X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Japońska tragedia będzie kosztowała ubezpieczycieli nawet 60 mld dolarów?

2011-03-15 08:53 wtorek
Wczoraj firmy zajmujące się kalkulowaniem ryzyka ubezpieczeniowego podały prognozowane koszty, jakie będą musieli ponieść ubezpieczyciele w związku z piątkowym kataklizmem w Japonii. Będzie on najprawdopodobniej drugą najkosztowniejszą katastrofą po huraganie Katrina (2005 rok).

Według spółki AIR Worldwide, odszkodowania wypłacane poszkodowanym w japońskiej tragedii wyniosą od 15 do 35 miliardów dolarów. Z kolei raport banku Credit Suisse przewiduje, że kwota ta będzie oscylowała między 10 a 50 miliardami dolarów. Największą sumę przewiduje analityk ubezpieczeniowy Barrie Cornes z londyńskiego banku inwestycyjnego Panmure Gordon. Twierdzi, że wysokość wypłaconych odszkodowań może wynieść nawet 60 miliardów dolarów.

Jak wynika z doniesień agencji ratingowej Fitch, za budynki mieszkalne zniszczone na skutek trzęsienia ziemi część odpowiedzialności bierze rząd japoński. To właśnie on pokryje część odszkodowań.

Źródło: Wyborcza, wp.pl

AZ
« powrót do działu: Ubezpieczenia inne
« zapisz się na Newsletter
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.