X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Link4 TUnŻ w rękach Open Finance

2011-02-25 08:31 piątek
Open Finance S.A. podpisał z Link4 TU S.A. przedwstępną umowę kupna Link4 Life Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A. Uzyskana w wyniku transakcji licencja posłuży do stworzenia Open Life.

Open Finance S.A. podpisał z Link4 TU S.A. przedwstępną umowę kupna Link4 Life Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A. Uzyskana w wyniku transakcji licencja posłuży do stworzenia Open Life. Jest to pierwszy etap budowy silnej grupy kapitałowej skupionej wokół Open Finance, lidera rynku doradztwa finansowego w Polsce. Nowa strategia zakłada dynamiczny rozwój spółki w nieeksplorowanych dotychczas segmentach rynku, umożliwiając jednocześnie zaoferowanie Klientom autorskich rozwiązań z zakresu finansów osobistych.

Dynamiczny rozwój Open Finance oraz niekwestionowana pozycja, jako lidera rynku doradztwa finansowego, stwarzają doskonałe warunki do dalszej ekspansji spółki na rynku usług finansowych w Polsce. Kluczowym etapem tego procesu jest planowany debiut na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, który przyczyni się znacząco do wzmocnienia wiarygodności Open Finance wśród Klientów i Inwestorów oraz zwiększenia akwizycyjnych możliwości spółki. Open Life umożliwi spółce poszerzenie zakresu dotychczasowej działalności biznesowej oraz pomoże we wzbogaceniu oferty o własne produkty finansowe. Zaangażowanie w segmentach rynku wymagających licencji Komisji Nadzoru Finansowego, umożliwi Open Finance poszerzenie zakresu współpracy z nadzorem finansowym, przyczyniając się do zwiększonej transparentności podejmowanych przez spółkę działań.

Obserwowany od dłuższego czasu znaczący wzrost zainteresowania Klientów planami systematycznego oszczędzania, wynikający m.in. z obaw o stan polskiego systemu emerytalnego, stanowi przesłankę dynamicznego rozwoju tego segmentu rynku
w najbliższych latach. Spółka korzystając z bogatego doświadczenia w tworzeniu i sprzedaży tego typu produktów, zdecydowała się na rozpoczęcie prac zmierzających do wzbogacenia swojej oferty autorskimi rozwiązaniami. Open Finance definiując nowe standardy w tej kategorii produktów, korzystać będzie z najlepszych i sprawdzonych rozwiązań oferowanych przez wiodące instytucje finansowe.

„Sukces realizowanej obecnie strategii Open Finance pozwolił spółce na zdominowanie rynku doradztwa finansowego w Polsce. Wyznając zasadę, że w biznesie najważniejszy jest nieustanny rozwój, aktywnie poszukujemy efektywnych sposobów dalszej ekspansji w sektorze usług finansowych. Istotnym elementem planów Open Finance jest pozyskanie pakietu licencji, które pozwolą poszerzyć zakres naszej dotychczasowej działalności. Jesteśmy przekonani, że nasze działania przyniosą wymierne korzyści zarówno naszym Klientom, jak i Akcjonariuszom.” – mówi Krzysztof Spyra, Prezes Open Finance S.A.

„Dzięki Open Life wzbogacimy naszą ofertę o autorskie produkty oszczędnościowe i ubezpieczeniowe. Nie wykluczamy również, że dzięki kolejnym akwizycjom,  stworzymy w przyszłości pierwszy program asset management dostępny dla szerszej grupy Klientów” – dodaje Krzysztof Spyra.

Sfinalizowanie umowy pomiędzy Open Finance S.A. i Link4 TU S.A jest uzależnione od otrzymania zgody Komisji Nadzoru Finansowego.

Informacja prasowa Grupy Noble Bank z dnia 24.02.2011 r.
« powrót do działu: Ubezpieczenia inne
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Lekarz - osoba posiadająca odpowiednie, formalnie potwierdzone ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.