X
U¿ywamy plików cookies, by u³atwiæ korzystanie z naszego serwisu. Je¶li nie chcesz, aby pliki cookies by³y zapisywane na Twoim dysku,
zmieñ ustawienia swojej przegl±darki. Wiêcej na temat naszej polityki prywatno¶ci znajdziesz tutaj.
Poleæ znajomemu| Forum
« powrót do dzia³u: Komentarze do artyku³ów

Komentarze do artyku³u:

Studencie! 26 lat i co dalej?
2007-03-07 13:16 ¶roda
Odpowiedzi: 102
  • 2019-07-26 10:12 pi±tek ~EWA | [+] odpowiedz
    dzieñ dobry przepraszam, ¿e mnie nie znasz. Nazywam siê Pani Ewa, by³em teraz w takiej sytuacji, kiedy potrzebowa³em po¿yczki na po¿yczkê od ponad 2 firm na tej stronie i zosta³em oszukany. Straci³em ... czytaj dalej »
  • 2017-04-17 16:54 poniedzia³ek ~ol | [+] odpowiedz
    Bez sensu. Tytu³ artyku³u "26 lat i co dalej" i nic nie jest napisane, co dalej. Co je¶li mam 26 lat i ju¿ skoñczy³am studia? Co je¶li mieszkam w innym mie¶cie ni¿ jestem zameldowana i nie m... czytaj dalej »
  • Phi
    2017-04-17 16:54 poniedzia³ek ~ol | [+] odpowiedz
    Bez sensu. Tytu³ artyku³u "26 lat i co dalej" i nic nie jest napisane, co dalej. Co je¶li mam 26 lat i ju¿ skoñczy³am studia? Co je¶li mieszkam w innym mie¶cie ni¿ jestem zameldowana i nie m... czytaj dalej »
  • 2016-10-18 13:01 wtorek ~kawasaki | [+] odpowiedz
    Czyli wszystkie jelenie p³ac±ce sk³adkê zdrowotn± op³acaj± leczenie bezrobotnym leniom. Przecie¿ to pañstwo polskie p³aci sk³adki za tych leni? Tak ,ale z naszych sk³adek i podatków.
  • ?
    2016-02-26 07:53 pi±tek ~q | [+] odpowiedz
    Jak widaæ tu siê tylko zadaje pytania - odpowiedzi ilo¶æ tak znikoma ¿e szkoda czasu. Nêdzna z bid±
  • ?
    2016-02-26 07:53 pi±tek ~q | [+] odpowiedz
    Jak widaæ tu siê tylko zadaje pytania - odpowiedzi ilo¶æ tak znikoma ¿e szkoda czasu. Nêdzna z bid±
  • ?
    2016-02-26 07:52 pi±tek ~q | [+] odpowiedz
    Jak widaæ tu siê tylko zadaje pytania - odpowiedzi ilo¶æ tak znikoma ¿e szkoda czasu. Nêdzna z bid±
  • 2015-05-21 19:56 czwartek ~Justyna | [+] odpowiedz
    Witam, ponad dwa tygodnie temu wysz³am za m±¿, jestem na 2 roku studiów dziennych, jak wygl±da kwestia z moim ubezpieczeniem? Czy obowi±zek spoczywa na rodzicach czy ju¿ m±¿ musi mnie ubezpieczyæ?
  • 2015-03-23 11:42 poniedzia³ek ~Emilia | [+] odpowiedz
    witam chcia³abym siê dowiedzieæ czy nadal jestem ubezpieczona ukoñczy³am 26 rok ¿ycia a obronê mia³am na 1 marca a rozdanie dyplomów bêdê mieæ 12.04 i czy jestem ubezpieczona nadal na uczelni gdzie zg... czytaj dalej »
  • 2015-03-18 13:42 ¶roda ~Klaudia | [+] odpowiedz
    Witam, mam pytanie zwi±zane z tym, czy je¶li ukoñczy siê jedne studia a nastêpnie po 26 r.¿. rozpocznie nastêpne, to czy mo¿na skorzystaæ z ubezpieczenia zdrowotnego na uczelni? Podczas pierwszych ube... czytaj dalej »
  • 2015-03-12 17:56 czwartek ~kasia | [+] odpowiedz
    We wrzesniu 2014 r skonczylam studia w niemczech. Wyrejestrowali mnie z nfz rodzice. Bylam 4 mce nas ubezp z tyt absolwenta do stycznia 2015 r. Ale przed koncem tycvh 4 mcy wykupilam sobie ubezpieczen... czytaj dalej »
