X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Prezes UOKiK ukarała TU Generali

2011-01-21 08:55 piątek
Prezes UOKiK uznała, że Generali Towarzystwo Ubezpieczeń stosuje klauzule naruszające zbiorowe interesy konsumentów i nałożyła na ubezpieczyciela karę w wysokości 620 935 złotych oraz nakazała przedsiębiorcy zaniechanie stosowania niedozwolonych praktyk, a także publikację sentencji na stronie internetowej przez dwa miesiące.

Towarzystwo stosowało niedozwolone klauzule w umowach autocasco od 2008 roku. Generali niezgodne z prawem wypłacało odszkodowanie pomniejszone o równowartość VAT tym klientom, którzy do wyliczenia odszkodowania zdecydowali się na wycenę ubezpieczyciela. Jeśli ubiegający się o świadczenie zdecydował się na zwrot kosztów na podstawie faktur dokonanej już naprawy, mógł liczyć na pełne odszkodowanie (z podatkiem).

Oświadczenie Generali w sprawie komunikatu UOKiK

Generali złożyło odwołanie od decyzji UOKiK do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Kwestionowany przez UOKiK zapis OWU AC dotyczy wypłaty odszkodowań w trybie tzw. wyceny kosztorysowej, w której Klient nie przedstawia towarzystwu ubezpieczeń faktur będących podstawą uwzględnienia w odszkodowaniu podatku VAT.

Stanowisko o nieuwzględnianiu przez Generali podatku VAT w tzw. wypłatach kosztorysowych jest zgodne z praktyką rynkową i wynika z tego, iż Klienci ubezpieczycieli w tego typu przypadkach nie ponoszą kosztów podatku, a także z faktu, iż kwota odszkodowania zgodnie z prawem nie może w tym wypadku przewyższać wartości faktycznej szkody. Generali na rynku likwidacji szkód od zawsze opiera się w swojej strategii na rzetelnej i uczciwej wypłacie świadczeń dla swoich Klientów.

Decyzja Urzędu, która de facto dotyczy całego rynku ubezpieczeniowego, może być kolejnym czynnikiem wpływającym na konieczność wzrostu cen ubezpieczeń komunikacyjnych, co nie jest korzystne dla konsumentów. Nierentowność rynku ubezpieczeń komunikacyjnych (szeroko omawiana w prasie) nie pozwala na ponoszenie dodatkowego ciężaru przez ubezpieczycieli.


Grzegorz Kulik-  Dyrektor Departamentu Ubezpieczeń Komunikacyjnych w Generali T.U.

Źródło: UOKiK, TU Generali

OZ
« powrót do działu: Ubezpieczenia inne
« zapisz się na Newsletter
  • 2011-02-04 16:52 piątek ~Bartek | [+] odpowiedz
    ponadto Generali oświadcza że to klient nie dostarczył odpowiednich dokumentów, dotyczących podatku wat
  • 2011-01-31 20:28 poniedziałek ~FrankWilliams | [+] odpowiedz
    narazie musimy jeszcze poczekac bo Generali odwołało się od decyzji, a w oficjalnym oświadczeniu powołują się na zapisy prawne, które pozwalały na pojawienie się w umowach określonych zapisó
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.