X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
« powrót do działu: Komentarze do artykułów

Komentarze do artykułu:

PZU - UBEZPIECZENIE TURYSTYCZNE WOJAŻER
2006-12-06 12:22 środa

PZU Wojażer. Sciema jakich mało

2020-09-18 19:52 piątek ~Mirosław
Niestety, ubezpieczyłem sie w PZU Wojażer na podróż. Niby od kradzieży, zwrot kosztów podróży itp. W praktyce było tak, okradziono mnie w Hiszpani, zostałem bez dokumentów i bez bagażu. Wysłałem do PZU zgłoszenie, rachunki etc. a oni mi odpisują, że nie obejmuje kradzieży. Trzeba się wczytać w to co jest napisane małym druczkiem. A oto odpowiedzi z PZU: "Szanowny Panie, W odpowiedzi na Pana pismo uprzejmie informujemy, że jeżeli ubezpieczony zmuszony jest do nagłego, wcześniejszego powrotu do domu, a pierwotnie przewidziany środek transportu nie może być wykorzystany, PZU SA organizuje i pokrywa koszty transportu ubezpieczonego. Usługa ta jest świadczona tylko w przypadku: a) nieszczęśliwego wypadku, ciężkiej choroby lub śmierci osoby bliskiej ubezpieczonego zaistniałych w kraju stałego zamieszkania ubezpieczonego, b) wystąpienia szkody w domu ubezpieczonego powstałej w wyniku kradzieży z włamaniem lub zdarzenia losowego, o ile zdarzenie to miało miejsce w RP i pod warunkiem, że konieczność dokonania czynności prawnych i administracyjnych: W przypadku Pana szkody żadna z w/wym. sytuacji nie miała miejsca Poniżej przedstawiamy naszą decyzję dotyczącą kradzieży bagażu. Sprawę przeanalizowaliśmy na podstawie ogólnych warunków ubezpieczenia PZU Wojażer oraz otrzymanej od Pana dokumentacji. Niestety, nie możemy wypłacić Panu odszkodowania w związku z kradzieży bagażu podróżnego. Zakresem ubezpieczenia kradzieży bagażu jest ubezpieczenie kradzieży, która miała miejsce w wyniku rabunku. Rabunek - zabór mienia dokonany: z zastosowaniem przemocy fizycznej albo groźby natychmiastowej jej użycia lub z doprowadzeniem osoby do nieprzytomności lub bezbronności - dla pokonania jej oporu przed wydaniem mienia; Przedłożona przez Pana dokumentacja potwierdza, że do kradzieży bagażu podróżnego nie doszło w wyniku rabunku. Tyle w temacie.
« powrót do działu: Komentarze do artykułów
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.