi¶mie umowê OC zawart± przez poprzedniego w³a¶ciciela. Przez kilka miesiêcy by³a cisza, nastêpnie dosta³em wezwanie do zap³aty. Próba ... czytaj dalej »
  • 2012-01-11 16:05 ¶roda ~wojtek | [+] odpowiedz
    Kupi³em samochód, poprzednio ubezpieczony w Alianz. w Ci±gu tygodnia wys³a³em im pismo poleconym o zerwaniu umowy. 9 miesiêcy pó¼niej, 2,5 miesi±ca po ewentualnym terminie zawarcia umowy na kolejny ro... czytaj dalej »
  • 2012-01-02 18:20 poniedzia³ek ~Waleczna | [+] odpowiedz
    Sytucja jak wy¿ej opisana. Przy czym ja mam potwierdzenie wys³ania faksu z wypowiedzeniem umowy. Dziwne tylko ¿e umowa pierwsza czyli w³a¶ciwa by³a na OC i AC za¶ jej przed³u¿enie oszacowali na taka s... czytaj dalej »
  • 2011-11-20 14:56 niedziela ~lk | [+] odpowiedz
    Szanowni Pañstwo. Mia³em sprawê s±dow± z firm± Allianz. Kiedy skoñczy³a mi siê umowa OC ubezpieczy³em samochód w innej firmie. Niestety nie powiadomi³em Allianz o rezygnacji z dalszej umowy. Zgodnie z... czytaj dalej »
  • 2012-03-27 18:41 wtorek ~mieszko | [+] odpowiedz
    mia³em dok³adnie tak± sam± sytuacjê z firm± Allianz z tym ¿e moje wypowiedzenie wp³ynê³o dwa dni po wyga¶niêciu umowy. Rozumiem, takie jest prawo jednak nikomu nie polecam tej firmy.
  • 2011-08-07 16:07 niedziela ~marcin | [+] odpowiedz
    mia³em taki sam przypadek, jest to wy³udzanie pieniêdzy od nie¶wiadomych klientów. NIGDY WIÊCEJ ALLIANZ!!!
  • 2011-09-01 18:03 czwartek ~krzys | [+] odpowiedz
    Mam ten sam przypadek auto kupi³em i po tygodniu sprzeda³em a w miedzy czasie sie przeprowadzi³em zero korespondencji od alianz i po trzech latach nakaz zap³aty od komornika zero reakcji ze strony ali... czytaj dalej »
  • 2011-04-04 18:02 poniedzia³ek ~ttszakal | [+] odpowiedz
    mam to samo to sie nazywa legalne z³odzijstwo zadnego wezwania nic tylko odrazu do s±du trza sie skrzykn±c i ich pozwaæ
  • 2010-10-27 18:26 ¶roda ~gov | [+] odpowiedz
    Moja historia jest jak setki innych poni¿ej. Zakup samochodu, odnowienie ubezpieczenia bez jakiegokolwiek kontaktu z nowym w³a¶cicielem pojazdu. To tak jakby samochód (rzecz martwa) zawiera³ umowê. Pr... czytaj dalej »
  • 2010-11-26 12:34 pi±tek ~ustawa siê k³ania | [+] odpowiedz
    Nie stêkajcie, tylko dope³niajcie obowi±zków wynikaj±cych z ustawy. Trzeba poinformowaæ o zakupie, ewentualnie wypowiedzieæ, wzi±æ ksero wypowiedzenia i sprawa za³atwiona. Te problemy wynikaj± z Wasze... czytaj dalej »
  • 2011-01-10 21:54 poniedzia³ek ~janusz | [+] odpowiedz
    bez norm etycznych i zawodowych.ODRADZAM
  • 2010-02-19 21:27 pi±tek ~Bombi | [+] odpowiedz
    Mialem podobny przypadek. Sprzedalem samochod, nie powiadomilem (ja sprzedajacy) o tym Allianz, jednakze zrobil to nowy wlasciciel. Po 3 latach (w miedzyczasie zmienilem adress zamieszkania) dostalem ... czytaj dalej »
  • 2010-08-06 23:30 pi±tek ~oto | [+] odpowiedz
