X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

www.ubezpieczenie.com.pl

Sanepid ostrzega: uważajcie na kleszcze!

2016-04-18 13:38 poniedziałek
W Polsce terenami endemicznymi – zwiększonego ryzyka zachorowania na choroby odkleszczowe są województwa podlaskie, warmińsko-mazurskie, dolnośląskie i małopolskie. Z roku na rok obserwuje się też wzrost populacji zakażonych kleszczy w centralnej Polsce i w województwie mazowieckim.
 
Choroby, z jakimi kojarzą się nam kleszcze, to zazwyczaj borelioza i kleszczowe zapalenie mózgu. Jednak chorób tych jest znacznie więcej, m.in. babeszjoza, bartonelloza, erlichioza, które często towarzyszą boreliozie.
 
ubezpieczenie życie 2016
WSSE

    Ubezpiecz się na wypadek poważnego zachorowania

W 2015 r. tylko w samym województwie mazowieckim na boreliozę i kleszczowe zapalenie mózgu zarejestrowano odpowiednio 1432 i 15 zachorowań. W I kwartale tego roku mamy już 232 i 2 odnotowanych przypadków tych chorób.

Przezorność oszczędzi Ci zmartwień
 
Leczenie chorób odkleszczowych jest długie i skomplikowane, dlatego w ramach profilaktyki warto zrobić wszystko, co możliwe, łącznie z odpowiednim ubezpieczeniem. Poprzez profilaktykę należy rozumieć:
 
1. zabezpieczenie się w postaci ubioru:
  • zakładanie koszul z długim rękawem,
  • zakładanie długich spodni,
  • zakładanie zakrytych butów,
  • stosowanie nakrycia głowy.
 
2. niezwykle ważne jest również:
  • stosowanie środków odstraszających kleszcze,
  • częste i uważne sprawdzanie powierzchni ciała po pobycie w lesie czy w parku,
  • właściwe usunięcie kleszcza za pomocą pęsety z cienkimi końcami, za pomocą kleszczołapek lub używając pompki próżniowej (dostępnej w aptece).
 
Liczy się diagnoza
 
Wiele towarzystw ubezpieczeniowych w swoich ofertach proponuje ubezpieczenia, które chronią nas i nasze rodziny głównie finansowo, w postaci wypłacenia świadczenia za zdiagnozowanie jednej z poważnych chorób wpisanej do naszej umowy. W zależności od zakresu naszej polisy możemy otrzymać nawet 100 proc. sumy ubezpieczenia już w momencie postawienia diagnozy poświadczonej przez szpital. 
 
Ubezpieczenie na wypadek poważnego zachorowania, również boreliozy, możemy dokupić do posiadanego już ubezpieczenia na życie. W tym konkretnym przypadku takie rozszerzenie znajdujemy m.in. w ubezpieczeniu grupowym PZU czy Nationale Nederlanden. AVIVA natomiast przewiduje wypłatę świadczenia w momencie, gdy jest wdrożone leczenie szpitalne lub gdy po 12 miesiącach od rozpoczęcia leczenia nie nastąpiła poprawa, a ubezpieczony jest całkowicie niezdolny do dalszej pracy.

Jak się ochronić przed boreliozą - o tym czytaj tutaj.

Irena Jedinskaja

    Porównaj nasze oferty!