X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj forum poleć artykuł znajomemu A A A

Współpraca AIG i Audiofon w zakresie ubezpieczeń aparatów słuchowych

2013-05-09 23:51 czwartek
Firmy AIG i Audiofon podpisały umowę w zakresie ubezpieczeń aparatów słuchowych. Współpraca pozwoli Klientom firmy Audiofon skorzystać z opcji tzw. rozszerzonej gwarancji na wypadek awarii lub uszkodzenia urządzeń, a także innych nieprzewidzianych zdarzeń, takich jak kradzież lub rabunek. To kolejny przykład zastosowania ubezpieczenia rozszerzonej gwarancji AIG w segmencie specjalistycznego sprzętu medycznego.

Ubezpieczeniem mogą zostać objęte aparaty słuchowe zakupione w ponad 200 punktach sprzedaży aparatów słuchowych w całej Polsce należących do sieci Audiofon – jednej z pierwszych tego typu wyspecjalizowanych firm na naszym rynku. Ubezpieczenie pełni dwie główne funkcje. Działa na zasadzie rozszerzonej gwarancji, czyli rozszerza zakres ochrony sprzętu na wypadek uszkodzenia lub awarii aparatu słuchowego, a także przedłuża ochronę sprzętu o 1 lub 2 lata po wygaśnięciu gwarancji producenta.

Polisa zadziała również, gdy urządzenie zostanie nieumyślnie uszkodzone przez użytkownika lub osoby trzecie, albo utracone w wyniku kradzieży lub rabunku. Cel jest jeden: sprawny sprzęt powinien jak najszybciej wrócić do użytkownika.

„Ubezpieczenie aparatów słuchowych AIG dostępne w sieci Audiofon to jedno z pierwszych na taką skalę rozwiązań w Polsce. Oferta skierowana jest do Klientów  chcących dodatkowo chronić swój aparat słuchowy. Aparaty słuchowe są niezbędne w codziennym życiu osób z uszkodzoną funkcją słuchu. Jednocześnie mają delikatną konstrukcję i nietrudno o ich uszkodzenie. Nie są to też urządzenia tanie, ich średnia wartość sięga kilku tysięcy złotych.

Dlatego nasz produkt skonstruowaliśmy tak, aby jego zakres obejmował najczęstsze problemy, z którymi mogą spotkać się użytkownicy aparatów słuchowych. Staraliśmy się myśleć pragmatycznie: maksymalnie uprosić procedurę zakupu ubezpieczenia i obsługę roszczeń” – mówi Paweł Zieliński, Dyrektor Regionalny ds. Produktu Przedłużonej Gwarancji na Europę w AIG.

Istotnym udogodnieniem dla osób z dysfunkcją słuchu jest fakt, że ubezpieczenia nie trzeba nabywać osobiście. Aparat słuchowy wraz z odpowiednią polisą mogą nabyć w naszym imieniu bliscy, opiekunowie czy nawet pracodawca.
Suma, na jaką ubezpieczyć można dane urządzenie, równa jest jego cenie detalicznej, co pozwala na pełny zwrot kosztów w przypadku uszkodzenia lub utraty sprzętu.

„Staramy się być coraz bardziej konkurencyjni, coraz lepiej poznawać potrzeby Klientów i coraz skuteczniej im pomagać. Współpraca z firmą AIG to kolejny ważny krok w tym kierunku. W trakcie rozwoju naszej sieci wprowadziliśmy wiele udogodnień i wyspecjalizowanych usług dodanych. Naszą siłą jest nowoczesna diagnostyka, doradztwo kompetentnego personelu, a także dostępność najwyższej jakości aparatów słuchowych i akcesoriów, a nawet możliwość zakupu urządzeń na raty. Polisa jest idealnym uzupełnieniem naszej oferty – informuje Marcin Lubik, Dyrektor ds. Sprzedaży i Szkoleń z firmy Audiofon.

W przypadku wystąpienia szkody powinniśmy zgłosić się do salonu Audiofon, w którym dokonaliśmy zakupu oraz ubezpieczyliśmy aparat słuchowy i przedstawić dokument ubezpieczenia.

EKSPERCI RADZĄ:

Paweł Zieliński, AIG:

O czym należy pamiętać użytkując aparat słuchowy? Jakich przypadków nie obejmuje ubezpieczenie sprzętu?
Ochrona ubezpieczeniowa obowiązuje we wszystkich sytuacjach, kiedy aparat słuchowy użytkowany był prawidłowo, czyli zgodnie z instrukcją i przeznaczeniem. Warto pamiętać, że tak jak w odniesieniu do wielu innych sprzętów i urządzeń, ani gwarancja producenta, ani dodatkowe ubezpieczenie nie zapewnią nam ochrony, jeśli sprzęt użytkowany był niezgodnie z przeznaczeniem, a przez to – został nadmiernie narażony na awarię czy uszkodzenie.

Należy zwrócić uwagę na zasady właściwej obsługi aparatów, a także zadbać o ich odpowiednią konserwację, co dotyczy także poszczególnych elementów sprzętu (np. filtrów i wkładek dousznych). Istotne jest także dokonywanie przeglądów technicznych, które pozwalają zachować aparat słuchowy na dłużej we właściwym stanie.

Źródło: AIG
« powrót do działu: Aktualności ubezpieczeniowe
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Asekuracja - (z łac. assecuratio ubezpieczenie, zabezpieczenie) ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.