  • 2015-02-18 13:33 ¶roda ~Student | [+] odpowiedz
    Czy je¶li przerwê studia i zostanê skre¶lony z listy studentów np. 30 marca (uczelnia wtedy skre¶la mnie z op³acania sk³adek), czy mam jeszcze prawo do ubezpieczenia przez 4 miesi±ce, czy dzia³a to ty... czytaj dalej »
  • 2015-01-03 23:33 sobota ~sonia121212 | [+] odpowiedz
    W czerwcu podchodzê do obrony pracy magisterskiej, st±d moje pytanie, czy mogê zarejestrowaæ siê w UP zaraz po obronnie? Chcia³abym i¶æ na sta¿ ju¿ w lipcu, a nie wiem czy nie muszê przypadkiem czekaæ... czytaj dalej »
  • 2014-12-07 15:16 niedziela ~polecambank.strefa.pl | [+] odpowiedz
    Witam Czytaj±c komentarze na tej stronie wpad³em na pewien pomys³ (mo¿e dla niektórych ciê¿ki w realizacji ze wzglêdu na s³ab± znajomo¶æ komputera ale my¶lê, ¿e niektórym mo¿e bardzo pomóc). ¯eby w ³... czytaj dalej »
  • 2014-10-29 21:49 ¶roda ~K | [+] odpowiedz
    Witam, Mam 24 lata, w lipcu ukoñczy³am studia magisterskie. Od tego czasu pracujê tylko na umowê o dzie³o. Nie s± to du¿e pieni±dze (kilkaset z³otych), ale zawsze jakie¶, dlatego nie chcê rejestrowaæ... czytaj dalej »
  • 2014-09-23 14:56 wtorek ~Piotr | [+] odpowiedz
    Jestem ubezpieczony pod rodzicem, skoñczy³em teraz w³a¶nie studia I stopnia, chcia³em dalej studiowaæ na studiach II stopnia lecz siê niedostalem z powodu braku miejsc. Z tego powodu jestem zmuszony z... czytaj dalej »
  • 2014-08-20 14:40 ¶roda ~studiujaca mama | [+] odpowiedz
    Od pazdziernika bede na ostatnim roku magisterskim, natomiast w styczniu przychodzi na swiat moje dziecko. W tym samym roku konczê tez 26 lat(lipiec). Do czasu nauki jestem na ubezpieczeniu emerydzkim... czytaj dalej »
  • 2014-07-11 11:16 pi±tek ~Ala | [+] odpowiedz
    Jak jest ze mn±, je¶li jestem obcokrajowcem po 26 roku ¿ycia, studjujê w Polsce i mam kartê sta³ego pobytu? Czy uczelnia odprowadza za mnie sk³adki jak w przypadku obywateli polskich?
  • 2014-05-22 14:36 czwartek ~doktorantka | [+] odpowiedz
    jak wygl±da kwestia ubezpieczenia zdrowotnego doktoranta po zakoñczeniu roku akademickiego ostatniego roku studiów doktoranckich a przed z³o¿eniem rozprawy? Czy doktorant jest objêty ubezpieczeniem d... czytaj dalej »
  • 2014-04-29 13:38 wtorek ~m-alanna | [+] odpowiedz
    Mam ju¿ ukoñczone 26 lat i obecnie ubezpiecza mnie uczelnia (z³o¿y³am odpowiednie podanie i uczelnia siê zgodzi³a), jednak lada chwila otrzymam absolutorium i bêdê broniæ pracê licencjack±, a od pa¼dz... czytaj dalej »
  • 2014-02-19 18:46 ¶roda ~gem | [+] odpowiedz
    witam, za 2 tyg koñczê 26 lat i nadal studiujê, chcia³am z³o¿yæ na uczelni wniosek o przejêcie ubezpieczenia mnie przez uczelniê wcze¶niej, jednak w dziekanacie powiedziano mi, ¿e mogê to zrobiæ dopie... czytaj dalej »
  • 2014-02-14 15:36 pi±tek ~ewelina | [+] odpowiedz
    Witam Skonczy³am 28 lat i wczoraj zg³osi³am na uczelni wniosek o rejestracje do ubezpieczenia zdrowotnego. Kiedy pojawi sie informacja , ¿e jestem ubezpieczona w ewu¶??
