X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Agenci skarżą się na PZU

2008-12-01 10:34 poniedziałek

Agenci największego polskiego ubezpieczyciela mają problemy z wdrożeniem nowej wersji programu do rozliczeń Tytus.

Zdaniem anonimowego agenta nowa wersja programu nie służy usprawnieniu pracy, a tylko zwiększeniu kontroli nad pracownikami. Każdy posiadacz programu musi, co 3 dni zmieniać hasło i kontaktować się elektronicznie z ubezpieczycielem. Na dodatek, program który umożliwia komputerowy wydruk wyliczonych rozliczeń, nie jest akceptowany przez centralę PZU. Wrocławscy agenci musieli ręcznie przepisywać dane wyliczone przez program, ponieważ nie ma w nim opcji szczegółowego rozpisania rozliczanych kwot. Pomimo rozlicznych szkoleń wdrażających nowy program, agenci ubezpieczeniowi nie zostali poinformowani o braku tej opcji.

Przypomnijmy, że PZU wprowadza właśnie sprzedaż Direct, co budzi wielkie niezadowolenie agentów PZU. Jeżeli firma będzie dalej zwiększać formalne obciążenia swoich pracowników, a nie usprawni ich pracy za pomocą specjalnie skonstruowanych programów, może dojść do ucieczki z pracy wielu agentów. Zwłaszcza, że na rynku ubezpieczeniowym w Polsce jest wciąż za mało wykwalifikowanych agentów. Niewątpliwymi atutami PZU jest jego wielkość i marka. Jednak wraz z wprowadzeniem sprzedaży Direct, na plan dalszy schodzi jeden z największych atutów polskiego ubezpieczyciela, PZU zawsze stawiało na tradycyjne kanały sprzedaży. W ciągu kilku najbliższych lat ta tendencja może ulec zmianie. Kłopoty z wdrażaniem komputerowych programów na pewno nie przysporzą PZU popularności wśród agentów ubezpieczeniowych.

Źródło: www.ubezpieczeniaonline.pl

JT

Zobacz także
« powrót do działu: Wiadomości
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Waloryzacja - inaczej indeksacja, coroczne podwyższanie składki ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.