X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Wartości marki Allianz rośnie w czasie kryzysu

2010-09-22 08:18 środa
Allianz osiągnął wysoką pozycję w rankingu najważniejszych marek na świecie Interbrand 2010. W tym roku znalazł się w nim na 67. pozycji, o 14 miejsc wyżej niż w 2009 roku. Według Interbrand wartość marki Allianz wynosi obecnie ok. 4,9 mld euro, co stanowi wzrost o 28 procent w porównaniu do 2009 roku.

W rankingu Interbrand wartości marki szacuje się w oparciu o szereg kryteriów, w tym znaczenie marek, przywództwo marki, pozycję na rynku, lojalność klientów i stopień dywersyfikacji. Ranking ukazuje się raz do roku od ponad 30 lat. W 2009 roku Allianz w rankingu był na 81. miejscu.

Ranking wskazuje na dwa powody dobrych wyników marki Allianz: po pierwsze rozpoznawalną tożsamość tworzoną poprzez konsekwentne budowanie globalnej marki, a po drugie postęp Allianz w obszarze zapewnienia rentowności inwestycji.

Obecnie około 80 procent spółek należących na całym świecie do Allianz działa pod marką Allianz (w 2007 roku było to 65 procent). Ostatnie przykłady udanego rebrandingu to spółki Allianz we Włoszech i Francji. Allianz oferuje usługi ubezpieczeniowe i zarządzania aktywami, a 153 tys. pracowników firmy na całym świecie obsługuje 75 mln klientów.

- Ranking Interbrand ma dla nas szczególne znaczenie. Nie tylko poświadcza rangę marki, ale również potwierdza, że jakość naszych usług świadczonych klientom jest zgodna z obietnicą naszej marki. W tych czasach w podejściu do obsługi klientów naszym najważniejszym celem jest odpowiedzialność. To wyróżnienie pokazuje, że jesteśmy na dobrej drodze –  mówi Michael Diekmann, prezes zarządu Allianz SE.

Kontakt:

Marek Baran
Rzecznik prasowy - PR Manager
Grupa Allianz Polska
e-mail: marek.baran@allianz.pl
tel. 22 567 42 59, 603 942 663

Marcin Pawelec
z-ca rzecznika prasowego
e-mail: marcin.pawelec@allianz.pl
tel. 22 567 52 99     

Informacja prasowa Allianz z dnia 17.09.2010 r.
« powrót do działu: Ubezpieczenia inne
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Inkaso - jest formą rozliczeń bezgotówkowych. Polega ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.