X
U¿ywamy plików cookies, by u³atwiæ korzystanie z naszego serwisu. Je¶li nie chcesz, aby pliki cookies by³y zapisywane na Twoim dysku,
zmieñ ustawienia swojej przegl±darki. Wiêcej na temat naszej polityki prywatno¶ci znajdziesz tutaj.
Poleæ znajomemu| Forum
« powrót do dzia³u: Zapytaj eksperta

Komentarze do w±tku:

FATALNE UBEZPIECZENIE WY¦WIETLACZA TELEFONU SONY XPERIA Z
2014-10-02 21:15 czwartek ~Jerzy Chobot
Dzieñ dobry, jak w tytule, kupi³em w salonie Orange -29.04.2014 telefon Sony Xperia Z, wraz z zaproponowanym przez sprzedawcê ubezpieczeniem wy¶wietlacza na kwotê 1200 z³/lub 2 zdarzenia w roku(po 600z³)w TU Europa. Po pó³torej miesi±ca u¿ytkowania wy¶wietlacz pêk³ (taki pech).Po skontaktowaniu siê z ubezpieczycielem TU Europa przys³ano kuriera(10.07.14) który zabra³ telefon do Ucare Regeneris Care - firmy serwisuj±cej telefony na zlecenie TU Europa.W ci±gu 14 dni telefon powinien byæ naprawiony i odes³any,lub powinienem uzyskaæ informacjê na temat statusu naprawy, ewentualnego czasu naprawy, czy propozycji dostarczenia telefonu zastêpczego z powodu wyd³u¿enia terminu naprawy, zgodnie z zapisami umowy ubezpieczenia.Niestety nic takiego nie nast±pi³o. Po ok. trzech tygodniach oczekiwania skontaktowa³em siê z Regeneris Care i dowiedzia³em siê ¿e telefon nie jest naprawiany poniewa¿ kwota naprawy przekracza sumê ubezpieczenia na jedno wydarzenie(600z³)i zaproponowano przes³anie dop³aty do naprawy w kwocie 22.34 z³ na konto Regeneris. Zgodzi³em siê i wys³a³em ¿±dan± sumê.Potwierdzono mi ¿e w zwi±zku z tym telefon bêdzie naprawiony. Min±³ kolejny tydzieñ, ponownie skontaktowa³em siê z Regeneris Care i dowiedzia³em siê ¿e telefon wys³ano do naprawy do serwisu Sony i w ci±gu 2-3 dni( w dniach 5-9 sierpieñ) kurier dostarczy mi naprawiony tel. Nic z tego, bowiem 12 sierpnia 14 znowu zadzwoni³em do Regeneris i dowiedzia³em siê ¿e mog± naprawiæ mój telefon je¿eli dop³acê ok. 300 z³.Nie wyrazi³em zgody bo z jakiej racji ? Wymiana wy¶wietlacz to kosz 350 z³, ubezpieczenie to 600z³,poza tym wys³a³em ju¿ dop³atê 20.07.14. W zwi±zku z tym skontaktowa³em siê z przedstawicielem TU Europa aby dowiedzieæ siê o co tu chodzi ? W TU Europa Pani powiedzia³a ¿e naprawi± telefon po dokonaniu dop³aty kwoty przekraczaj±cej sumê ubezpieczenia.Poinformowa³em ¿e ju¿ dop³aci³em i nic z tego nie wynika. Poproszono mnie o wys³anie stosownego pisma drog± mailow± i dochodzenie moich praw w Regeneri Care. Wys³a³em stosowne pismo do TU Europa, do Regeneris Care i Biura Obs³ugi Klienta Orange - sprzedawcy telefonu i ubezpieczenia.W pi¶mie tym zawar³em informacjê, ¿e Regeneris Care od listopada 2012 roku nie serwisuje telefonów Sony na terenie Polski.Dowiedzia³em siê tego w miêdzyczasie. Zadzwoni³em ponownie do konsultanta Regeneris Care i us³ysza³em ¿e mój telefon ponownie pojecha³ do naprawy do serwisu Sony i za 2-3 dni otrzymam naprawiony aparat. A tu niespodzianka, po 15 minutach od zakoñczenia tej rozmowy do moich drzwi puka kurier z przesy³k±. Przywióz³ nie naprawiony telefon z pisemn± informacj± ¿e odsy³aj± popsuty telefon "zgodnie z moim ¿yczeniem" ? Zadzwoni³em ponownie do Regeneris, odebra³ ten sam Pan i zaniemówi³ gdy go poinformowa³em ¿e telefon nie jest w serwisie Sony poniewa¿ w³a¶nie mi go przywieziono. Nastêpnego dnia ponownie przyjecha³ kurier i zabra³ telefon do "naprawy". Poza tym na moje pisma do TU Europa i do Ucare Regeneri Care do dzisiaj nikt nie odpowiedzia³. W okresie trzech miesiêcy, które minê³y, nikt ze strony ubezpieczyciela czy serwisu nie kontaktowa³ siê ze mn±. Wszelkie próby wyja¶nienia by³y jedynie z mojej strony. Od momentu wyst±pienia szkody minê³y ponad 3 miesi±ce i dzisiaj odes³ano mi ponownie nie naprawiony telefon z adnotacj± ¿e firma Regeneris Care nie naprawia telefonów Sony.Z kolejnej rozmowy telefoniczne z konsultantem Regeneris dowiedzia³em siê ¿e Regeneris ma "wytyczne" od TU Europa ¿eby nie przyjmowaæ dop³at do naprawy i odsy³aæ nie naprawione telefony, czyli wiadomo¶æ zupe³nie odwrotna od tej któr± uzyska³em od TUE. Odwiedzi³em dzisiaj salon Orange chc±c uzyskaæ informacjê co mo¿na w tej sprawie zrobiæ ? Uzna³em ¿e pracownik salonu sprzeda³ mi ubezpieczeni wy¶wietlacza telefonu nie odpowiednie do zakupionego modelu telefonu. Ja kupi³em to ubezpieczenie w dobrej wierze !, natomiast sprzedawca powinien wiedzieæ jaki produkt(ubezpieczenie) proponuje ! Wizyta okaza³a siê bez skuteczna. Ka¿da ze stron, tj. Orange, Regeneris Care i TU Europa odsy³am mnie ju¿ trzy miesi±ce do "innego winnego" !, jak widaæ bez skutku. Podsumowuj±c : - zaoferowano mi ubezpieczenie nie odpowiednie do marki telefonu - ze strony Orange - nie dotrzymano kilku punktów umowy ubezpieczenia - 14 dniowy termin,brak informacji,dostarczenie telefonu zastêpczego i co najwa¿niejsze naprawê lub wymianê wy¶wietlacza na nowy w przypadku gdyby okaza³o siê ¿e naprawa jest nie ekonomiczna lub nie wykonalna.(Jest to w umowie !) - to ze strony TU Europa - mataczenie, k³amstwa,udzielanie nie prawdziwych informacji, próba naci±gniêcia mnie na naprawê odp³atn± (300z³),odsy³anie telefonu nie naprawionego(z powziêtych informacji wynika ¿e jest to praktykowane nagminnie) - to ze strony Regeneris Care Zadziwiaj±ce jest to ¿e dopiero po up³ywie trzech miesiêcy przyznali siê do tego ¿e nie serwisuj± telefonów Sony ? Uwa¿am ¿e jestem stron± pokrzywdzon± i oczekujê stosownej rekompensaty pytanie jednak od której ze stron i jak mam

