X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
« powrót do działu: Komentarze do artykułów

Komentarze do artykułu:

Skargi na towarzystwa ubezpieczeń
2009-01-11 09:15 niedziela

RESO Europa Service

2014-08-09 18:51 sobota ~KS
Witam, Drodzy internauci i posiadacze polis ubezpieczeniowych, a zwłaszcza ubezpieczeni w BTA Insurance Company z siedzibą w Rydze-Łotwa, którego przedstawicielem jest RESO Europa Service w Suwałkach. Ja w prawdzie nie jestem w tej firmie ubezpieczony, ale z konieczności mam z nią do czynienia, ponieważ sprawca kolizji drogowej, który wjechał we mnie, posiada tam ubezpieczenie OC. Do zdarzenia został wezwany patrol policji drogowej, profesjonalny, zawodowo zajmujący się interwencją w wypadkach i zdarzeniach komunikacyjnych, który bez najmniejszych wątpliwości wskazał sprawcę zdarzenia i ukarał go mandatem karnym. Mandat przez sprawcę zdarzenia został przyjęty. Sprawa była prosta, bo sprawca zmieniając pas ruchu, najechał na tył mojego pojazdu. Jakież było moje zdziwienie, gdy po zgłoszeniu szkody z polisy OC sprawcy zdarzenia otrzymałem DECYZJĘ odmowy wypłaty odszkodowania,którą tu z uwagi na niezwykłą motywację w dużej części przytaczam. „Mając na uwadze notatkę otrzymaną od Komendy Policji w Krakowie, RESO Europa Service Sp. z o.o. podkreśla, iż uznanie przez Policję sprawcy zdarzenia, którym był kierujący pojazdem marki FORD, nr rej. ….. nie jest jednoznaczne z wypłatą odszkodowania, gdyż ustalenia policji nie są dla ubezpieczyciela wiążące. Przybyły na miejsce zdarzenia patrol policyjny nie był uczestnikiem, ani świadkiem zdarzenia, a jedynie przyjął odpowiedzialność jednego z uczestników za przedmiotowe zdarzenie, na podstawie oświadczeń obu uczestników zdarzenia. Jednakże należy podkreślić, że funkcjonariusze policji nie posiadają fachowej wiedzy z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych na podstawie uszkodzeń pojazdów.” Dla RESO Europa Service, by tylko uniknąć wypłaty odszkodowania, ustalenia policji są nic nie warte. To kogo trzeba wzywać na miejsce wypadków, by podjął skuteczną interwencję? Prawda, że ciekawe? Ten ubezpieczyciel chciałby, żeby policja brała udział w zdarzeniu albo była naocznym świadkiem. Podejrzewam, że RESO „podkręca” sprawcę, by się nie przyznawał, odwoływał, tłumaczył przyznanie się do winy i przyjęcie mandatu szokiem i pośpiechem, bo może uda się wymigać od wypłaty odszkodowania. Czy ktoś miał już podobny przypadek?, miał do czynienia z firmą BTA z Łotwy, która działa na terenie wschodniej Polski i specjalizuje się w unikaniu odpowiedzialności ubezpieczeniowej? Oczekuję waszych informacji o podobnych sprawach, bo zamierzam wystąpić do Rzecznika Ubezpieczonych. Mój adres: taxikrakow@interia.pl
« powrót do działu: Komentarze do artykułów
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.