X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
Forum opiekują się:
Ekspert AXA życie i AXA TUiR
Aleksandra Leszczyńska

Maciej Lichoński
Ekspert VOTUM S.A.
Odszkodowania
Anna Woś
Regulamin
 
Sonda
Czy kupisz NNW dla dziecka?
Tak, kupię NNW oferowane przez szkołę
Tak, kupię mu indywidualną polisę NNW
Tak, kupię NNW w ramach ubezpieczenia mieszkania
Nie
« powrót do działu: Opinie o towarzystwach ubezpieczeń

Opinie o towarzystwie:

COMPENSA
Ocena: 2.09 (1964 głosy)
Towarzystwo Ubezpieczeniowe Compensa to firma, która oferuje zarówno ubezpieczenia na życie i zdrowie, jak i ubezpieczenia majątkowe, w tym komunikacyjne i mieszkaniowe. Oferta firmy jest szeroka, przez to skupia wielu klientów. Czy po współpracy z towarzystwem są oni zadowoleni z dokonanego wyboru?
 
Rzecznik Finansowy na swojej stronie przedstawił raport, z którego wynika, że liczba wniosków kierowanych do niego w związku z działalnością Towarzystwa Ubezpieczeniowego Compensa S.A. VIG w roku 2018 wyniosła 448, co daje 5,4% wszystkich składanych na ubezpieczycieli skarg.
 
Dobry wybór ubezpieczenia to z jednej strony właściwy produkt, z drugiej zaś to wysoka jakość obsługi klienta. Warto te dwa aspekty ze sobą porównywać. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto więc porównać produkty oferowane przez Compensa z produktami innych ubezpieczycieli.
 
Opinie klientów natomiast to informacje o tym, jak dana firma funkcjonuje i jak działa. To najlepszy sposób na weryfikację firmy w praktyce. Jeżeli więc współpracujesz z firmą Compensa lub masz to już za sobą, podziel się z nami swoją opinią. Twoje doświadczenie może mieć ogromne znaczenie dla innych. 

