X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Liberty Mutual zwiększyło zysk o 64%

2011-02-23 08:26 środa
Liberty Mutual, jedna z największych amerykańskich instytucji ubezpieczeniowych działająca w Polsce pod marką Liberty Direct ogłosiła wyniki za 2010 rok. Grupa wypracowała zysk netto w wysokości 1,678 miliarda USD, co oznacza wzrost o 64% (655 milionów USD) w porównaniu do roku 2009. Przychody Liberty Mutual w tym samym okresie wyniosły 33,193 miliardy USD, co oznacza wzrost o 6,8% (2,099 miliardy USD) w porównaniu do roku 2009. Jednocześnie instytucja zebrała 29,191 miliardów USD składki przypisanej netto.
 
Jesteśmy zadowoleni z ogólnych wyników finansowych, które odzwierciedlają siłę naszego modelu operacyjnego. Oferowane przez nas w kraju (przyp. red. Stanach Zjednoczonych) wiodące w branży usługi dla klientów indywidualnych, wraz ze świetnymi wynikami na rynkach zagranicznych z nadwyżką zrekompensowały obejmujące cały sektor problemy w obszarze usług dla klientów instytucjonalnych” - powiedział Edmund F. Kelly Chairman i CEO Liberty Mutual. „Dzięki dalszemu umacnianiu naszej pozycji w światowej elicie ubezpieczycieli majątkowych jestem pewien sukcesów zarówno w 2011 roku jak i w dalszej przyszłości” .

Liberty Mutual odnosi sukces również w Polsce. Spółka-córka grupy, Liberty Direct, po III kwartałach 2010 r. zebrała 95,8 mln zł składki przypisanej brutto osiągając 58% wzrost w porównaniu do analogicznego okresu 2009 roku. Tym samym towarzystwo kontynuuje systematyczny rozwój umacniając swoją pozycję na rynku. Liberty Direct ubezpieczyło już 180 tys. pojazdów.

Pełne sprawozdanie finansowe Liberty Mutual jest dostępne na stronie www.libertymutual.com

Informacja prasowa z dnia 22.02.2011 r.
« powrót do działu: Ubezpieczenia inne
« zapisz się na Newsletter
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.