Iphone 5s co zrobic?

2016-12-12 18:23 poniedzia³ek ~sQn
Mam wykupione ubezpieczenie. Niestety po paru miesiacach telefon spadl i pekl dotyk oczywiscie wyswietlacz jak i sam uskodzony dotyk dzialal. Zglosilem szkode zostala ona zaakceptoeana. Przyjechal kurier wzial telefon dostalem meila ze bede musial doplacic 1.5zl do naprawy plus 99 przy odbiorze. Zrezygnowalrm bo nieoplacalo mi sie to. Twlefon mi odeslali i zwrocili sume ubezpieczenia. Wkoncu dostslem telefon wlaczam a tu pekniety wyswietlacz. Telefon wysylalem tylko z peknietym dotykiem a dpstalem z peknietym wyswietlaczem. Zglosilem reklamacje jednak narazie brak odpowoedzi. Co zrobic w takim przypadku??
« powrót do dzia³u: Zapytaj eksperta
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na ¿ycie, zdrowotne, nieruchomo¶ci, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiêbiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na ¿ycie. Zamów ubezpieczenie na ¿ycie, Korzy¶ci z ubezpieczenia na ¿ycie, Ceny ubezpieczeñ na ¿ycie, Czym jest ubezpieczenie na ¿ycie? Oblicz sk³adk± ubezpieczenia na ¿ycie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeñ Ochronnych - zabezpiecz Twoje ¿ycie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeñ Oszczêdno¶ciowych - oszczêdzaj na emeryturê. Na co zwróciæ uwagê wybieraj±c polisê na ¿ycie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomo¶ci u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wype³nij formularz, oblicz sk³adkê i kup polisê. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz sk³adkê ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dajê Ci komfort spokojnych i bezpiecznych woja¿y po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podró¿y online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisê turystyczn± online. Ubezpieczenia na wakacje - podró¿ne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisê turystyczn± online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawd¼ ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.