  • 2014-01-24 16:49 pi±tek ~Szukaj±ca pomocy | [+] odpowiedz
    Mam 24 lat. w lipcu zakoñczy³am studia, ale rozpoczê³am naukê w szkole policealnej jako technik i posiadam statut ucznia. Uda³o mi siê podj±æ pracê na umowa zlecenie i jestem zarejestrowana w urzêdzie... czytaj dalej »
  • 2014-01-13 10:07 poniedzia³ek ~lili | [+] odpowiedz
    Witam, chcia³abym siê dowiedzieæ jak wygl±da sytuacja ubezpieczenia zdrowotnego w moim przypadku. Status studenta wygas³ mi z koñcem pa¼dziernika (do wtedy by³a legitymacja), jeszcze jestem przed obro... czytaj dalej »
  • 2013-12-05 18:59 czwartek ~Lena | [+] odpowiedz
    Witam, mam takie pytanie. W czerwcu skoñczê 26 lat, jestem aktualnie ubezpieczona z rodzicem, studia dzienne planowo mam skoñczyæ w lipcu, tak wiêc w zasadzie miesi±c po ukoñczeniu 26.r.¿., do kiedy o... czytaj dalej »
  • 2013-10-20 19:00 niedziela ~HappyDevil | [+] odpowiedz
    Mam 20 lat i uczê siê zaocznie w liceum (posiadam status s³uchacza, mam legitymacjê szkoln±) i ponadto pracujê na umowê zlecenie. Czy jestem ubezpieczona przez szko³ê lub zleceniodawcê .? Wcze¶niej by... czytaj dalej »
  • 2013-07-12 15:48 pi±tek ~Agnieszka | [+] odpowiedz
    Mam pytanie, dwa tygodnie temu przesta³am byæ studentk± poniewa¿ mam zaleg³o¶ci w op³acie czesnego, czy w takim wypadku te¿ s± te 4 miesi±ce ochrony i mogê ubiegaæ sie o ubezpieczenie zdrowotne na wak... czytaj dalej »
  • 2013-05-27 20:04 poniedzia³ek ~aga | [+] odpowiedz
    Witam.Mam ukoñczone 24 lata i 6 miesiêcy temu skoñczone studia. Nie zarejestrowa³am siê w urzêdzie pracy, bo uczê siê jeszcze w szkole muzycznej PSM II st.,wiêc bezrobotna nie jestem i podobno z moj± ... czytaj dalej »
  • 2013-02-18 23:37 poniedzia³ek ~Monikaaa | [+] odpowiedz
    Ukoñczone 23 lata, przerwane studia w grudniu 2012, brak pracy, do PUP kolejki jak za czasów PRL .. czy nadal mogê byæ na ubezpieczeniu u mojej mamy ? Ksi±¿eczka rodzinna? nie mam ukoñczone lat 26. Co... czytaj dalej »
  • 2012-10-25 15:07 czwartek ~honeyasia | [+] odpowiedz
    witam. pracuje na umowie o dzielo , sa to niewielkie pieniadze. nie stac mnie w zwiazku z tym na oplacanie niebotycznych skladek zusu ponad 330 zl. jakie mam inne opcje?
  • 2012-10-09 20:49 wtorek ~Weronika | [+] odpowiedz
    Witam. W tym roku skoñczy³am studia jednolite magisterskie. Obronê mia³am 6 lipca. Jednak dyplom odebra³am dopiero 28 wrze¶nia. Do tego czasu mia³am legitymacjê i status studenta. Na dyplomie jest p... czytaj dalej »
  • 2012-08-15 10:32 ¶roda ~Magdaa | [+] odpowiedz
    Je¿eli uczê siê w szkole policealnej w trybie zaocznym i na p³atnym kierunku (nie wiem czy to ma jakies znaczenie ale piszê i to), to czy mogê byæ ubezpieczona w zak³adzie pracy rodzica? Mam 24 lata.
  • 2012-05-31 17:44 czwartek ~Aleksandra | [+] odpowiedz
    Ubezpieczenie zdrowotne jest aktualne jeszcze 4 miesi±ce po zakoñczeniu studiów, a co w przypadku gdy przed up³ywem tego czasu skoñczê 26 lat? Bêdê ubezpieczona mimo to do momentu up³yniêcia czterech ... czytaj dalej »
  • 2012-02-19 11:33 niedziela ~NieStudent | [+] odpowiedz
    Witam, nie mam jeszcze ukoñczonego 26 roku ¿ycia jednak zawali³em studia na 2 roku i nie wiem co mam robiæ z ubezpieczeniem czy muszê zarejestrowaæ siê w po¶redniaku ??.
  • 2012-01-14 01:39 sobota ~Damian Michalski | [+] odpowiedz
    Mam takie ma³e pytanko. Znajoma k³óci³a siê ze mn± ¿e je¶li jej córka jest ubezpieczona w szkole i posiada legitymacje szkoln±, oczywi¶cie wa¿n± to mo¿e i¶æ bezp³atnie do lekarza na fundusz zdrowia. ... czytaj dalej »
  • 2011-12-29 14:48 czwartek ~marcin | [+] odpowiedz
    Witam mam takie pytanie wiem ze moze jest to tutaj juz wyjasnione ale prosilbym o wytlumaczenie na moim przypadku co mam dalej zrobic.Wiec skonczylem 26 lat ale dalej studiuje tzn jeszcze sie nie obro... czytaj dalej »
  • 2011-11-28 14:33 poniedzia³ek ~S³awomir | [+] odpowiedz
    Witam, w lipcu tego roku skoñczy³em 26 lat. Studia mam skoñczone, ale jeszcze siê nie obroni³em. Nie pracujê. Legitymacjê mia³em wa¿n± do 31 pa¼dziernika, czy tak jak Pañstwo pisz± posiadam ubezpiecz... czytaj dalej »
  • 2011-11-17 21:35 czwartek ~ja | [+] odpowiedz
    Witam, pracujê na umowê o pracê, firma odprowadza za mnie sk³adki. Mam utrudniony kontakt z matk±, przes³a³am jej informacjê, aby mnie wyrejestrowa³a w swoim zak³adzie pracy, jako osobê za która p³aci... czytaj dalej »
  • 2011-09-12 17:57 poniedzia³ek ~magda_³ód¼ | [+] odpowiedz
    Mam 20 lat, w tym roku zacze³am nauke w policealnej szkole dziennej. Moje pytanie brzmi czy ja jako osoba uczêszczaj±ca do takiej szko³y mam prawo leczyæ sie u lekarza specjalisty? Czy gdy no bêdê pot... czytaj dalej »
  • 2011-09-05 15:43 poniedzia³ek ~M | [+] odpowiedz
    Witam, mam 30 lat i od pa¼dziernika rozpoczynam studia w Anglii, obecnie jestem ubezpieczony przez Urz±d Pracy. Czy rozpoczynaj±c studia za granic± muszê wcze¶niej siê ubezpieczyæ w PL?
