X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj forum poleć artykuł znajomemu A A A

Zyskowne produkty inwestycyjne TU na Życie Europa

2014-08-26 14:28 wtorek
Od 13% do nawet aż 21% zysku przyniosły klientom zakończone w ostatnim czasie produkty strukturyzowane, przygotowane przez Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie Europa S.A. we współpracy z partnerami bankowymi. Dodatkowo premie wypracowane przez „Polisę Strukturyzowaną”, „Czystą Energię Zysku” czy „db Elitę Funduszy” były zwolnione z podatku od zysków kapitałowych.

Produkty gwarantowały klientom zwrot zainwestowanej składki oraz ochronę ubezpieczeniową.

- Potencjał każdego produktu na etapie ich konstruowania był analizowany pod kątem sytuacji rynkowej. Bliska współpraca z bankami inwestycyjnymi oraz z dystrybutorami bankowymi pozwoliła na stworzenie produktów o optymalnych parametrach, czego efektem są ponadprzeciętne premie, jakie zyskali nasi klienci – mówi Jadwiga Łoś-Ujda, dyrektor Departamentu Ubezpieczeń Inwestycyjnych TU na Życie Europa.

Spośród 14. zakończonych niedawno produktów strukturyzowanych TU na Życie Europa, zwolnionych z podatku od zysków kapitałowych, aż 10 wypłaciło dodatkową premię, a 4 zamknęły się zwrotem kapitału.

 

Produkty strukturyzowane, w których wypłata świadczenia z tytułu dożycia jest zwolniona z podatku od zysków kapitałowych

Koniec ochrony

Czas trwania w latach

Całkowita stopa zwrotu

Roczna stopa zwrotu

1.

Czysta Energia Zysku - VI subskrypcja

2014-05-16

2

21,20%

10,60%

2

Polisa Strukturyzowana

2014-06-25

2

19,48%

9,74%

3.

db Elita Funduszy II -I subskrypcja

2014-07-04

3

18,41%

6,14%

4.

db Elita Funduszy V - I subskrypcja

2014-07-03

2

13,43%

6,72%


Szósta subskrypcja „Czystej Energii Zysku”, oferowanej poprzez Bank Ochrony Środowiska, w ciągu 2 lat wypracowała w dla swoich klientów ponad 21 proc. premii. W skali roku to ponad 10,5 proc. Tak dobry wynik przyniosła również poprzednia, piąta, edycja tego produktu. Wysokość premii wypłacanej na koniec okresu odpowiedzialności zależała od notowań giełdowych 5 spółek działających w obszarze energii odnawialnej oraz usług i produktów ekologicznych. „Czysta Energia Zysku” była oparta na strategii autocall pozwalającej na wcześniejsze zakończenie ubezpieczenia i wypłatę 100 proc. wpłaconej składki oraz premii.

Zyskiem w wysokości aż 19,5 proc. zakończyła się także 2-letnia „Polisa Strukturyzowana”, dystrybuowana przez Bank BGŻ. W ciągu roku to 9,75 proc. W tym przypadku konstrukcja produktu umożliwiała skorzystanie ze wzrostów cen ropy naftowej typu Brent na światowych rynkach poprzez kontrakty terminowe na zakup ropy na londyńskiej giełdzie ICE.

Trzyletni produkt „db Elita Funduszy II”, oferowany przez Deutsche Bank PBC, był oparty o koszyk funduszy M&G Optimal Income-A-Euro-A oraz Ethna-Aktiv E. Premia uzyskiwana na koniec okresu odpowiedzialności zależała od ich wyników. Pierwsza subskrypcja tego produktu, zakończona w lipcu br., umożliwiła wypłatę prawie 18,5 proc. premii dla klientów, co daje ponad 6 proc. rocznie. Również w lipcu br. zakończyła „db Elita Funduszy V”, będąca produktem 2-letnim. Klienci uzyskali premię w wysokości 13,5 proc., czyli 6,7 proc. w okresie roku.

Wysokie zyski wypracowały także produkty TU na Życie Europa ze składką jednorazową, związane z Ubezpieczeniowymi Funduszami Kapitałowymi. Przykładowe wyniki zakończonych ostatnio produktów:

  Produkty strukturyzowane z Ubezpieczeniowym Funduszem Kapitałowym Koniec ochrony Czas trwania w latach Całkowita stopa zwrotu (brutto) Roczna stopa zwrotu (brutto)
1. Piątka na Zysk VIII subskrypcja 11-06-2014 2 20,08% 10,04%
2. Nowy Strzał w Dziesiątkę VIII subskrypcja 11-06-2014 2 20,08% 10,04%
3. Nowy Strzał w Dziesiątkę IX subskrypcja 09-07-2014 2 20,02% 10,01%
4. Piątka na Zysk IX subskrypcja 09-07-2014 2 20,02% 10,01%
5. Lokomotywa Europy I subskrypcja 08-08-2014 2 10,22% 5,11%

TU na Życie Europa S.A. od 13 lat tworzy innowacyjne produkty ubezpieczeniowe dostosowane do potrzeb szerokiego grona klientów. Specjalizuje się w bancassurance – ubezpieczeniach sprzedawanych w powiązaniu z ofertą bankową. Klienci TU na Życie Europa korzystają już z ponad 136. funduszy UFK, opartych na polskich i zagranicznych funduszach inwestycyjnych. Spółka jest częścią Talanx International i Meiji Yasuda, jednych z największych firm ubezpieczeniowych na globalnym rynku. 

Źródło: Tu Europa
« powrót do działu: Wiadomości
« zapisz się na Newsletter
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.