X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

PTU: nowa strategia rozwoju Spółki do 2016 roku

2011-03-16 08:15 środa
PTU wraz ze swoim nowym akcjonariuszem, niemiecką grupą ubezpieczeniową Gothaer, zaprezentowało strategię rozwoju Spółki na najbliższe pięć lat. W ciągu ostatnich kilku miesięcy, Grupa Gothaer nabyła ponad 77% udziału w kapitale zakładowym PTU, co pozwoliło wzmocnić podstawy kapitałowe Towarzystwa o 30 mln zł.

„W związku z ogromnym potencjałem polskiego rynku ubezpieczeń, naszym wspólnym celem jest rozwój PTU i przekształcenie Spółki w jednego z głównych ubezpieczycieli w Polsce, o solidnych podstawach finansowych i silnej przewadze konkurencyjnej”, mówi Dr Werner Görg, dyrektor generalny Gothaer. „Nasza nowa strategia rozwoju pomoże podnieść wartość marki w przeciągu kilku najbliższych lat i sprawi, że PTU stanie się atrakcyjną firmą dla klientów, pośredników oraz pracowników”, dodaje Olgierd Jatelnicki, Prezes Zarządu PTU. „Z uwagi na fakt, że nasz nowy inwestor z branży ubezpieczeniowej wspiera nas nie tylko pod względem kapitału, lecz również obszernego know-how, nasza nowa strategia rozwoju ma duże szanse zakończyć się powodzeniem”.

PTU zamierza kontynuować działalność w dotychczasowych segmentach, ale wykorzystując know-how niemieckiego ubezpieczyciela wprowadzi także modyfikację swoich produktów i usług. Oferowane ubezpieczenia będą charakteryzować się łatwą do zrozumienia konstrukcją oraz prostą procedurą zawierania umów i likwidacji szkód.

Nowa struktura organizacyjna

Nowa struktura organizacyjna PTU ma na celu w jak najwyższym stopniu uwzględnić potrzeby i interesy klientów. Towarzystwo będzie funkcjonować w oparciu o dwa równoległe piony zorientowane na poszczególne grupy docelowe: klientów indywidualnych oraz biznesowych i instytucjonalnych.

Pion ubezpieczeń detalicznych świadczyć będzie usługi klientom indywidualnym, oferując wystandaryzowane i elastyczne produkty, które dzięki swojej konstrukcji modułowej, dostosowane będą do indywidualnych potrzeb klientów Standaryzacja, udoskonalone procedury i struktury oraz ich większa automatyzacja sprawią, że PTU zaoferuje swoim klientom atrakcyjne produkty w konkurencyjnych cenach i tym samym zwiększy satysfakcję klienta. Kluczowymi produktami będą ubezpieczenia komunikacyjne, majątkowe, osobowe oraz od odpowiedzialności cywilnej. PTU w dalszym ciągu będzie skupiało się na ubezpieczeniach komunikacyjnych, lecz zamierza także dążyć do stopniowego zwiększania udziału ubezpieczeń majątkowych i osobowych (pozakomunikacyjnych) w portfelu ubezpieczeń, aby w ten sposób zredukować swoją zależność od tego niezwykle konkurencyjnego sektora. Zmianie ulegnie również model dystrybucji. Oddziały i pośrednicy skupią się bardziej na działaniach związanych ze sprzedażą, podczas gdy wykonywanie zadań biurowo-administracyjnych zostanie scentralizowane.

Nowe produkty i usługi dla klientów biznesowych

W 2011 roku planowane jest wdrożenie drugiego pionu odpowiedzialnego za ubezpieczenia korporacyjne. Pion ten będzie skierowany do klientów biznesowych i instytucjonalnych wymagających produktów o wysokim stopniu personalizacji oraz zintegrowanych usług ubezpieczeniowych dostosowanych do ich indywidualnych potrzeb. Model dystrybucji dla tych grup klientów będzie bardziej scentralizowany. Jednocześnie produkty kierowane do tych klientów będą też dostępne za pośrednictwem brokerów. Dzięki rosnącym możliwością kapitałowym i pełnemu wsparciu ze strony Grupy Gothaer, PTU będzie mogło obejmować ochroną większe ryzyka, co pozwoli na współpracę z szerszym gronem klientów biznesowych. Również w zakresie reasekuracji PTU będzie w dużym stopniu korzystać z doświadczenia i wsparcia Grupy Gothaer.

Kolejnym z założeń nowej strategii PTU jest inwestycja w zasoby ludzkie. Towarzystwo planuje zadbać o rozwój swoich pracowników oferując szeroki zakres szkoleń oraz nowoczesne programy motywacyjne.

Wzmocniona podstawa finansowa

Pierwszym etapem na drodze realizacji założeń strategii było podwyższenie kapitału zakładowego PTU w stopniu zapewniającym spełnienie ustawowych wskaźników bezpieczeństwa.

„Dzięki wdrożeniu nowej strategii rozwoju, przywrócimy Spółce dobrą kondycję finansową, zapewnimy jej silną pozycję na rynku i podniesiemy wartości marki. Te działania zagwarantują Grupie Gothaer korzyści biznesowe długoterminowej inwestycji w PTU, jako pierwszej, otwierającej przed niemieckim koncernem drogę do ekspansji na rynki Europy Środkowo – Wschodniej”, podsumowuje Jatelnicki.

Informacja prasowa PTU z dnia 11.03.2011 r.
« powrót do działu: Ubezpieczenia inne
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Stałe elementy mieszkania - W ubezpieczeniach mieszkaniowych elementy zamontowane ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.