X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj forum poleć artykuł znajomemu A A A

Systemy CRM pozwalają agencjom spojrzeć na ubezpieczenia oczami klienta

2012-01-30 09:19 poniedziałek
Iryda - artykuł sponsorowany
Z Ireneuszem Florczykiem i Andrzejem Wieteską, wspólnikami firmy Iryda Innowacje Sp.J. rozmawiamy o roli i znaczeniu systemów CRM w działalności firm i agentów ubezpieczeniowych.

Jaką rolę systemy CRM pełnią w zarządzaniu relacjami z klientem branży ubezpieczeniowej?
Dziś rynek pośrednictwa ubezpieczeniowego dynamicznie się rozwija. Agentowi już nie wystarczy informacja o dacie zawarcia polisy i ostatniej składce. Przewagę na rynku zdobywają ci agenci, którzy wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klienta. Systemy CRM zapewniają możliwość spojrzenia na ubezpieczenia oczami klienta, pozwalają lepiej zrozumieć jego potrzeby w pełnym zakresie: od majątku, przez biznes, emeryturę, wreszcie życie – klienta i jego rodziny.

Właściwe zaspokajanie tak szerokiego spektrum potrzeb klienta wymaga również zespołu dobrze zarządzanych doradców. I taką rolę spełniają właściwie wdrożone systemy CRM: z jednej strony wspierają zarządzanie relacjami z klientem, a z drugiej zarządzanie zespołem.

Andrzej Wieteksa - IrydaIreneusz Florczyk - Iryda


Co wyróżnia ofertę Irydy, a więc produkt, jakim jest agentCRM, od innych systemów tego rodzaju?
Oferta Irydy to bardziej innowacyjna wielowymiarowa usługa, niż produkt. Od strony funkcjonalnej agentCRM jest oparty na szeroko stosowanych w świecie technikach, takich jak: lej sprzedażowy, zarządzanie projektami, zarządzanie procesem, plan następnego kontaktu i pulpit menadżerski. To tylko wymaga skutecznego wdrożenia.

Od strony technicznej innowacyjne jest to, że agentCRM jest udostępniany w formie intuicyjnego i łatwego w obsłudze serwisu internetowego. Agent nie martwi się o instalacje i administrowanie systemem, czy też o bezpieczeństwo swoich danych. Nie potrzebuje do tego żadnego informatyka.

Czy system CRM dla branży ubezpieczeń charakteryzuje jakaś specyfika?
Każda branża ma swoją specyfikę. W ubezpieczeniach, inaczej niż w innych branżach, przebiega proces zdobywania rekomendacji – prospektów. Różny jest też proces obsługi potencjalnego klienta. Agencje nie zawsze mają świadomość, że ich działania to specyficzne dla branży kampanie marketingowo-informacyjne lub indywidualne projekty np. w działaniach tzw. cross-sellingu i up-sellingu. Efekt przynosi dostosowanie tych technik nie tylko do specyfiki ubezpieczeń, ale także do indywidualnego pomysłu na biznes każdej agencji.

Iryda ma doświadczenie w zakresie ubezpieczeń, pozwalające dostosować system CRM do wymogów branży?
Posiadamy wieloletnie doświadczenia w doradztwie, wdrożeniach, budowie i administrowaniu systemami największych graczy na polskim rynku ubezpieczeń. Dziś te doświadczenia oferujemy w formie dostępnej cenowo, nawet dla najmniejszych agencji ubezpieczeniowych. Posiadane doświadczenia zostały przełożone na tzw. referencyjne modele procesów, które „przyłożone” do działań agencji wskazują na obszary, w których możliwa jest ich optymalizacja skutecznie przyczyniająca się do poprawienia wyników.

Jaka jest procedura wdrażania systemu agentCRM w instytucji finansowej?
Kluczem do sukcesu jest stosowanie sprawdzonych i świadomie wykonywanych działań wdrożeniowych. Nasze wdrożenia to indywidualna ścieżka dopasowana do wielkości i specyfiki agencji. Niemal zawsze wykonujemy analizę potrzeb biznesowych, na podstawie której dokonujemy indywidualnej konfiguracji systemu – w zakresie produktów i uprawnień użytkowników, migracji danych. Nasi klienci płacą nam za te usługi dopiero, gdy zauważą korzyści, po tzw. okresie próbnym, kiedy podejmują decyzję o zakupie rozwiązania.

Oferowany przez Irydę system CRM jest modyfikowany zgodnie z oczekiwaniami i potrzebami danej firmy, czy składa się z niezmiennych, stałych modułów, wdrażanych w ramach systemu agentCRM?
Do każdego wdrożenia podchodzimy indywidualnie. Liczba i wybór wdrażanych modułów zależy od „pomysłu na biznes”, jaki realizuje agencja i ten pomysł staramy się opisać w wynikach analizy potrzeb biznesowych, która jest podstawą do indywidualnej konfiguracji systemu. Wyniki analizy wskazują również na to, które moduły powinny zostać wdrożone i w jaki sposób powinny być używane. Nie wykluczamy również wykonywania modyfikacji standardowej funkcjonalności w celu dostosowania jej do indywidualnych potrzeb klienta.
« powrót do działu: Ubezpieczenia inne
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Choroba - anormalny, wedle ogólnie uznanej wiedzy ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.