X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
Forum opiekują się:
Ekspert Grupy ERGO Hestia - Magdalena Krause
Ekspert AXA Życie i AXA TUiR
Aleksandra Leszczyńska

Maciej Lichoński
Ekspert VOTUM S.A.
Odszkodowania
Anna Woś
Regulamin
 
Sonda
Czy kupisz NNW dla dziecka?
Tak, kupię NNW oferowane przez szkołę
Tak, kupię mu indywidualną polisę NNW
Tak, kupię NNW w ramach ubezpieczenia mieszkania
Nie
« powrót

Dodaj swoją opinię o towarzystwie:

TUW

Odpowiedź do komentarza:

Do samodzielnej oceny
20 kwietnia br miałem kolizję z kierowcą ubezpieczonym w TUW , kolizję likwidowała policja , która jako sprawcę wskazała ubezpieczonego w TUW, zgodził się z tą wersją i przyjął mandat. Samochód oddałem do naprawy bezgotówkowej w/g kosztorysu 25 kwietnia i odebrałem z naprawy na początku maja. Zdążyłem zapomnieć o całej sprawie ( warsztat miał pełnomocnictwo ) gdy w 2 tygodniu lipca otrzymałem pismo z TUW , że ich zdaniem to ja jestem sprawcą kolizji i w związku z tym odmawiają wypłaty odszkodowania. Oczywiście napisałem odwołanie do TUW dołączając zaświadczenie z policji ( 16 zł i 7 dni oczekiwania oraz zapis elektroniczny obrazu z rejestratora , w który jest wyposażony mój samochód. Po 27 dniach otrzymałem odpowiedź ,że podtrzymują swoje stanowisko z tym ,że zmieniła się argumentacja. 4 września wniosłem skargę do Rzecznika Finansowego ( 50 zł i kilkanaście papierków ), no i co ???? a pod koniec pażdziernika otrzymałem informacje od RZ , że wyjaśnienie sprawy przedłuża sie o 3 m-ce tj do 3 lutego przyszłego roku . Właściciel warsztatu w którym naprawiałem samochód coraz bardziej umila mi dzień powszedni ( nie dziwię mu się bo odliczając robociznę części i lakier kosztowały około 18 tys zł ) ale co mam zrobić żeby wnieść sprawę do sądu muszę czekać na odpowiedź od RZ ponieważ zobowiązali mnie ( taki jest warunek złożenia skargi) do powstrzymania się od wszelkich kroków do czasu rozstrzygnięcia przez nich sprawy . A co będzie w lutym nie wiem do sądu skieruję i co ????? następne 5 lat będę czekał?. Uważam ,że tak robią bo gdyby to była mniejsza kwota dogadałbym się z warsztatem i machnął na to ręką lub olał ciepłym moczem i pewnie tak robi większość poszkodowanych przez TUW więc cały czas próbują co zrobić żeby nie wypłacić . Na marginesie bo juz się "doktoryzuję" z ustawy o obowiązkowych ubezpieczeniach są tylko 3 przypadki w , których mogą odmówić wypłaty odszkodowania i żaden z nich w mojej sprawie nie ma miejsca , więc co tu wyjaśniac ponad pół roku?
Rodzaj ubezpieczenia
Tytuł wątku
(max. 255 znaków)
Treść komentarza
Wpisanych znaków 0, pozostało 5000
Autor
(max. 50 znaków)
Poinformuj mnie mailem o pierwszej odpowiedzi
(powiadomienie nie zostanie wysłane, jeśli pole "Adres e-mail" nie będzie wypełnione)
Adres e-mail
(max. 100 znaków)
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k., z siedzibą we Wrocławiu (53-659) przy ul. gen. Władysława Sikorskiego 2-8, oraz na udostępnianie tych danych innym partnerom współpracującym z Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. w szczególności licencjonowanym agentom ubezpieczeniowych w celu przedstawienia oferty ubezpieczenia oraz celach marketingowych. Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. informacji handlowej drogą elektroniczną. Informujemy, że udostępnienie danych osobowych jest dobrowolne. Osoba, której dane dotyczą, ma prawo wglądu do swoich danych osobowych oraz do ich poprawiania, jak również prawo do wniesienia pisemnego, umotywowanego żądania zaprzestania przetwarzania jej danych ze względu na jej szczególną sytuację oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych.
« powrót
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.