X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Wyniki finansowe Grupy PZU w 2010 roku

2011-03-17 08:52 czwartek
W roku 2010 Grupa PZU zebrała 14.544 mln zł składek ubezpieczeniowych. To o 1,3% więcej niż w roku ubiegłym. Na skutek zdarzeń o charakterze jednorazowym zysk netto był mniejszy niż w roku ubiegłym i wyniósł 2.439 mln zł. Grupa PZU wypłaciła 10.299 mln zł z tytułu odszkodowań i świadczeń. Wskaźnik zwrotu z kapitału (ROE) za 2010 rok wyniósł 20,3%.

„Za nami rok pełen wyzwań - debiut giełdowy, restrukturyzacja, ale także ogromne powodzie i ostra zima. Z tym większą satysfakcją ogłaszamy dobre wyniki finansowe. Szczególnie cieszy wzrost przypisu składki osiągnięty pomimo restrukturyzacji portfela ubezpieczeń korporacyjnych. Odnotowaliśmy także zapowiadany przed IPO spadek kosztów administracyjnych. Akcjonariusze powinni docenić również ponad 20% wskaźnik ROE, osiągnięty przy nadwyżce kapitałowej. Kierowany przeze mnie Zarząd w 100% zrealizował obietnice złożone przed debiutem giełdowym. Nasi akcjonariusze, klienci mają powody do zadowolenia. Nie zmienia to faktu, że przed nami kolejne, niełatwe wyzwania.” – powiedział Andrzej Klesyk, Prezes Zarządu PZU SA.

Informacja prasowa PZU z dnia 16.03.2011 r.
« powrót do działu: Ubezpieczenia inne
« zapisz się na Newsletter
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.