Superfundusz compensa

2011-11-27 09:06 niedziela ~oszukany przez doradce
Omijajcie compense i jej "superfundusz" z daleka. Podpisałem umowe na czas niekreślony z możliwością likwidacji po 2 latach. Mialem wplacac po 200 zł miesiecznie, przez 2 lata wplacilem prawie 5 tysięcy i okazało sie ze w razie likwidacji dostane z tej sumy jakies 1,300 zł. Doradca który wczesniej zachwalał ten fundusz w samych superlatywach poradził mi bym płacił dalej i liczył na przyszłe zyski, bo taka stopa zwrotu jest normalna po takim okresie czasu, tyle że gdy zakładałem fundusz zapewniał mnie między innymi że w najgorszym razie po 2 latach wyjmę tyle co wsadziłem. Wciskał mi kit, ja głupi dałem sie nabrać, tym bardziej że był to moj znajomy z pracy jak okazało sie później dorabiający sobie naciągając ludzi. Koniec końców zlikwidowałem fundusz bo jakoś nie chce mi sie wierzyc ze cos na nim zarobilbym w przyszlosci. Dostalem nauczke na przyszlosci, doszedlem do wniosku ze w tym chorym kraju drobny ciułacz nie ma szans zarobic na oszczednosciach bo zjedza je oplaty, nie warto tez ubezpieczac sie ponadto co jest obowiazkowe bo w razie czego i tak gow... sie dostanie. Mam nadzieje ze choc kilka osób moj komentarz odwiedzie od compensy.
  • 2020-01-02 13:41 czwartek ~gosia | [+] odpowiedz
    Również szczerze odradzam. Fundusz mam od grudnia 2015. Suma składek wpłaconych tp 10200zł. uzbieranych przez ponad 4 lata 9000zł. suma wykupu to ok 6000zł. Nie dajcie sie nabrac!!!!! To nie jest do... czytaj dalej »
  • 2019-12-11 21:29 środa ~ADio | [+] odpowiedz
    Jeśli ktoś to ma, to niech natychmiast zrezygnuje. 10 lat składek pokazało ile można stracić (u mnie 20%). Zapomnijcie o ubezpieczeniu czy emeryturze. Współczuję ludziom, którzy przez OVB zostali namó... czytaj dalej »
  • 2020-01-23 17:33 czwartek ~Marcinp | [+] odpowiedz
    Odsuwanie tematu emerytury czy zabezpieczenia to indywidualna decyzja każdego człowieka. Jestem ciekaw w jaki inny sposób można się zabezpieczać na to co nieuniknione czyli np. brak emerytur. Firma OV... czytaj dalej »
  • 2019-04-11 11:21 czwartek ~jarek | [+] odpowiedz
    To nie prawda
  • 2018-08-04 10:30 sobota ~gra.m | [+] odpowiedz
    Fundusz inwestycyjny kolory życia compensa miałam przez 15 lat. Wydaje mi się, że dość długo. W maju przesłałam wniosek do compensy z informacją, że wycofuję się i chcę wykupić jednostki uczestnictwa.... czytaj dalej »
  • Rankomat.pl ocenia towarzystwo Compensa na:
    4.14
    OPINIE O Compensa
  • 2018-03-13 14:50 wtorek ~Anna | [+] odpowiedz
    Również odradzam ubezpieczenie w tej firmie radzę omijać za złamanie nogi w dwóch miejscach i noszenia gipsu przez 6 tygodni dostałam zapomogę bo trudno nazwać to odszkodowaniem 300 zł . Namnożyło się... czytaj dalej »
  • 2018-03-14 09:19 środa ~Online Ekspert Compensa | [+] odpowiedz
    Szanowna Pani Anno, przykro mi z powodu zaistniałej sytuacji. Niestety po samym opisie nie jestem w stanie zweryfikować opisanej sprawy. Aby się jej przyjrzeć, potrzebuję numery: polisy oraz szkody. P... czytaj dalej »
  • 2018-02-14 22:23 środa ~Andrzej | [+] odpowiedz
    Rowniez radze omijac Compense z daleka, ale porusze tu kwestie innych oplat - miesiecznych za prowadzenie rachunku. Zostalem poinformowany przez OVB, ze po 2 latac bede w stanie odzyskac calosc inwest... czytaj dalej »
  • 2019-07-08 14:25 poniedziałek ~assa | [+] odpowiedz