  • 2011-09-02 12:24 pi±tek ~magda | [+] odpowiedz
    Mam pytanie, w czerwcu skoñczy³am szko³ê - policealne technikum, teoretycznie mam ubezpieczenie szkolne do wrze¶nia...co zrobiæ w sytuacji, gdy nie mogê zarejestrowaæ siê w PUPie gdy¿ mam umowê o dzie... czytaj dalej »
  • 2011-08-29 23:26 poniedzia³ek ~Justyna | [+] odpowiedz
    Witam,Jestem zarejestrowana jako bezrobotna, ale od pa¼dziernika rozpoczynam studia zaoczne ( dodam, i¿ mam ukonczone 26 lat )- kto w tym wypadku bedzie p³atnikiem sk³adek na ubezpieczenie zdrowotne :... czytaj dalej »
  • 2011-08-21 10:39 niedziela ~kasia | [+] odpowiedz
    witam mam pytanie odno¶nie ubezpieczenia w KRUS - ie. Mam 24 lata wysz³am za m±¿ , nadal siê uczê czy rodzice nadal bêd± mogli mnie ubezpieczaæ ??
  • 2011-08-09 16:50 wtorek ~Lukas | [+] odpowiedz
    Nie mam ukonczonych 26 lat, po³ roku temu skreslono mnie z listy studentow, czy moge korzystac nieodp³atnie jak w czasie studiow z opieki zdrowotnej NFZ?
  • 2011-07-05 15:21 wtorek ~Magdalena | [+] odpowiedz
    jesli do tej pory ubezpicza³a mnie uczelnia, i w tym roku koñcze szko³e, bez ukonczenia 26 lat, do kiedy obejuje mnie ubezpiecznie zdrowotne?
  • 2011-06-28 22:49 wtorek ~zaniepokojona | [+] odpowiedz
    Witam mam pytanie moja matka zmar³a w tamtym roku,w tym roku w maju mia³am maturê teraz czekam na przyjêcie na studia,nie dosta³am renty po matce i mia³am ubezpieczenie pod Ojca który by³ zarejstrowan... czytaj dalej »
  • 2011-06-03 08:47 pi±tek ~go¶æ | [+] odpowiedz
    Rodzic musi zg³osiæ dziecko do ubezpieczenia zdrowotnego. Wtedy dziecko mo¿e do 18 roku (a je¶li sie kszta³ci to do 26) kozystaæ bezp³atnie ze ¶iwdczeñ opieki zdr.
  • 2011-05-16 12:35 poniedzia³ek ~Jacek | [+] odpowiedz
    witam, ukonczylem tydzien temu 26 lat, do zakonczenia studiow pozostaly mi jeszcze 2 semestry. Studiuje na uniwersytecie niemieckim, dotychczas ubezpieczony bylem jako dziecko w polskim ZUS-ie i na po... czytaj dalej »
  • 2011-04-18 08:49 poniedzia³ek ~agawa | [+] odpowiedz
    Witam! Niebawem koñczê 26 lat, zosta³ mi jeszcze rok studiów dziennych, ale od kilku miesiêcy pracujê na umowê o pracê na 1/4 etatu. Mój pracodawca nie odprowadza za mnie sk³adek na ZUS. Co w tej sytu... czytaj dalej »
  • 2011-04-16 22:48 sobota ~Polly | [+] odpowiedz
    Witam! Mam wa¿ne pytanie. Jestem w ci±¿y i od kilku lat mieszkam i pracuje w UK. Planuje jednak powrót do kraju i tam te¿ chcia³abym urodziæ dziecko. Nie wiem tylko jak za³atwiæ kwestie opieki lekars... czytaj dalej »
  • 2011-04-07 15:50 czwartek ~marta | [+] odpowiedz
    w czerwcu koñczê studia dzienne, ale obronê bêdê mia³a we wrze¶niu/ pa¼dzierniku. W zwi±zku z tym kiedy mogê siê zarejestrowaæ w UP? PO skoñczeniu studiów czy dopiero po obronie? Z góry dziêkujê za od... czytaj dalej »
  • 2011-04-04 16:55 poniedzia³ek ~katarzyna | [+] odpowiedz
    Witam, mam pytanie. W styczniu 2012 roku koñcze 26 lat,a w lipcu 2012 koñcze studia. Jestem zatrudniona na umowe -zlecenie , ale z racji tego ¿e jestem studentk± nie odprowadzam ¿adnych sk³adek. Czy w... czytaj dalej »
  • 2011-02-18 17:54 pi±tek ~ewa | [+] odpowiedz
    Witam, mam 24 lata i jestem osoba nieaktywn± zawodowo. 20stycznia skoñczy³o mi siê L4 ale nie jestem zarejestrowana jako osoba bezrobotna poniewa¿ staram siê o dofinansowanie z unii w³a¶nie jako osoba... czytaj dalej »
  • 2011-02-11 01:12 pi±tek ~studentka | [+] odpowiedz
    Witam! Mam 23 lata. Po ukoñczeniu liceum pracowa³am na umowê o pracê przez rok. W zwi±zku z tym przesta³am byæ ubezpieczona u taty w pracy. Teraz studiujê i pracujê na umowê zlecenie. Kto ma op³acaæ ... czytaj dalej »
