X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Niepoważne polisy na poważne sumy, czyli co ubezpieczają celebryci

2013-05-15 11:16 środa
Ubezpieczenie dla celebrytów
Ubezpieczenia to raczej dość poważna branża. W końcu chronimy dzięki nim nasz majątek, otrzymujemy dodatkowe wsparcie finansowe w przypadku nieszczęśliwych wypadków lub zapewniamy sobie możliwość korzystania ze świadczeń opieki zdrowotnej.

Może się też zdarzyć szkoda – wówczas jest już bardzo poważnie. W przeciwnym wypadku – na poważnie i tak opłacamy składkę.

Proponuję jednak na chwilę zapomnieć o tych wszystkich ważkich kwestiach związanych z ubezpieczeniami i spojrzeć na nie z trochę innej strony. Może nie do końca niepoważnej, ale na pewno dość nietypowej.

Nogi chronione przez ubezpieczycieli

Nie dziwi nas możliwość ubezpieczenia na życie w razie ciężkiego zachorowania lub pobytu w szpitalu. Wykupujemy ubezpieczenie autocasco samochodu bądź mieszkania od ognia. Ale może warto byłoby się zastanowić nad ubezpieczeniem np. własnych nóg?

Dla większości z nas brzmi to trochę jak fanaberia, ale w tzw. „wielkim świecie” – sławnych modelek czy zawodowych piłkarzy – ta kwestia jest dobrze... przećwiczona. I wbrew pozorom te nietypowe ubezpieczenia celebrytów nie są żadną nowością.

Już w latach czterdziestych ubiegłego stulecia mistrz świata w jo-jo, Harley Lowe ubezpieczył na kwotę stu pięćdziesięciu tysięcy dolarów swoje ręce, natomiast Bette Davis, amerykańska gwiazda filmowa i teatralna wykupiła polisę na sumę ubezpieczenia w oszałamiającej wówczas wysokości 28.000 dolarów, wypłacaną w przypadku, gdyby utraciła swoją talię.

Z czasów bardziej nam współczesnych banalne wydaje się już ubezpieczenie nóg Christiano Ronaldo czy Davida Beckhama, pupy Jeniffer Lopez, bądź... środkowego palca Keitha Richardsa.

Z tych trochę dziwniejszych doszukałam się jeszcze ubezpieczenia oczu Bena Turbina, zezowatego aktora niemego kina, który wykupił polisę na wypadek, gdyby jego oczy powróciły na swoje prawidłowe miejsce, a także ubezpieczenie komika Richa Halla, który ubezpieczył się na wypadek utraty poczucia humoru.

Z praktycznego punktu widzenia tego rodzaju ubezpieczenia, choć z pewnością dość mało typowe, stanowią swego rodzaju gwarancję dla ubezpieczonych. Tracąc swoje atrybuty i tym samym narzędzia do wykonywania pracy właściwie zaprzepaszczają możliwość zarobkowania. Zatem czemu nie?

Typowe ryzyko, nietypowy przedmiot ubezpieczenia

I tak samo możemy potraktować ubezpieczenie na sumę 5 mln euro nosa i zmysłu węchu znawcy i konesera wina – Ilie Gorta. Polisa oczywiście zakładała pewne warunki wypłaty odszkodowania. Ubezpieczony nie mógł dla przykładu brać udziału w walkach bokserskich albo uprawiać żadnych sportów zimowych.
« powrót do działu: Ubezpieczenia inne
« zapisz się na Newsletter
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.