X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Ubezpieczenia mobilnego sprzętu elektronicznego w Polsce

2006-10-10 17:04 wtorek
Telefony komórkowe wtargnęły w nasze życie kilka lat temu i od tego czasu stały się tak popularne, że liczba ich użytkowników przewyższa liczbę użytkowników telefonów stacjonarnych. Obok telefonów komórkowych do powszechnego użytku weszły laptopy oraz palmtopy. Ceny tych urządzeń coraz bardziej spadają i nikogo już nie dziwi widok ludzi siedzących w kawiarniach czy parkach z komputerem na kolanach i komórką przy uchu.

Kosztowne picie przy laptopie

Wraz z liczbą sprzedawanych urządzeń zwiększyło się niebezpieczeństwo utraty lub zniszczenia sprzętu. W Wielkiej Brytanii, co miesiąc zniszczonych lub skradzionych zostaje ponad 10 tys. telefonów komórkowych. Coraz mniej dbamy również o sprzęt elektroniczny. Ile razy zdarzyło się nam zalać telefon czy laptopa? Skutki takich wypadków mogą być nieodwracalne, a jeżeli korzystamy ze sprzętu służbowego, naprawa może kosztować więcej niż wynoszą nasze dochody. Może warto, więc ubezpieczyć sprzęt elektroniczny, tym bardziej, że na polskim rynku są już oferowane tego typu produkty.

W przypadku ubezpieczeń sprzętu elektronicznego obowiązują trochę inne zasady niż przy typowych ubezpieczeniach majątkowych. Przy tradycyjnych polisach mamy wymienione ryzyka, od których jesteśmy ubezpieczeni. Sprzęt mobilny zwykle ubezpieczany jest od wszelkiego ryzyka, czyli nie jest wymienione od jakich ryzyk jesteśmy ubezpieczeni, a jedynie występują pewne wyłączenia odpowiedzialności. Nie można przewidzieć do końca, co stanie się z naszym sprzętem – może zostać zniszczony przez dzieci, zwierzęta domowe, może zostać zalany bądź skradziony.

Inne są również zasady wypłacania odszkodowania za zniszczony lub utracony sprzęt. Poszkodowanemu wypłacone zostaje odszkodowanie pozwalające na zakup nowego sprzętu według cen rynkowych.
« powrót do działu: Ubezpieczenia inne
« zapisz się na Newsletter
  • 2006-11-02 12:01 czwartek ~puka | [+] odpowiedz
    witam, na dzień dzisiejszy można już ubezpieczyć nowego laptopta / każdej marki/,kupując go sobie w sieci sklepów Havo...info na stronie internetowej ...za całkiem przyzwoitą kaskę..polecam
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.