X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Program ubezpieczeniowy dla służb mundurowych w PTU

2009-06-10 10:22 środa
Zabezpiecz swój kredyt polisą
Polskie Towarzystwo Ubezpieczeń stworzyło specjalny program ubezpieczeniowy dla żołnierzy oraz wybranych przedstawicieli służb mundurowych. Klientom upoważnionym do korzystania z pakietu przysługują dodatkowe 10 – 20 % zniżki na ubezpieczeniach oferowanych przez PTU.

W maju 2009 roku Polskie Towarzystwo Ubezpieczeń wprowadziło ,,Program Ubezpieczeniowy dla służb mundurowych”. Program skierowany jest do czynnych zawodowo żołnierzy, funkcjonariuszy i pracowników cywilnych służb mundurowych RP: Wojska Polskiego (WP); Straży Granicznej (SG); Służby Więziennej (SW); Służby Celnej (SC); Biura Ochrony Rządu (BOR); Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego (ABW); Agencji Wywiadu (AW); Służby Kontrwywiadu Wojskowego (SKW); Służby Wywiadu Wojskowego (SWW); Straży Marszałkowskiej; Inspekcji Transportu Drogowego; Państwowej Straży Pożarnej. Program dedykowany jest także dla byłych żołnierzy, funkcjonariuszy i pracowników cywilnych, którzy przed odejściem na emeryturę (rentę) byli zatrudnieni w ww. strukturach organizacyjnych. W II etapie program przeznaczony jest również dla funkcjonariuszy i pracowników cywilnych a także emerytów i rencistów pozostałych służb mundurowych RP.

Program ubezpieczeniowy dla służb mundurowych RP jest specjalnie przygotowaną ofertą ubezpieczeń komunikacyjnych, majątkowych i osobowych, która obejmuje: pakiet „MORO” oraz zniżki w ubezpieczeniach oferowanych przez PTU S.A. W pakiecie „MORO” ubezpieczenia zawierane są w postaci nierozłącznego pakietu ubezpieczeń komunikacyjnych wraz z wybranymi ubezpieczeniami majątkowymi lub osobowymi. Podstawowa część pakietu obejmuje: Ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej, Ubezpieczenie AUTOCASCO, Ubezpieczenie PTU Assistance I, Ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków dla posiadaczy pojazdów mechanicznych. Obligatoryjna część pakietu posiada do wyboru jedną z poniższych pozycji:

Ubezpieczenie budynku mieszkalnego lub mieszkania (Alfa). Ubezpieczenie może zostać rozszerzone o usługi w zakresie pomocy prawnej i assistance;

Ubezpieczenie stałych elementów budynku mieszkalnego lub mieszkania, ruchomości domowych oraz odpowiedzialność cywilną w życiu prywatnym za szkody na osobie lub mieniu wyrządzone osobom trzecim (Alfa-mini);

Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków, koszty leczenia za granicą oraz wypłatę zasiłku dziennego z tytułu niezdolności do pracy lub pobytu w szpitalu spowodowanymi nieszczęśliwym wypadkiem (Gamma 4);

Ubezpieczenie assistance świadczone wyłącznie na terytorium Polski w zakresie pomocy informacyjnej , pomocy technicznej i pomocy w podróży oraz, które może zostać rozszerzone o ubezpieczenie szyb w pojeździe i ubezpieczenie PTU Assistance Pojazd Zastępczy obejmujące 7 dni wynajmu pojazdu w przypadku zaistnienia wypadku lub kradzieży pojazdu (Assistance II – I wariant);

Ubezpieczenie assistance świadczone na terytorium Polski oraz całej Europy w zakresie pomocy informacyjnej, pomocy technicznej, pomocy w podróży, pomocy finansowej i prawnej oraz pomocy medycznej (Assistance II – II wariant)

Program oferuje również dodatkowe specjalne zniżki, które ustalone zostały do standardowej oferty taryfowej PTU (taryfa + pakiety regionalne) w następujących produktach ubezpieczeniowych:
10% zniżkę w ubezpieczeniach komunikacyjnych (OC lub OC i AC oraz w pakietach dealerskich);
20% zniżkę w ubezpieczeniach majątkowych (dom jednorodzinny lub mieszkanie, budynki i sprzęt gospodarstwa rolnego, jachty śródlądowe, bagaż podróżny oraz sprzęt sportowy, itp.);
20% zniżkę w ubezpieczeniach osobowych i zdrowotnych (ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW), pokrycie kosztów leczenia za granicą RP oraz zasiłek dzienny z tytułu niezdolności do pracy (nauki) lub pobytu w szpitalu, ubezpieczenie NNW członków jachtów śródlądowych, itp.);
oraz ubezpieczenie NNW grupowe i indywidualne - w wielu wariantach - adresowane do konkretnych grup społeczno-zawodowych w instytucjach i jednostkach organizacyjnych służb mundurowych, gwarantujące wysokie świadczenia w poszczególnych grupach ryzyka (każdorazowo negocjowane z kierownikiem jednostki organizacyjnej). Program dla służb mundurowych w PTU posiada charakter kompleksowy. Stworzony został   z myślą o dotarciu do szczególnego klienta – wykonującego tzw. zawody niebezpieczne.  

Specjalistyczna oferta

Oferta PTU skierowana do służb mundurowych może zapełnić nisze na rynku ubezpieczeniowym. Służby mundurowe w Polsce mają problemy z uzyskaniem polis skrojonych odpowiednio do ich potrzeb. Kilka miesięcy temu pisaliśmy o antyterrorystach pozbawionych ochrony przed aktami terroryzmu. Policjanci ubezpieczeni w PZU nie mieli praktycznie żadnej ochrony w wykonywanej przez siebie niebezpiecznej pracy. Być może PTU uda się zaspokoić potrzeby służb mundurowych. Specjalistyczne polisy tego typu są szansa dla towarzystwa odbicia się od dna na rynku ubezpieczeniowym, z drugiej strony wiążą się z dodatkowym ryzykiem. Cieszy fakt, że umowy są negocjowane indywidualnie z każdą jednostką.  

Źródło: PTU S.A.

Jakub Tabisz
« powrót do działu: Ubezpieczenia inne
« zapisz się na Newsletter
  • 2016-07-29 08:10 piątek ~POLICJA | [+] odpowiedz
    Nie Polecam Ubezpieczenia L4 Gdyż Jest To Dozwolony Na Skale Światowa Wielki Wałek Na Funkcjonariuszach I Im Nic Nie Zrobisz - Byłem U Prawnika - Dlaczegom Ponieważ Nie Podpisujesz Żadnej Umowy ( Daje... czytaj dalej »
  • 2012-07-06 13:41 piątek ~0003021112 | [+] odpowiedz
    Jako Strażak i za razem osoba która miała NIEPRZYJEMNOŚĆ bycia ubezpieczonym w tej firmie - ODRADZAM WIĄZANIA SIĘ Z NIMI !!! ... albo dokładnie zapoznać się z wykluczeniami - firma w zasadzie nie p... czytaj dalej »
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Polisa - dokument wystawiony przez zakład ubezpieczeń, ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.