X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
« powrót do działu: Opinie o towarzystwach ubezpieczeń

Opinie o towarzystwie:

AVIVA Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie SA

Trzeba ich "wyprostować" albo niech znikają z rynku

2011-12-01 10:51 czwartek ~Piotr
Ubezpieczyciel niewywiązujący się z umów (tak jest w moim przypadku, ponad 3 miesiące czekam na odpowiedź w sprawie zgłoszonego roszczenia) może zostać ukarany przez: - Komisje Nadzoru Finansowego - Urząd Ochrony Konsumenta (UOKIK) W mojej sprawie już napisałem do Rzecznika Ubezpieczonych, kolejno sprawę przekaże do UOKIK i KNF. Praktyki, jakie stosuje ten ubezpieczyciel są naganne. Wniosek o roszczenie złożyłem z tytułu dwóch ubezpieczeń w sierpniu. We wrześniu odpowiedzieli mi na jedno z nich (odmowa, uzasadniona, w terminie), natychmiast złożyłem reklamację przez ich stronę. Jedyne info - sprawę przekazano do odpowiedniego działu. Uruchomiłem agenta, ten zadziałał i dowiedział sie, że nastąpiło przeoczenie, ale akta są już w archiwum. Żeby przyspieszyć sprawę (już był październik) zaproponował ponowne złożenie wniosku. Zgodziłem się ale pod warunkiem, że wniosek zostanie przyjęty z datą pierwotną. Dzwonię do centrali po około dwóch tygodniach - informują mnie, że jeszcze mają czas, bo 30 dni od złożenia jeszcze nie upłynęło; tu już mną "trochę zatrzęsło". Ale czekam dalej. Po upływie 30 dni od drugiego złożenia wniosku pisze reklamacje z informację, że wysyłam skargę do Rzecznika Praw ubezpieczonych. Natychmiast otrzymuje odpowiedź, że pismo do mnie "wyszło" 23.11. 29.11 pisze do nich "z jaką prędkością idzie to pismo, i czy aby nie zabłądziło". Odpowiadają, że wysłali zwykłą pocztą a Poczta Polska ma dwa tygodnie na dostarczenie (sic!). Pismo oczywiście jeszcze nie "doszło", co w nim jest - oczywiście też nie wiem. Można oczywiście całą sprawę tłumaczyć zbiegami okoliczności itp, ale teraz z perspektywy oceniając całokształt mojej sprawy i szczególnie najświeższe komentarze ich dotyczące przyznaję, że cała "maszyneria" Avivy jest nastawiona na maksymalne przeciąganie sprawy, bezwzględne wykorzystanie każdej przesłanki aby wydłużyć, zaniżyć bądź odmówić wypłaty odszkodowania. To nadaje się i do UOKIK i do KNF
« powrót do działu: Opinie o towarzystwach ubezpieczeń
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.