X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

KNF podsumowuje szkody wyrządzone przez zeszłoroczną powódź, burze i ulewne deszcze

2011-04-28 08:31 czwartek
W minionym roku w wyniku powodzi poszkodowanych zostało wiele domostw. Większość z nas już dawno zapomniała o tym tragicznym wydarzeniu. Niestety, bardzo długo pozostanie ono w pamięci tych, którym wielka woda wyrządziła szkody. Komisja Nadzoru Finansowego opublikowała komunikat podsumowujący szkody spowodowane przez powodzie, burze oraz ulewne deszcze w okresie maja, czerwca, sierpnia i września 2010 roku.

Szacunkowe dane dotyczące szkód zgłoszonych do zakładów ubezpieczeń na dzień 31 marca 2011 r.:
  • liczba szkód zgłoszonych – 271 844 sztuk, w tym szkody, które miały miejsce w sierpniu i wrześniu 2010 r. – 44 794 sztuk;
  • wartość wypłaconych odszkodowań brutto (bez udziału reasekuracji) – 1 356,6 mln zł (po uwzględnieniu reasekuracji – 407,5 mln zł), w tym z tytułu szkód, które miały miejsce w sierpniu i wrześniu 2010 r. 181,8 mln zł (po uwzględnieniu reasekuracji – 146,4 mln zł);
  • wartość rezerwy na niewypłacone odszkodowania i świadczenia brutto (bez udziału reasekuracji) w związku ze zgłoszonymi już szkodami – 363,7 mln zł (po uwzględnieniu reasekuracji – 99,1 mln zł), w tym z tytułu szkód, które miały miejsce w sierpniu i wrześniu 2010 r. 167,1 mln zł (po uwzględnieniu reasekuracji – 75,3 mln zł);
  • łączna wartość szacowanych przez zakłady ubezpieczeń zobowiązań z tytułu zawartych umów ubezpieczenia – 1 720,3 mln zł (po uwzględnieniu reasekuracji – 505,6 mln zł), w tym z tytułu szkód, które miały miejsce w sierpniu i wrześniu 2010 r. – 348,9 mln zł (po uwzględnieniu reasekuracji – 221,7 mln zł);
  • średnia wartość szkody brutto (bez udziału reasekuracji) – 6,33 tys. zł, średnia wartość szkody na udziale własnym (po uwzględnieniu reasekuracji) – 1,86 tys. zł, w tym z tytułu szkód, które miały miejsce w sierpniu i wrześniu 2010 r. 7,79 tys. zł (po uwzględnieniu reasekuracji – 4,95 tys zł).
Sektor ubezpieczeniowy jest finansowo przygotowany na realizację ryzyk wynikających z powodzi, m. in. dzięki wykorzystaniu reasekuracji. Udział reasekuratorów w szacowanych szkodach wynosi obecnie 71%.

Źródło: KNF

AZ
« powrót do działu: Ubezpieczenia inne
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Jednostka uczestnictwa - najmniejsza część funduszu inwestycyjnego, służy ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.