  • 2017-03-24 09:49 piątek ~Kapitan Reksio | [+] odpowiedz
    Widzę ten sam problem u wszystkich. I u mnie było tak samo. Złote góry ( w które i tak nie wierzyłem, ale postanowiłem w coś zainwestować. Po pięciu latach reguladnych składek poprosiłem agenta o rapo... czytaj dalej »
  • 2018-05-09 19:18 środa ~Maciek | [+] odpowiedz
    Witam, Mam ten sam problem. Chcialbym wycofać jak najszybciej i jak najwięcej swoich pieniędzy. Mógłbyś podpowiedzieć jak udało Ci się to zrobić? Z góry dziękuję i pozdrawiam
  • 2017-09-04 07:53 poniedziałek ~Oszukany | [+] odpowiedz
    Również odradzam superfundusz. Obiecywano po 2 latach możliwość wykupu 100% wpłaconych środków. Po wpłacaniu przez 7 lat: 1.rata miesięczna 267.65, co roku płacisz o 6% więcej, za miesiąc 283.70,... czytaj dalej »
  • 2017-03-24 09:48 piątek ~Kapitan Reksio | [+] odpowiedz
    Widzę ten sam problem u wszystkich. I u mnie było tak samo. Złote góry ( w które i tak nie wierzyłem, ale postanowiłem w coś zainwestować. Po pięciu latach reguladnych składek poprosiłem agenta o rapo... czytaj dalej »
  • 2014-09-27 09:02 sobota ~janusz | [+] odpowiedz
    Witam, z tego co widać nie jestem sam. Jeżeli jest ktoś chętny żeby założyć pozwem zbiorowy przed tą pseudo Ubezpieczalnią COMPENSA proszę o kontakt 5159859415 mam już 2 osoby
  • 2019-04-05 00:57 piątek ~Andrzej | [+] odpowiedz
    Witam, wiem, ze juz kilka lat minelo od tego komentarza, ale chcialem sie zapytac, czy udalo sie cos wywalczyc?
  • 2019-11-02 13:06 sobota ~Marcin | [+] odpowiedz
    Witam, Czy udało się odzyskać wpłacone pieniądze? Też czuje sie oszukany proszę o jakieś porady.
  • 2013-08-01 16:32 czwartek ~doradca | [+] odpowiedz
    Witam. Pracuje w branży finansowej więc również udzielę swojej opinii na temat Superfunduszu. Większość opinii jest negatywna - nie dziwię się. PSEUDO doradcy sprzedają ten produkt ponieważ dostaje si... czytaj dalej »
  • 2019-04-05 01:05 piątek ~Andrzej | [+] odpowiedz
    To, ze oszukuja to jedno, ale to nie przez inwestowanie w akcje sie traci. Ja zrobilem bilans po 10 latach (gdzie sam wybieralem wszystko, nikt mi nie doradzal, kilka konwersji w tym czasie) i na fund... czytaj dalej »
  • 2020-04-23 16:51 czwartek ~Schorowany , okradziony klient Compensy | [+] odpowiedz
    Jakiś czas temu zrobiłem wykup całkowity w Compensa miałem produkt super Fundusz. Po 12 latach z wpłaconych 20 tys.zl. otrzymałem 5.400. Pieniądze były ulokowane w bezpieczne fundusze i kupowane w la... czytaj dalej »
  • 2020-05-05 10:34 wtorek ~Dominik | [+] odpowiedz
    Dzień dobry, Jeśli chciałby Pan dowiedzieć się co można zrobić w takiej sytuacji, ile pieniędzy można odzyskać z opłat pobranych przez firmę-zapraszam do kontaktu: dominik.surowiec@partnerspl.pl Po... czytaj dalej »
  • 2013-03-12 21:09 wtorek ~lukass | [+] odpowiedz
    Ja mam Superfundusz Compensy i mogę powiedzieć że po ponad 4 latach oszczędzania wpłaciłem 16 tyś zł a obecna wartość jednostek wynosi 11 tyś zł. Trochę inaczej to przedstawiał agent obiecywał 15% zys... czytaj dalej »
  • 2013-02-10 12:24 niedziela ~AntyPropaganda | [+] odpowiedz
    Czytajcie umowy ludzie. Nie czytacie co podpisujecie, a później się dziwicie... To nie jest jakiś wyjątek z funduszami. Firmy kantują nas na każdym kroku, nie ważne czy to umowa na telefon, kredyt, c... czytaj dalej »