  • 2011-01-10 12:51 poniedzia³ek ~afisz27 | [+] odpowiedz
    K³aniam siê. Mam pytanie dotycz±ce ubezpieczenia zdrowotnego w momencie kiedy skoñczê studia. W lipcu 2011 skoñczê 25 lat (rocznik 86). Przez 5 lat stdiowa³em w PL, a obecnie studiujê w UK. Pobyt tuta... czytaj dalej »
  • 2010-11-09 21:29 wtorek ~kk | [+] odpowiedz
    Witam, w pa¼dzierniku ukoñczy³am studia i równie¿ w pa¼dzierniku podjê³am naukê w szkole zaocznej, gdzie posiadam status s³uchacza. Pracujê na umowê zlecenie i zastanawiam siê czy od tego miesi±ca (g... czytaj dalej »
  • 2010-11-03 19:18 ¶roda ~dawid | [+] odpowiedz
    Witam. Chcia³em zasiêgn±æ porady co do ubezpieczeni zdrowotnego. Skoñczy³em szko³ê ¶redni± w maju zesz³ego roku. Nie kontynuowa³em dalej nauki. Podj±³em pracê za granic± oraz pracê nak³adcz± w Polsc... czytaj dalej »
  • 2010-10-29 14:39 pi±tek ~Konrad | [+] odpowiedz
    Witam mam pytanie. Jestem ubezpieczony u rodzicow ide do lekarza i prosi mnie o okazanie papierku z potwierdzeniem ubezpieczenia. Wiec co ja mam mu przyniec ubezpieczenie moich rodzicow czy co ?
  • P
    2010-10-07 18:00 czwartek ~Justyna | [+] odpowiedz
    witam. w kwietniu ukoñczy³am 26 lat, a w czerwcu obroni³am egzamin licencjacki. od 01.10 rozpoczê³am naukê na dziennych studiach magistranckich. jak w takim razie wygl±da sprawa mojego ubezpieczenia?... czytaj dalej »
  • 2010-09-17 18:37 pi±tek ~Laima | [+] odpowiedz
    witam serdecznie! mam ukonczone 26 lat, ukonczylam studia wyzsze i za miesiac rozpoczynam studia podyplomowe oraz nauke w prywatnej szkole poza granicami polski. czy uczeszczajac na studia podyplomowe... czytaj dalej »
  • 2010-09-04 14:25 sobota ~Magda | [+] odpowiedz
    Witam! Mam pytanie jestem osoba bezrobotna(rok po studiach) nieukoñczy³m jeszcze 26 lat, od wrzesnia pracuje na umowe zlecenie. Jakie sk³adki pracodawca musi za mnie p³acic?? Pani,ktora sporzadzala m... czytaj dalej »
  • 2010-08-23 09:57 poniedzia³ek ~kk. | [+] odpowiedz
    Witam, mam 25 lat i obecnie pracuje na umowe o dzie³o. Za kilka dni koñczy mi siê ubezpieczenie jakim bylam objêta w zak³adzie pracy mojej mamy, mam jednak zagwarantowan± umowê o pracê za ok 2 miesi... czytaj dalej »
  • 2010-08-16 18:54 poniedzia³ek ~sasankowo | [+] odpowiedz
    Temat powy¿szego artyku³u jest mi bardzo bliski przez ostanie tygodnie, poniewa¿ jestem w do¶æ specyficznej sytuacji. Zacznê od tego, ¿e na poczatku sierpnia ukonczylam 26 lat, zostal mi ostatni rok s... czytaj dalej »
  • 2010-07-28 08:19 ¶roda ~Luiza | [+] odpowiedz
    Witam, moja sytuacja: w lipcu obroni³am pracê magistersk±, nie mam ukoñczonych 26 lat, teraz podpisa³am umowê o dzie³o (wykonanie do koñca sierpnia), czy w zwi±zku z tym tracê ubezpieczenie uczelniane... czytaj dalej »
  • 2010-07-20 14:14 wtorek ~Malgorzata | [+] odpowiedz
    Witam, wlasnie skonczylam studia i jednoczesnie 26 rok zycia. Nie podlegam wiec ubezpieczeniu spolecznemu (do tej pory ubezpieczali mnie rodzice w KRUS). Jedynym ubezpieczeniem jakie posiadam jest kar... czytaj dalej »
  • 2010-06-10 14:02 czwartek ~Anita | [+] odpowiedz
    Ukoñczy³am studia w tym roku tzn. 2010. Jestem ju¿ po obronie pracy magisterskiej, jednak nie mam ukoñczonych jeszcze 26 lat. Chcia³abym wyjechaæ za granicê i w zwi±zku z tym nie mogê siê zarejestrowa... czytaj dalej »
  • 2010-05-06 16:05 czwartek ~klara | [+] odpowiedz
    Ja mysle ze w takim momencie jest najlepiej wykupiæ sobie indywdualne ubezpieczenie zdrowotne,badz polise na zycie...co o tym myslicie?
