X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Podsumowanie tygodnia – wyniki UFG z 2010 roku opublikowane, MSW chce, aby nie było obowiązku legitymowania się prawem jazdy

2011-04-26 08:59 wtorek
Po świątecznym weekendzie, z pełnymi brzuchami powracamy do naszych codziennych obowiązków. Tymczasem Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zaproponowało, aby właściciele pojazdów nie mieli obowiązku legitymowania się prawem jazdy, dokumentem potwierdzającym nabycie polisy OC oraz dowodem rejestracyjnym. Wszystkie te dane policjanci będą mogli sprawdzić w ogólnopolskiej elektronicznej bazie danych CEK i CEP, do której będą mieli dostęp również przez komputery zamontowane w samochodach. W minionym tygodniu Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny opublikował informacje podsumowujące 2010 rok. Wysokość odszkodowań wypłaconych poszkodowanym w wypadkach, w których sprawcy zbiegli bądź nie posiadali obowiązkowego ubezpieczenia OC, wyniosła 49,1 milionów złotych.

Nowa jakość w likwidacji szkód

WARTA stawia na jakość likwidacji szkód. Intensyfikuje działania, które mają poprawić zadowolenie klientów. W 2010 roku WARTA zwiększyła liczbę rzeczoznawców i o 40% poszerzyła sieć warsztatów współpracujących. Likwidacja szkód jest strategicznym procesem dla ubezpieczyciela, a jej jakość i czas niejednokrotnie wpływają na decyzje klientów o dalszej współpracy. Z tego powodu WARTA od dłuższego czasu podejmuje działania, które pomogą uzyskać pozycję lidera w tym procesie. O ważności likwidacji szkód dla WARTY świadczy wzmocnienie zarządu w tym obszarze. Z początkiem roku do zarządu dołączył Rafał Stankiewicz.

Kierowcy będą mogli jeździć bez dokumentu potwierdzającego nabycie polisy OC, prawa jazdy oraz dowodu rejestracyjnego?

Na stronie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych opublikowano projekt ustawy o centralnej ewidencji pojazdów oraz centralnej ewidencji kierowców. Zaproponowano m.in. aby podczas kontroli drogowej nie było obowiązku legitymowania się dowodem rejestracyjnym (o ile jest się właścicielem kierowanego pojazdu), prawem jazdy i polisą OC. Nowelizacja ustawy zakłada, że wszystkie dane dotyczące kierowców i pojazdów będą w ogólnopolskiej elektronicznej bazie danych - Centralnej Ewidencji Kierowców (CEK) i Centralnej Ewidencji Pojazdów (CEP). Policja będzie miała do nich dostęp w służbowych komputerach, również tych zainstalowanych w samochodach. Dzięki temu właściciel samochodu nie będzie musiał mieć przy sobie prawa jazdy, dowodu ubezpieczenia OC oraz dowodu rejestracyjnego.

Polisa, która pokryje koszty sądowe za kilkanaście złotych miesięcznie?

Według raportu Komisji Europejskiej, Polska jest dziś krajem o najdroższych kosztach sądowych i adwokackich w Europie. To najczęściej zniechęca obywateli z korzystania z porad prawnych. Jak donosi „Dziennik Gazeta Prawna”, już niedługo za kilkanaście złotych miesięcznie będziemy mogli zakupić ubezpieczenie, które pokryje koszty sądowe i poradę adwokata, w sytuacji, gdy będziemy mieli problemy prawne.

PZU reklamuje się w gazetkach edukacyjnych dla dzieci?

Ministerstwo Edukacji Narodowej sfinansowało gazetkę edukacyjną dla dzieci, w której PZU namawia do prywatnego leczenia. Książeczka składa się z trzech przygód – dwie dotyczą pójścia do szkoły, zaś ostatnia – zdrowia. W tej historyjce opisano problemy z państwową służbą zdrowia. Jako receptę polecono wykupić prywatne ubezpieczenie w PZU. Jak doszło do tego, że w materiałach edukacyjnych dla dzieci znalazła się reklama ubezpieczenia? MEN nie poczuwa się do odpowiedzialności. Tłumaczy, że odpowiada jedynie za dwie pierwsze historyjki, pozostała część gazetki została wykupiona przez inną instytucję.

Concordia o szkodach w uprawach

Ciężka zima i związane z nią trudne warunki przezimowania upraw, w szczególności rzepaku ozimego spowodowały lawinę zgłoszeń szkód w uprawach, które były ubezpieczone od ujemnych skutków przezimowania. Concordia na bieżąco likwiduje szkody, kierując się przy tym zasadami zawartymi w Ogólnych Warunkach Ubezpieczeń oraz wypracowywanym przez wiele lat standardem solidnej likwidacji szkód, co bezpośrednio przekłada się na stosowanie adekwatnych do ryzyka składek. W tegorocznym sezonie wiosennym widać, że w okresie przezimowania najbardziej ucierpiały uprawy rzepaku. Concordia Polska TUW odnotowała w tym zakresie do dnia 15.04.2011r. ponad 6 700 zgłoszeń szkód, z czego ponad 3 500 szkód zostało zgłoszonych  w ostatnich 3 tygodniach.

« powrót do działu: Ubezpieczenia inne
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Polisa - dokument wystawiony przez zakład ubezpieczeń, ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.