X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

InterRisk wypłaci dywidendę – 29,36 PLN na akcję

2011-03-28 08:10 poniedziałek
Spółka pozostaje liderem w gwarancjach ubezpieczeniowych – ma prawie ¼ rynku.

W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, InterRisk wypłaci swoim akcjonariuszom dywidendę. Ta rekomendacja Rady Nadzorczej czeka już tylko na formalne potwierdzenie przez Walne Zgromadzenie, które odbędzie się 12 kwietnia. Dywidenda wyniesie 29,36 PLN na 1 akcję.

InterRisk zamknął rok 2010 zyskiem brutto w kwocie 55,1 mln PLN, przekraczając tym wynikiem poziom zysku z roku 2009, kiedy wyniósł on 54,6 mln PLN.  Spółka zakończyła zeszły rok historycznie wysokim poziomem pozyskanej składki – 1.046 mld PLN, uzyskując najwyższą dynamikę na rynku ubezpieczeń – 136%, wobec 108% średniej dla wszystkich ubezpieczycieli majątkowych. Dzięki temu InterRisk przesunął się w rankingu największych spółek ubezpieczeń majątkowych z 7. na 5. miejsce.  Uzyskane wyniki umocniły także pozycję InterRisk jako najlepszej spółki w grupie VIG w Polsce.

Spółka uzyskała swoje dobre wyniki koncentrując się na ubezpieczeniach finansowych, osobowych i zdrowotnych. W ubiegłym roku pozyskała 193 mln PLN składki z ubezpieczeń finansowych, przy dynamice 150,2% w stosunku do roku poprzedniego, uzyskując 12,3% udział w rynku. W ubezpieczeniach osobowych InterRisk SA Vienna Insurance Group uzyskał 7,3% rynku. Spółka utrzymała pozycję lidera w udzielaniu gwarancji ubezpieczeniowych, notując 22,0% udział w tym obszarze.

Informacja prasowa Inter Risk z dnia 24.03.2011 r.
« powrót do działu: Ubezpieczenia inne
« zapisz się na Newsletter
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.