  • 2010-04-22 14:01 czwartek ~ela | [+] odpowiedz
    Dzien Dobry! Mam 27 lat,ukonczylam 5-letnie studia w Polsce,potem mia³am wlasna dzialanosc(2 lata),a aktualnie podje³am nowe studia we W³oszech. Mam pytanie,jesli nie place skladek w Polsce ,jak moge ... czytaj dalej »
  • 2010-03-25 14:14 czwartek ~Pawe³ J. | [+] odpowiedz
    Witam, w styczniu obroni³em pracê mgr. Szukam pracy, choæ nie zarejestrowa³em siê w UP. W lipcu skoñczê 26 lat. Czy w zwi±zku z tym jestem ubezpieczony "rodzinnie" czy te¿ mo¿e ubezpieczenie... czytaj dalej »
  • 2010-03-21 20:19 niedziela ~a_nna | [+] odpowiedz
    Mam 24 lata,uczê siê w szkole policealnej zaocznej przy czym szko³a jest bezp³atna,do tego jestem bezrobotna i na utrzymaniu rodziców. Chcia³abym siê dowiedzieæ czy mogê wyrejestrowaæ siê z urzêdu pra... czytaj dalej »
  • 2010-03-09 19:23 wtorek ~kamila | [+] odpowiedz
    Nie ukonczylam jeszcze 26 roku ¿ycia, nie pracujê, jestem wtrakcie pisania pracy magisterskiej (okres 4 miesy mina³ w styczniu) czy moge korzystac jeszcze z ubezpieczenia rodzinnego? bede bardzo wdzi... czytaj dalej »
  • 2010-01-26 16:12 wtorek ~Klaudia | [+] odpowiedz
    Od grudnia przestalam chodzic na uczelnie dzienna. Zapewne po sesji zostane skreslona z listy studentow, a wiec moje pytanie brzmi czy jezeli zostane skreslona to ubezpieczenie przez jakis czas bedzie... czytaj dalej »
  • 2010-01-13 04:01 ¶roda ~Tomasz | [+] odpowiedz
    Witam:) Nie jestem niestety studentem (mo¿e w przysz³o¶ci:) ale chcia³bym prosiæ o poradê odno¶nie ubezpieczenia w NFZ. Przebywam za granic± Polski od 5 lat. Przez ten czas oczywi¶cie nie by³em zat... czytaj dalej »
  • 2009-09-26 11:02 sobota ~Ape. | [+] odpowiedz
    W tym roku ukoñczy³am studia (nie mam jeszcze ukoñczonych 26 lat). Jestem zarejestrowan± bezrobotn±, ale mam zamiar niebawem wyjechaæ za granicê do pracy w charakterze au-pair. Proszê mi poradziæ, o j... czytaj dalej »
  • 2009-08-15 15:15 sobota ~krzysiek ³ | [+] odpowiedz
    Dodatkowa op³ata? Chyba ich po...³o. Umowê nale¿y wypowiedzieæ w przypadku podjêcia pracy - czy to w kraju, czy za granic±. Warunkiem zawarcia umowy jest jednak wniesienie dodatkowej op³aty. Jej wys... czytaj dalej »
  • 2009-07-27 15:28 poniedzia³ek ~Anulla | [+] odpowiedz
    W lipcu wysz³am za m±¿, mam 25 lat skoñczone w czerwcu, we wrzesniu bede sie bronic. I mam teraz dylemat jesli bede potrzebowa³a w tym czasie i potem pojsc do lekarza na jakie ubezpieczenie mam sie po... czytaj dalej »
  • 2009-07-17 21:22 pi±tek ~bazyl | [+] odpowiedz
    Mam 24 lata, studia dzienne zakoñczy³em w czerwcu br, pracê magistersk± obroni³em w lipcu br, pobieram rentê rodzinn± po ojcu (decyzja wa¿na do 30.09.2009). Co powinienem robiæ dalej, zanim znajdê pr... czytaj dalej »
  • 2009-07-12 23:05 niedziela ~Filip | [+] odpowiedz
    Pracuje za granica jako wolny strzelec w Hiszpanii, oplacam tutaj swoje ubezpieczenie socjalne - jesli przyjade do Polski np. na miesiac, to co musze miec zeby miec spokojna glowe jesli cos mi sie tam... czytaj dalej »
  • 2009-07-08 15:51 ¶roda ~Katarzyna S-H | [+] odpowiedz
    witam, troszkê siê zagubi³am i nie wiem czy w koñcu podlegam ubezpieczeniu czy te¿ nie. Mam 23 lata, 25 czerwca 2009 mia³am obronê, ukoñczy³am studia dzienne. w kwietniu 2009 wysz³am za m±¿. czy nada... czytaj dalej »
  • 2009-06-09 22:32 wtorek ~Ania | [+] odpowiedz
    Witam!Mam skoñczone 24 lata, koñczê studia, obronê mam we wrze¶niu b±d¼ w pa¼dzierniku. Nie wiem do kiedy jestem ubezpieczona w NFZ. Czy liczy siê te 4 miesi±ce od lipca czy od pa¼dziernika? A przede ... czytaj dalej »
  • 2009-05-29 12:10 pi±tek ~Ksawery | [+] odpowiedz
    Mam 28 lat, od pó³ roku jestem bezrobotny,mam pytanie czy przy ponownym zatrudnieniu pracodawca bêdzie musia³ wnie¶æ tê op³atê dodatkow± do NFZ, czy to ja p³acê (tj suma ok 640 z³). Dziêki z pomoc.
