X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Ruszają centra wsparcia dla powodzian

2010-11-26 08:22 piątek
27 listopada otwarte zostanie pierwsze z dziesięciu Mobilnych Centrów Wsparcia. Ośrodki te będą miejscem, w którym każdy zainteresowany otrzyma wsparcie ekspertów i dowie się, jak postępować w przypadku klęsk atmosferycznych w przyszłości.

Mobilne Centra Wsparcia uruchamiane będą w ramach ogólnopolskiej kampanii „HDI dla powodzian” zorganizowanej przez towarzystwo ubezpieczeń HDI Asekuracja. W Centrach dyżurować będą: psycholog specjalizujący się w interwencji kryzysowej, prawnik z ramienia Naczelnej Rady Adwokackiej oraz ekspert ubezpieczeniowy reprezentujący organizatora. Co ważne, wszystkie porady będzie można otrzymać bezpłatnie.

Założeniem, jakie realizują Mobilne Centra Wsparcia jest z jednej strony doraźna, zindywidualizowana pomoc konkretnym osobom, a z drugiej przedstawienie gotowych wzorców zachowań w przypadku wystąpienia zalań w latach kolejnych. Jeżeli społeczeństwo zostanie wyedukowane w kwestii radzenia sobie ze skutkami powodzi oraz ich zapobieganiu, zminimalizujemy straty podobnych tragedii w przyszłości.

To co chcemy zapewnić powodzianom to nie tylko pomoc materialna i ekspercka, ale przede wszystkim edukacja. Wskazanie gdzie i kiedy mogą się zgłaszać o pomoc, jak i od kogo mogą uzyskać pilne wsparcie oraz w jaki sposób się ubezpieczać, by likwidacja szkód popowodziowych nie wiązała się z utratą całego majątku – mówi Anita Makowska, Dyrektor Departamentu PR i Marketingu HDI Asekuracja. Są to działania, które należy wręcz przeprowadzić teraz, gdy echa tegorocznej tragedii jeszcze całkowicie nie ucichły i jest dużo czasu na gruntowne przygotowanie się na wypadek zalań, jakie mogą nadejść w przyszłości – dodaje Anita Makowska.

W ramach kampanii „HDI dla powodzian”, która miała swoją inaugurację 29 września br., zostały już przekazane m.in. pompy osuszające oddziałom Ochotniczej Straży Pożarnej w Gorzycach i Wilkowie. HDI Asekuracja we współpracy z Centrum Terapii i Interwencji Kryzysowej oraz Naczelną Radą Adwokacką uruchomiło także stronę www.hdidlapowodzian.pl, umożliwiającą łatwy dostęp do informacji dotyczących możliwości uzyskania pomocy. Osoby odwiedzające to wirtualne centrum kampanii, będą mogły również skorzystać z porad ekspertów dyżurujących online.

Kampanię społeczną „HDI dla powodzian” wspierają: Naczelna Rada Adwokacka, Polski Czerwony Krzyż, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Związek Ochotniczych Straży Pożarnych oraz Centrum Terapii i Interwencji Kryzysowej. Patronat medialny nad kampanią objęli: Radio dla Ciebie, Radio Kolor oraz Gazeta Ubezpieczeniowa. Patronat honory kampanii objęła Polska Izba Ubezpieczeń.

Informacja prasowa HDI Asekuracja z dnia 25.11.2010 r.
« powrót do działu: Ubezpieczenia inne
« zapisz się na Newsletter
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.