    Nie polecma. Maj± wielki ba³agan. Nie s± wstanie daæ odpowiedzi o zakoñczonym OC, ale potem chc± zap³aty pomimo rezygnacji. Wszystko braæ od nich na pismie, bo gdybym nie mia³ potwierdzenia, to by mni... czytaj dalej »
  • 2010-02-15 14:07 poniedzia³ek ~Irena | [+] odpowiedz
    witam , ja tez niestety mam przypadek podwójnego ubezpieczenia.Sytuacja identyczna jak powy¿ej-nie wypowiedzia³am umowy jako nabywca, ubezpieczy³am u innego ubezpieczyciela.Po 4 miesi±cach wezwanie do... czytaj dalej »
  • 2010-01-13 12:42 ¶roda ~Andrzej | [+] odpowiedz
    Znalaz³em siê w podobnej sytuacji. W sierpniu 2009 kupi³em samochód od w³a¶ciciela ubezpieczonego w TU Allianz. Z³o¿y³em wypowiedzenie na 10 dni przed koñcem wa¿no¶ci polisy. Na pocz±tku stycznia 201... czytaj dalej »
  • 2010-05-30 14:10 niedziela ~Agnieszka z Bydzi | [+] odpowiedz
    Szanowni Pañstwo mój m±¿ mia³ podobn± sytuacjê. Chci³am wyja¶niac sprawê jednak w firmie Allianz zatrzasnêli mi drzwi. komornik zd±zy³ zci±gn±c nale¿nosc zaleg³ego ubezpieczenia w ich mniemaniu oczywi... czytaj dalej »
  • 2010-10-28 14:46 czwartek ~bobek slask | [+] odpowiedz
    mialem podobnie sprzedalem auto wypowiedzialem umowe ale po paru miesiacach przyszlo wezwanie do zaplaty ,sprawa wyjasniona az znow po pol roku przyszlo kolejne wezwanie znowu wszystko wyjasnione ,spo... czytaj dalej »
  • 2010-07-21 12:23 ¶roda ~xyz | [+] odpowiedz
    o bo¿e jak czytam takie komentarze to ju¿ wiem dlaczego w naszym kraju jest jak jest. mo¿e najpierw nale¿a³oby siê douczyæ a potem podnosiæ g³os. jaka apelacja, jaki pierwszy proces-chyba rozprawa. To... czytaj dalej »
  • 2009-01-25 15:08 niedziela ~kto¶ | [+] odpowiedz
    W takim razie gdzie mia³ pan potwierdzenie rezygnacji? No chyba ¿e zrezygnowa³ pan dopiero po ostatnim dniu starej polisy - to taka rezygnacja jest nic nie wa¿na - pamiêtajcie - rezygnuje siê zawsze z... czytaj dalej »
  • 2009-01-27 14:02 wtorek ~michals-3 | [+] odpowiedz
    Drogi Panie, zrezygnowa³em w tym samym dniu w którym kupi³em samochód. I informacja o tym posz³a do Was razem z informacj± o tym ¿e w ogóle istniejê. Jakim¶ dziwnym trafem otrzymali¶cie tylko tê dru... czytaj dalej »
  • 2011-12-02 22:18 pi±tek ~za³atwi³em w dwa miechy ! | [+] odpowiedz
    to jest chyba norma i wszyscy tak maj±! a niektóre firmy robi± nawet problem z wypowiedzeniem ! to fajne ¼ród³o kasy jest ! ale my¶lê ¿e b³±d mo¿e byæ po twojej stronie. ja spotka³em siê z tym, i¿ ud±... czytaj dalej »
  • 2010-11-17 16:06 ¶roda ~gravin79 | [+] odpowiedz
    U mnie akurat by³a zmiana ubezpieczyciela - pismo w wypowiedzeniem umowy wys³a³ agent jak i ja(na 3 dni przed wyga¶niêciem starej umowy). Po dwóch miesi±cach wezwanie do zap³aty - agent wysy³a im pono... czytaj dalej »
  • 2013-02-11 07:51 poniedzia³ek ~benk | [+] odpowiedz
    a nie gadulinkowej telefoniczno¶ci!