  • 2012-12-29 11:46 sobota ~aga | [+] odpowiedz
    czy wyście poszaleli????? kto likwiduje taki produkt po 2 latach????? po 2 latach dostaniecie ZERO!!!!! To można ewentualnie zlikwidowac po upływie połowy okresu, czyli po 10 latach, ale nie po to się... czytaj dalej »
  • 2017-08-31 13:10 czwartek ~Adnio | [+] odpowiedz
    Płacę regularnie 8 lat, nie sądzę żeby po 10 latach miał cokolwiek na plus. Na razie jestem sporo na minusie, a również obiecano mi złote góry. Będę płacił i ze dwa lata znów napiszę, żeby przestrzec ... czytaj dalej »
  • 2017-12-30 14:20 sobota ~Sxmax | [+] odpowiedz
    Ja płacę 9 rok(ok 13 500 wpłaciłem )i na razie jestem w plecy ok. 4000 .Zobaczymy przy następnym rozliczeniu... ale rok po roku coraz bliżej jest kwoty, którą wpłaciłem... Szacunkowo umowę mam na 30 l... czytaj dalej »
  • 2018-03-20 09:35 wtorek ~Roberto | [+] odpowiedz
    Nie licz na to !!! Przy wypłacie na końcu skasują cie za zamknięcie konta i wysłanie kasy na konto to będzie kolejne parę tysięcy . Weź prawnika i wycofaj kasę razem z opłatami które poniosłeś na pods... czytaj dalej »
  • 2018-05-10 00:35 czwartek ~Maciek | [+] odpowiedz
    Witam, Masz namiary na jakiegoś prawnika, który to ogarnie? Jakie są ewentualne koszty? Ja wpłaciłem w sumie 23500zl przez ponad 10 lat. Wartość wykupu to 20000zl czy to oznacza, że otrzymam tą całą ... czytaj dalej »
  • 2018-05-10 00:34 czwartek ~Maciek | [+] odpowiedz
    Witam, Masz namiary na jakiegoś prawnika, który to ogarnie? Jakie są ewentualne koszty? Ja wpłaciłem w sumie 23500zl przez ponad 10 lat. Wartość wykupu to 20000zl czy to oznacza, że otrzymam tą całą ... czytaj dalej »
  • 2020-05-08 18:25 piątek ~Dominik Surowiec | [+] odpowiedz
    Witam, jeśli potrzebuje Pan pomocy, zapraszam do kontaktu: dominik.surowiec@partnerspl.pl Pozdrawiam
  • 2012-08-31 15:52 piątek ~pawel2w | [+] odpowiedz
    Witam, Mam wątpliwości czy podjąłem słusznie decyzję we wrześniu 2008 r. wybierając Super Fundusz. Wszyscy się tłumaczą, że to jest produkt 20-letni. Teraz Compensa pobiera koszty a za 20 lat już ... czytaj dalej »
  • 2012-05-16 13:33 środa ~Niebucz_z_Lubina | [+] odpowiedz
    Witam Zatrudnilm Radcę Prawnego w celu zakończenia sprawy z Compensą. Mój doradca poinformował mnie, że po 2 latach będę mógł wypłacić 130%. Niestety rzeczywistość była trochę inną ale niestety dowie... czytaj dalej »
  • 2012-11-25 14:24 niedziela ~JOOOOOO | [+] odpowiedz
    tak własnie czytam te wszystkie ,komentarze i jestem w szoku .ja tez posiadam ,,super fundusz,, i chciała bym jak najszybciej to zamknąc tylko nie wiem jak .Od 2008 roku posiadam to ubezpieczenie jest... czytaj dalej »
  • 2012-05-17 09:25 czwartek ~Piotr | [+] odpowiedz
    "Super Fundusz" to program 20 letni, nie ma co się łudzić że po 2-ch latach będą kokosy. Jednak po tych 20 latach można osiągnąć zyski dużo wyższe niż na lokatach bankowych, poza tym jest je... czytaj dalej »
  • 2012-07-04 18:30 środa ~ala | [+] odpowiedz
    zgadzam się,Super fundusz jest konkurencyjny, dla innego przykładu warto porównać go jeszcze z np "Strategią lwa" ING.
  • 2012-05-17 13:20 czwartek ~Adrian z Lubina | [+] odpowiedz
    Pozostawie to bez komentarza. Czy jak Pan usłyszał o SuperFunduszu od razu wiedział Pan, że jest długoterminowy czy ktoś musiał Panu powiedzieć. Mi i wielu więcej osobom nikt nie powiedział, że to jes... czytaj dalej »
