X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Pracownicy Kredyt Banku i WARTY w czapkach mikołajów

2010-12-23 08:29 czwartek
W tym roku aż 202 dzieci ze świetlic środowiskowych w Kandytach, Jaśle, Gawłowie, Proszówkach, Nieszkowicach Wielkich i Łapczycy znalazło pod choinkami swoje wymarzone prezenty. Ich prośby spisane w listach do Św. Mikołaja spełnili pracownicy Kredyt Banku i WARTY z całej Polski.

Kredyt Bank i WARTA już po raz drugi włączyły się do akcji „Qurier Św. Mikołaja”, organizowanej cyklicznie przez Fundację Przyjaciółka na rzecz potrzebującvych dzieci. W 2009 roku z 810 marzeń dzieci 110 spełnili pracownicy obu firm. W tym roku spośród 1000 listów pełnych dziecięcych marzeń ponad 200 trafiło do mikołajów z Kredyt Banku i WARTY. Autorami tych listów były dzieci w wieku 3-16 lat.

- Nieprzypadkowo wybraliśmy świetlice działające na terenach popowodziowych, a także w miejscowościach dotkniętych biedą i bezrobociem. W tym roku już kilkakrotnie pomagaliśmy osobom i szkołom poszkodowanym przez powódź oraz instytucjom niosącym pomoc najuboższym – mówi Monika Nowakowska, dyrektor Biura Public Relations Kredyt Banku i WARTY.

Podobnie jak rok temu w akcji wzięli udział członkowie zarządów obu firm, menedżerowie i pracownicy, którzy indywidualnie lub zespołowo kupili i przygotowali prezenty. Dzięki ich zaangażowaniu – tak od serca – udało się spełnić wiele marzeń m.in. o ciepłym dresie, czapce i rękawiczkach, stroju bramkarza, piórniku z wyposażeniem, albumie o piłkarzach, kompasie, wózku dla lalek, prawdziwym dzienniku nauczycielskim, koniku na biegunach czy klatce dla chomika.

Dzieci otrzymały prezenty 11 grudnia br. podczas świątecznych spotkań z Mikołajem w świetlicach środowiskowych.

- W akcji wzięli udział ludzie o dobrych sercach, dzięki czemu dzieci z ubogich rodzin mogły otrzymać oczekiwane upominki świąteczne. Święty Mikołaj z Miry był prawdziwym cudotwórcą wrażliwym na potrzeby i niedolę innych. Pracownicy, którzy co roku angażują się w akcję, stają się właśnie takimi cudotwórcami. Sprawiają nie tylko radość, ale pozwalają uwierzyć w dobroć i bezinteresowność innych ludzi – opisuje akcję Joanna Luberadzka-Gruca, prezes Fundacji Przyjaciółka.

 Była to kolejna akcja społeczna w ramach Programu Wolontariatu Pracowniczego Kredyt Banku i Warty „TAK od serca”, zainaugurowanego w grudniu 2008 r. z inicjatywy samych pracowników.

Pracownicy włączają się w akcje wolontariackie organizowane centralnie i lokalnie lub realizują własne pomysły na pomoc innym. Wolontariusze kierują pomoc głównie do potrzebujących dzieci z domów dziecka i ośrodków opiekuńczo-wychowawczych. Pomagają też osobom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Firmy ułatwiły pracownikom takie zaangażowanie – każdy pracownik może przeznaczyć 1 dzień roboczy w ciągu roku na działania wolontariackie.

Pracownikom przyznawane są też granty z Fundacji WARTY i Kredyt Banku „Razem możemy więcej”, która dofinansowuje lokalne projekty społeczne zgłaszane przez pracowników. Granty są częścią Programu „TAK od serca”. W tym roku wsparto 34 takie inicjatywy na łączną kwotę prawie 190 tys. zł.

Informacja prasowa Warty z dnia 22.12.2010 r.
« powrót do działu: Ubezpieczenia inne
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Gospodarcze ubezpieczenie - ubezpieczenia majątkowe, lub osobowe. Prowadzone ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.