X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Liberty Direct ubezpieczyło już 180 tys. aut

2010-12-23 08:39 czwartek
Liberty Direct - ubezpieczyciel oferujący polisy komunikacyjne oraz mieszkaniowe w systemie bezpośrednim - opublikował wyniki za III kwartał 2010 r. Firma zebrała 95,8 mln zł składki przypisanej brutto w porównaniu do 60,5 mln zł przed rokiem, osiągając 58% wzrost. Tym samym towarzystwo kontynuuje systematyczny rozwój umacniając swoją pozycję na rynku. Liberty Direct ubezpieczyło już 180 tys. pojazdów.
    
Poziom składki przypisanej brutto, jaki udało nam się osiągnąć w pierwszych trzech kwartałach jest zgodny z naszymi oczekiwaniami. Jesteśmy zadowoleni z wysokiego tempa rozwoju oraz stałej poprawy rentowności, które utrzymujemy na trudnym rynku wykorzystując zarówno nasze podstawowe jak i partnerskie kanały sprzedaży, oparte o platformę direct” - komentuje Michał Kwieciński, Dyrektor Generalny Liberty Direct.

Niskokosztowa platforma operacyjna oraz zaawansowana polityka taryfikacyjna pozwalają ubezpieczycielowi na oferowanie szerokim grupom  Klientów ubezpieczeń w korzystniejszej cenie niż towarzystwa tradycyjne. Potwierdzają to wyniki rankingu cen ubezpieczeń komunikacyjnych opracowanego w grudniu br. przez dziennik „Rzeczpospolita”  według którego ubezpieczenie komunikacyjne OC dla samochodów używanych oferowane przez Liberty Direct ma najbardziej atrakcyjną cenę na rynku. W przypadku OC dla nowych aut Liberty Direct znalazło się natomiast  na drugim miejscu.

W ostatnim kwartale skupiliśmy się na udoskonalaniu systemu obsługi Klienta wprowadzając tzw. e-konto ‘Twoje sprawy’, dzięki któremu Klienci mogą zarządzać posiadanymi ubezpieczeniami on-line a także monitorować przebieg likwidacji szkód. Rozpoczęliśmy również nowe przedsięwzięcia marketingowe, takie jak np. program ‘Poleć sprawdzone ubezpieczenie’, w ramach którego Klienci naszej firmy polecając ją kolejnym osobom otrzymują nagrody pieniężne, a nowi Klienci korzystający z rekomendacji, zniżkę na ubezpieczenie” - mówi Rafał Karski, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Liberty Direct.

Rynek ubezpieczeń direct jest obecnie wart ok. 700 mln zł i rośnie w tempie ponad 20%, z czego główną grupę stanowią ubezpieczenia komunikacyjne.

Informacja prasowa Liberty Direct z dnia 20.10.2010 r.
« powrót do działu: Ubezpieczenia inne
« zapisz się na Newsletter
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.