  • 2012-10-09 09:37 wtorek ~Marek | [+] odpowiedz
    No cóż, należy nauczyć czytać się ze zrozumieniem! i wtedy nie będzie problemów, do każdej umowy są wyykresiki świadczące o stratach w kolejnych ratach, jak ktoś czegoś nie rozumie to pyta. jak nie ro... czytaj dalej »
  • 2012-07-16 20:21 poniedziałek ~ana | [+] odpowiedz
    Mi agent z OVB powiedzial, ze oplaca sie wyciagnac po 10 latach, bo wtedy koncza sie oplaty. Poza tym jest mozliwosc zawieszenia wplat na rok, wiec mozecie zawiesic wplaty i zobaczyc co sie bedzie dzi... czytaj dalej »
  • 2012-02-15 14:36 środa ~Man | [+] odpowiedz
    Produkt Compensy Super Fundusz ma bezwatpienia charkater długoterminowy, kazda osoba ktora zakłada sobie taka jednostke powinna miec tego swiadomosc. Na pewno wchadzac w ten produkt przez pierwsze lat... czytaj dalej »
  • 2012-02-15 14:36 środa ~Man | [+] odpowiedz
    Produkt Compensy Super Fundusz ma bezwatpienia charkater długoterminowy, kazda osoba ktora zakłada sobie taka jednostke powinna miec tego swiadomosc. Na pewno wchadzac w ten produkt przez pierwsze lat... czytaj dalej »
  • 2012-02-15 14:36 środa ~Man | [+] odpowiedz
    Produkt Compensy Super Fundusz ma bezwatpienia charkater długoterminowy, kazda osoba ktora zakłada sobie taka jednostke powinna miec tego swiadomosc. Na pewno wchadzac w ten produkt przez pierwsze lat... czytaj dalej »
  • 2011-12-07 10:46 środa ~aaaa | [+] odpowiedz
    Witam ja mam identyczną sytuację też wpłacałem przez 2 lata po 200 złotych a teraz wartość wykupu wynosi 701 złotych jestem wściekły zostałem tak samo oszukany .Właśnie pisze prośbę o likwidację ponie... czytaj dalej »
  • 2014-01-28 11:40 wtorek ~xxyz | [+] odpowiedz
    złodziejstwo w biały dzień.! agent powiedział mi,że po 2 latach moge wybrac kase, nic nie wspomniał o jakimś wykupie który wynosi 97 %. po 2 latach z 3700, wypłacili mi 700zł. !!!!!!! tak sie firma d... czytaj dalej »
  • 2011-12-11 07:56 niedziela ~Znawca rynku | [+] odpowiedz
    Witam, pracuję w branży od 1995 r. Czytając te teksty zastanawiam się nad jednym,z jakiego powodu ktoś z Was chce oczekiwać zwrotu na kapitale po 2 latach w wysokości 100% wpłaconych srodków. W dodatk... czytaj dalej »
  • 2014-02-26 23:06 środa ~ZZZ | [+] odpowiedz
    Chodzi o to,że agenci z compensy celowo wprowadzali w błąd swoich klientów,nie informując o stracie w przypadku wcześniejszej rezygnacji.Ja też padłem łupem tych hien.Drugie takie zarazy to agenci z t... czytaj dalej »
  • 2013-02-15 11:47 piątek ~elmo | [+] odpowiedz
    a no stąd to wynika prze pana że każdy liczy się że minimum to nie straci !!!!! jak na lokacie !!!!!! rozumiem że 20 % zabiorą a le 80%??? przy czym żaden sprzedawca tej [wymoderowano treśc... czytaj dalej »
  • 2012-08-31 15:55 piątek ~pawel2w | [+] odpowiedz
    Witam ponownie, Mam wątpliwości czy podjąłem słusznie decyzję we wrześniu 2008 r. wybierając Super Fundusz. Wszyscy się tłumaczą, że to jest produkt 20-letni. Teraz Compensa pobiera koszty a za 20... czytaj dalej »
  • 2011-11-29 12:11 wtorek ~Ewa | [+] odpowiedz
    Mam podobne doświadczenia, jak osoba pisząca o "super funduszu". PO dwóch latach płacenia składki w wys. 350 zł miesięcznie miałam, jak mnie zapewniał pracownik tej firmy,też znajomy, w każd... czytaj dalej »
« powrót do działu: Opinie o towarzystwach ubezpieczeń
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.