  • 2009-04-17 15:31 pi±tek ~:) | [+] odpowiedz
    Witam serdecznie, jestem sob± zarejestrowan± w Urzêdzie Pracy oraz uczê siê w szkole policealnej, st±d te¿ moje pytanie, czy lepiej za³atwiæ EKUZ z za¶wiadczeniem z UP czy te¿ z za¶wiadczeniem ze szko... czytaj dalej »
  • 2009-04-14 18:28 wtorek ~Madzik987 | [+] odpowiedz
    Ja wogole w innej sprawie mam 22 lata jestem mezatka i mam synka ale nie pracuje a maz robi na czarno jak moge sie ubezpieczyc zdrowotnie zebym byla z synkiem ubezpieczona. za odpowiedz z gory dziekuj... czytaj dalej »
  • 2009-04-05 20:58 niedziela ~ines | [+] odpowiedz
    Mam pytanie! Moj znajomy wyjezdza do Hiszpani za kilka miesiecy..Musi wyrobic karte EKUZ.Niejest nigdzie ubezpieczony , nie studjuje i nie pracuje. Co ma zrobic w takiej sytuacji?Prosze o pomoc. ... czytaj dalej »
  • 2009-03-09 17:24 poniedzia³ek ~Maciek | [+] odpowiedz
    Jestem studentem w trybie zaocznym pracowa³em i mam 23 lata i p³aci³em sk³adkê zdrowotn±, straci³em prace i mam pytanie czy jestem nadal ubezpieczony z tego tytu³u ¿e uczê siê i nie mam ukoñczonych 26... czytaj dalej »
  • 2008-12-26 17:45 pi±tek ~ja | [+] odpowiedz
    to ja juz nic nie rozumiem mam 28 lat nie pracuje obecnie od prawie pol roku ucze sie w szkole policealnej ostatnio poszlam do dentysty i pokazalam legitymacje szkolna dentystka przyjela mnie bez prob... czytaj dalej »
  • 2008-12-24 12:54 ¶roda ~Andrzej | [+] odpowiedz
    Studiuje zaocznie na 5 roku,urodzilem sie w marcu 1984, nie pracuje, pobieram ubezpieczenie z emerytury mamy. Jak co roku w X.2008 mama przestawila w ZUS zaswiaczenie ze studiuje. Z tego co rozumiem ... czytaj dalej »
  • 2008-12-07 23:35 niedziela ~Ma³ogrzata | [+] odpowiedz
    Witam, mam 24 lata, we wrze¶niu uzyska³am absolutorium, jestem mê¿atk±, mój m±¿ studiuje, a ja mam pracê na umowê o dzie³o. Co powinnam zrobiæ, ¿eby mieæ ubezpieczenie zdrowotne z NFZ? Dziêkujê za o... czytaj dalej »
  • 2008-11-22 15:57 sobota ~Julka | [+] odpowiedz
    Witam! Mam 23 lata, 31 wrze¶nia 2008r zosta³am skre¶lona z listy studentów, obronê mam ustalon± na koniec stycznia 2009. W czerwcu 2008 podjê³am pracê na umowê zlecenie,zamierzam pracowac w tej pracy ... czytaj dalej »
  • 2008-11-19 01:45 ¶roda ~hypnotice | [+] odpowiedz
    Wysz³am za m±¿, oboje z mê¿em studiujemy, mamy po 23 lata. Rozumiem ¿e oboje mo¿emy nadal korzystaæ z ubezpieczenia rodziców. Jak to jest, je¶li jestem studentk± to potrzebne mi jest jeszcze ubezpi... czytaj dalej »
  • 2008-10-22 11:32 ¶roda ~Policealny | [+] odpowiedz
    Witam Ukonczylem 26 rok zycia, z racji braku stalego miejsca pracy sila rzeczy pracowdawca skladem mi nie placi ( praca czysto dorywcza) Zapisalem sie natomiast do szkole policealnej 2 letniej, s... czytaj dalej »
  • 2008-10-06 12:29 poniedzia³ek ~Magda | [+] odpowiedz
    Wtam, Mam nieukoñczone 26 lat, jestem studentk±, jednak wysz³am ju¿ za m±¿. Czy nale¿y mi siê ubezpieczenie od rodziców w tym przypadku?? Z³ama³am rêkê i mam k³opoty w zwi±zku z tym.
