X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Podsumowanie tygodnia – KNF przyjrzała się działalności zagranicznych zakładów ubezpieczeń w Polsce oraz krajowych zakładów za granicą, zeszłoroczna powódź spowodowała ponad 270 tys. szkód

2011-05-04 09:07 środa
Pogoda w ostatnim dniu długiego majowego weekendu zaskoczyła niejednego z nas. Nikt nie spodziewał się opadu śniegu na Dolnym Śląsku. Tymczasem w minionym tygodniu aktywnie pracował Urząd Komisji Nadzoru Finansowego, który opublikował raport dotyczący działalności zagranicznych zakładów ubezpieczeń w Polsce oraz krajowych zakładów za granicą w latach 2007-2009. Poza tym została również podsumowana zeszłoroczna powódź oraz szkody spowodowane przez burze i ulewne deszcze.

Coraz więcej zagranicznych ubezpieczycieli rozpoczyna działalność w Polsce

Komisja Nadzoru Finansowego na swojej stronie opublikowała najnowszy raport dotyczący działalności zagranicznych zakładów ubezpieczeń w Polsce oraz krajowych zakładów za granicą w latach 2007-2009. Z raportu wynika, że w 2009 roku nastąpił znaczący wzrost działalności zagranicznych zakładów ubezpieczeń w Polsce. Coraz więcej klientów jest zainteresowanych produktami oferowanymi przez zagranicznych ubezpieczycieli. To zwiększa konkurencyjność na naszym rynku.

Bilans świątecznego weekendu: w tym roku było niebezpieczniej

Podczas tegorocznych Świąt Wielkanocnych, mimo dużego zaangażowania policji, na polskich drogach doszło do 379 wypadków. W 2010 roku było ich 292. Od Wielkiego Piątku do Lanego Poniedziałku, w wyniku wypadków drogowych zginęło 35 osób, a 468 zostało rannych. Policja złapała 1876 nietrzeźwych kierowców.

Prezent na Pierwszą Komunię

Co podarować chrześniakowi na Pierwszą Komunię? Rower, laptopa? A może bezpieczną przyszłość? Wśród wielu rodzajów polis ubezpieczenie posagowe jest tym, które może zapewnić dziecku spokojny start w dorosłe życie. Dzięki gromadzonym na takiej polisie oszczędnościom wkraczający w dorosłość młody człowiek będzie mógł na przykład wyjechać na studia do innego miasta czy kraju. Dla kogo taki „posag”? Ubezpieczenia posagowe przeznaczone są dla tych wszystkich, którzy chcą zgromadzić środki finansowe, zabezpieczające przyszłość dziecka. Polisę może wykupić rodzic, opiekun, ale także dziadkowie, ciocia, wujek czy rodzic chrzestny. Ważne, by była to osoba, która ukończyła 18 lat (Górny wiek umożliwiający zawarcie polisy jest różny dla poszczególnych towarzystw)…

Coraz częściej pracodawcy stosują ubezpieczenie jako pozapłacowy element motywowania

Jak wynika z "Badania Najlepsi Pracodawcy 2010 roku w Polsce", 48% wszystkich pracodawców stosuje jako pozapłacowy element motywowania ubezpieczenie na życie i NNW. Aż 90% Najlepszych Pracodawców oferuje swoim pracownikom tego typu benefity. Gdyby europejscy pracownicy musieli zrezygnować z dodatkowego wynagrodzenia, najchętniej zamieniliby je na zabezpieczenie swojej przyszłości oraz ubezpieczenie na wypadek choroby – tak wynika z badania „European Employeee Benefits Benchmark Survey”, przeprowadzonego przez Aon Hewitt.
« powrót do działu: Ubezpieczenia inne
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Ubezpieczający - strona umowy ubezpieczenia, osoba fizyczna, ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.