X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

PZU reklamuje się w gazetkach edukacyjnych dla dzieci?

2011-04-20 08:59 środa
Ministerstwo Edukacji Narodowej sfinansowało gazetkę edukacyjną dla dzieci, w której PZU namawia do prywatnego leczenia. Książeczka składa się z trzech przygód – dwie dotyczą pójścia do szkoły, zaś ostatnia – zdrowia. W tej historyjce opisano problemy z państwową służbą zdrowia. Jako receptę polecono wykupić prywatne ubezpieczenie w PZU.

Jak doszło do tego, że w materiałach edukacyjnych dla dzieci znalazła się reklama ubezpieczenia? MEN nie poczuwa się do odpowiedzialności. Tłumaczy, że odpowiada jedynie za dwie pierwsze historyjki, pozostała część gazetki została wykupiona przez inną instytucję.

W związku ze sprawą PZU wydało oświadczenie

PZU Życie angażuje się w setki projektów z zakresu profilaktyki zdrowotnej, podnoszenia bezpieczeństwa, czy też przeciwdziałania wypadkom. Przy okazji działań społecznych nie reklamujemy usług i produktów. Firma zdecydowanie odrzuca możliwość prowadzenia działań reklamowych wśród dzieci. Przepraszamy wszystkich, a szczególnie rodziców, którzy mogli odnieść wrażenie, że PZU Życie kieruje działania promocyjne do najmłodszych. W spółce uruchomiono wewnętrzne postępowanie wyjaśniające w tej sprawie. Zrobimy wszystko, aby takie sytuacje nie miały miejsca w przyszłości.

W nawiązaniu do licznych zapytań informuję, że PZU Życie zamieścił tekst edukacyjny w publikacji wydawnictwa Elipsa, pt. „Planeta Filipka”. Decyzja o zaangażowaniu się w projekt wynikała z faktu, iż tematyka profilaktyki zdrowotnej jest bliska PZU Życie. Po uzgodnieniu ze spółką, wydawca zlecił napisanie edukacyjnego tekstu autorce bajek dla dzieci. Tekst został wyodrębniony z głównej części publikacji obramowaniem innego koloru oraz opatrzony logotypem PZU. Nieuprawniony jest zatem zarzut o kryptoreklamę.

Michał Witkowski
Rzecznik prasowy PZU

Źródło: Wyborcza.pl, PZU

AZ
« powrót do działu: Ubezpieczenia inne
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Przysposobienie - powstanie takiego stosunku pomiędzy przysposabiającym ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.