  • 2008-09-17 12:13 ¶roda ~redakcja | [+] odpowiedz
    Poniewa¿ przerwa³a Pani studia, nie podlega Pani ubezpieczeniu zdrowotnemu z tego tytu³u. Sk³adkê zdrowotn± p³aci za Pani± pracodawca.
  • 2008-09-07 21:06 niedziela ~Asia | [+] odpowiedz
    nie ukoñczy³am 26 lat, przerwa³am studia i pracujê na umowê zlecenie. Czy jako ¿e pracujê w³a¶nie na umowê zlecenie i nie posiadam ju¿ ubezpieczenia z racji studiowania pracodawca op³aca mi zus? co je... czytaj dalej »
  • 2008-07-11 14:49 pi±tek ~Zofia Dmochowska | [+] odpowiedz
    Tak. Najpierw nale¿y zasiêgn±æ informacji, czy uczelnia zgodzi siê na op³acanie za studenta sk³adek za ubezpieczenie. Je¿eli siê nie zgodzi, proszê postêpowaæ zgodnie ze wskazówkami zawartymi w artyku... czytaj dalej »
  • 2008-07-10 14:06 czwartek ~asia | [+] odpowiedz
    w sierpniu skoñczê 26 lat obecnie od pazdziernika bede na 2 roku studiow i zastanwiam sie co powinnam zrobic z tym ubezpieczeniem?studiuje na akademii medycznej i tam najpierw powinnam sie zglosic w t... czytaj dalej »
  • 2008-07-09 14:50 ¶roda ~Zofia Dmochowska | [+] odpowiedz
    Jak przeczyta Pan w artykule, do ubezpieczenia powinna Pana zg³osiæ uczelnia, ale na Pana wniosek. Je¿eli wyrazi na to zgodê, nie bêdzie Pan musia³ op³acaæ ¿adnych sk³adek. W sprawie wysoko¶ci ewentua... czytaj dalej »
  • 2008-07-08 20:31 wtorek ~J.W. | [+] odpowiedz
    Witam. W czerwcu ukoñczy³em 26 lat, a pozosta³ mi jeszcze rok studiów dziennych. Proszê o informacjê czy i jakie sk³adki bêdê musia³ op³acaæ w ci±gu ostatniego roku studiów, je¶li: 1) nie bêdê prac... czytaj dalej »
  • 2008-06-20 15:24 pi±tek ~Zuzanna Cajbel | [+] odpowiedz
    Je¶li jest Pan zainteresowany ubezpieczeniem w Polsce, ma Pan do wyboru dwie opcje - prywatne ubezpieczenie indywidualne lub ubezpieczenie oferowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Je¿eli zale¿a³oby P... czytaj dalej »
  • 2008-06-17 21:16 wtorek ~Kutro | [+] odpowiedz
    Witam mam pytanko w przypadku gdy w tym roku koncze 26 lat oraz studia w polsce ale rownolegle studiuje jeszcze w niemczech ?W polsce bylem ubezpieczony w NFZ (ubezpieczenie rodzinne). Chcialbym wykup... czytaj dalej »
  • 2008-01-29 16:45 wtorek ~Zofia Dmochowska | [+] odpowiedz
    Prawo do ubezpieczenia w NFZ wygasa po czterech miesi±cach od zakoñczenia nauki (jako który przyjmuje siê absolutorium), czyli w przypadku Pani syna z koñcem stycznia. Zalecamy podjêcie jednego z nast... czytaj dalej »
  • 2008-01-22 11:57 wtorek ~Ewa | [+] odpowiedz
    syn skoñczy³ WSEiZ (studia dzienne) w Warszawie, dowiedzia³ siê, ¿e absolutorium licz± od 1.10.07., mimo, ¿e p³aci³am jeszcze do konca XI.2007 do momentu zlo¿enia pracy dyplomowej. Nie ma wyznaczonego... czytaj dalej »
« powrót do dzia³u: Komentarze do artyku³ów
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na ¿ycie, zdrowotne, nieruchomo¶ci, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiêbiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na ¿ycie. Zamów ubezpieczenie na ¿ycie, Korzy¶ci z ubezpieczenia na ¿ycie, Ceny ubezpieczeñ na ¿ycie, Czym jest ubezpieczenie na ¿ycie? Oblicz sk³adk± ubezpieczenia na ¿ycie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeñ Ochronnych - zabezpiecz Twoje ¿ycie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeñ Oszczêdno¶ciowych - oszczêdzaj na emeryturê. Na co zwróciæ uwagê wybieraj±c polisê na ¿ycie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomo¶ci u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wype³nij formularz, oblicz sk³adkê i kup polisê. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz sk³adkê ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dajê Ci komfort spokojnych i bezpiecznych woja¿y po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podró¿y online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisê turystyczn± online. Ubezpieczenia na wakacje - podró¿ne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisê turystyczn± online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawd¼ ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.