X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Marketing a manipulacja cz. II

2011-06-07 12:30 wtorek
Warto przeczytać
I na koniec tego tematu pewna uwaga. Chodzi mianowicie o umiejętną gestykulację. Podam przykład – chcemy, aby klient zwrócił uwagę na wykres, tabelę itp., którą musimy mu zaprezentować. Błędem jest podsuwanie mu tego materiału „pod nos” z jednoczesnym nadmiernym pochylaniem się w kierunku interlokutora. Raz, że możemy naruszyć „sferę bezpieczeństwa” rozmówcy. Dwa, może on odebrać to jako zbyt nachalną próbę „wciśnięcia” mu produktu.

Lepiej wtedy, gdy zaistnieje taka konieczność, słowa - „proszę spojrzeć na ten wykres (tabelę) pokazujący(-ą)…” poprzeć gestem dłoni „zapraszającym” klienta, aby to on przybliżył się do prezentowanego materiału, aby się nad nim pochylił. Warto ten wykres lekko przesunąć mniej niż do połowy odległości pomiędzy nami a rozmówcą i wtedy zaprosić go gestem i słowami do zapoznania się z tym, co prezentujemy.
 
Proszę mi teraz odpowiedzieć na proste pytanie – chyba przyznacie sami, że mamy tu do czynienia z niczym innym, jak manipulacją? I kolejne - czy w jakiś sposób zmanipulowałem czytelników?

Odpowiedź na drugie pytanie zawarta będzie w kolejnej części.
 
Teraz chcę jeszcze zasygnalizować rzecz, przynajmniej moim zdaniem, dość istotną. Trzeba bowiem pamiętać, że nie tylko my manipulujemy klientem - klient również stara się manipulować nami. Jest to z jego strony „taktyka obronna”.

Trzeba pamiętać, że zakup czegokolwiek, w tym i ubezpieczenia klient traktuje najpierw w kategoriach straty – wydatku jaki z zakupem tym się wiąże. Stąd kiedy zaczynamy rozmowę o celowości ubezpieczenia się, bardzo często „na wstępie” pada pytanie – „Ile to będzie kosztowało? Pewnie bardzo drogo”.
« powrót do działu: Ubezpieczenia inne
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Zwyżka - Wyższa cena jaką osoba wykupująca ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.