  • 2011-11-07 16:23 poniedzia³ek ~Alek | [+] odpowiedz
    Witam. ja zakupi³em pojazd w marcu tego roku ubezpieczenie by³o zawarte w³a¶nie w allianz przez poprzedniego w³a¶ciciela.zlo¿y³em rezygnacjê na pi¶mie i wys³a³em j± przez agenta.(mam jej potwierdzenie... czytaj dalej »
  • 2012-12-06 23:05 czwartek ~w¶ciek³y!!!!!!!!!!!!!!!!!!! | [+] odpowiedz
    s±d jeszcze raz s±d jestem za mam ten sam problem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11
  • 2012-02-01 18:02 ¶roda ~Natalia | [+] odpowiedz
    Mia³am prawie tak samo. Kupi³am samochód od osoby która by³a ubezpieczona w Allianz w lipcu 2011. Ubezpieczenie by³o zawarte na okres od 07.2011 do 07.2012 roku. Ubezpieczyciel nie dokonywa³ rekalkula... czytaj dalej »
  • 2012-05-29 17:10 wtorek ~Pawe³ | [+] odpowiedz
    Mam podobny przypadek , zakupilem auto z ubezpieczeniem w alianz dzwoniac powiedziano ze nie trzeba nic placic mozna caly okres za który zaplacil poprzedni w³a¶ciciel a druga rata podano kwote wszystk... czytaj dalej »
  • 2010-11-17 17:00 ¶roda ~jola | [+] odpowiedz
    mam podobn± sytuacjê mnie równie¿ TU ALLIANZ oszukali po trzech latach przys³ali ale juz wezwanie do s±du mo¿e opiszemy ich razem to kto¶ siê w koñcu za nich wezmie
  • 2010-12-27 13:33 poniedzia³ek ~teodore | [+] odpowiedz
    no no widze ze jest nas wiecej... nigdy wiecej Allianz... mam ten sam problem co przedmowcy cale szczescie mam prawnika ktory mi polecial paragraf 809 i nastepne KC tam jest mowa ze ubezpieczyciel ma ... czytaj dalej »
  • 2011-06-23 11:11 czwartek ~koniu | [+] odpowiedz
    teodore, w tym przypadku nie jest zawierana nowa umowa, lecz kontynuowana stara; wiêc ubezpieczyciel nie musi nic potwierdzackoniu
  • 2011-11-20 20:35 niedziela ~kajus | [+] odpowiedz
    Mam to samo. Odezwali siê po pól roku, pismo dosz³o choæ nie maj± nawet poprawnego adresu, Do tej pory nikt nic nie proponowal, ani nie wyja¶nia³. Zrezygnowalem w dniu zakupu pojazdu.Zobaczymy jak to ... czytaj dalej »
  • 2011-12-21 20:59 ¶roda ~robson | [+] odpowiedz
    Ja wypowiedzia³em umowe 5 miesiecy wcze¶niej niestety nie ma potwierdzenia z poczty po pól roku odezwa³ sie allianz z pismem od windykacji parodia gro¿± spraw± ludzie piszmy zbiorowy pozew do s±du bo ... czytaj dalej »
  • 2013-03-26 16:38 wtorek ~ja | [+] odpowiedz
    za g³upotê siê p³aci, nie ma papierka nie ma dowodu na s³owo nikt nikomu ni wierzy. nastêpnym razem pomy¶lisz wyrzuciæ czy zostawiæ w teczce samochód
  • 2010-09-14 10:32 wtorek ~ADAMO25 | [+] odpowiedz
    Zgadzam siê z panem , gdy¿ ja mam podobny problem . Te¿ odezwali siê dopiero bo 6- miesi±cach !!!!oni to robi± specjalnie -mimo i¿ maj± mnóstwo przedstawicieli to ¿aden nie raczy poinformowaæ z w... czytaj dalej »
  • 2010-08-05 22:13 czwartek ~Micha³ | [+] odpowiedz
    baaaaardzo szerokim ³ukiem,doradzam
« powrót do dzia³u: Opinie o towarzystwach ubezpieczeñ
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na ¿ycie, zdrowotne, nieruchomo¶ci, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiêbiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na ¿ycie. Zamów ubezpieczenie na ¿ycie, Korzy¶ci z ubezpieczenia na ¿ycie, Ceny ubezpieczeñ na ¿ycie, Czym jest ubezpieczenie na ¿ycie? Oblicz sk³adk± ubezpieczenia na ¿ycie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeñ Ochronnych - zabezpiecz Twoje ¿ycie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeñ Oszczêdno¶ciowych - oszczêdzaj na emeryturê. Na co zwróciæ uwagê wybieraj±c polisê na ¿ycie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomo¶ci u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wype³nij formularz, oblicz sk³adkê i kup polisê. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz sk³adkê ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dajê Ci komfort spokojnych i bezpiecznych woja¿y po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podró¿y online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisê turystyczn± online. Ubezpieczenia na wakacje - podró¿ne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisê turystyczn± online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawd¼ ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.