X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Aviva Gwarancja Akcje Europejskie i nowe promocje

2009-06-18 10:46 czwartek
AVIVA
Od 15 czerwca do 10 lipca klienci mogą zainwestować w kolejny produkt strukturyzowany – Aviva Gwarancja Akcje Europejskie. Z kolei do 14 sierpnia zostały zniesione opłaty manipulacyjne w subfunduszach akcyjnych Aviva Investors TFI, a klienci inwestujący jednorazowo co najmniej 20 tys. zł mogą skorzystać z oferty specjalnej w ubezpieczeniu Bonus VIP.

Nowa „struktura”

Od 2007 roku Aviva (dawniej Commercial Union) oferuje produkty strukturyzowane pod nazwą Aviva Gwarancja w formie indywidualnego ubezpieczenia na życie i dożycie. Produkty te chronią kapitał powierzony przez klienta, a jednocześnie umożliwiają zarabianie na międzynarodowych rynkach finansowych. Obecnie dostępny produkt powiązany jest z indeksem akcji europejskich SGI WISE Long/Short Vol Target, opracowanym przez bank Société Generale. Umożliwia osiąganie zysków z europejskich rynków akcji z gwarancją ochrony 100% wpłaconego kapitału.

Umowa zawierana jest na 3 lata i 9 miesięcy. Minimalna składka to 10 tys. zł. Nie ma opłat manipulacyjnych przy zakupie i opłat za zarządzanie. Aviva gwarantuje zwrot 100 proc. wpłaconego kapitału na koniec okresu ubezpieczenia, a wypłata środków nie jest obciążona podatkiem Belki. Istotnym kryterium jest również wysoki współczynnik partycypacji – czyli procentowy udział klienta w zyskach wypracowanych przez inwestycje w indeks będący podstawą produktu. Aviva określiła ten współczynnik na poziomie 80-100 proc. – jego ostateczna wysokość zostanie ustalona po zakończeniu okresu sprzedaży.  

Nowa „struktura”, podobnie jak poprzednie, oferowana jest przez 3,5 tysiąca doradców ubezpieczeniowych Aviva CU oraz w sieci Expandera i Finamo. 

Bez opłaty manipulacyjnej

Do 14 sierpnia zostały zniesione opłaty manipulacyjne we wszystkich subfunduszach akcyjnych oferowanych przez Aviva Investors TFI (dawniej Commercial Union TFI):
Aviva Investors Polskich Akcji
Aviva Investors Małych Spółek
Aviva Investors Nowych Spółek
Aviva Investors Nowoczesnych Technologii
Aviva Investors Akcji Europy Wschodzącej

Korzystnie zainwestować 20 tys. zł

Dla klientów, którzy chcą korzystnie ulokować co najmniej 20 tys. zł, przeznaczona jest oferta specjalna w ubezpieczeniu inwestycyjnym Bonus VIP, trwająca do 14 sierpnia. Polega ona na zniesieniu opłat wstępnych, co oznacza, że cała wpłacana kwota jest inwestowana. Aviva gwarantuje też osiągnięcie określonej stopy zwrotu w ciągu pierwszych 6 miesięcy od zawarcia umowy z tej części kapitału, który zostanie ulokowany w Funduszu Pieniężnym. Gwarantowany poziom zysku wynosi od 5,5 do 7,5 proc. w skali roku i zależy od wybranej strategii inwestycyjnej.

Korzystny rebranding

Wraz ze zmianą marki grupa Aviva przygotowała atrakcyjne zmiany w swojej ofercie dla klientów. Zniesienie opłat manipulacyjnych pozwoli ubezpieczycielowi zatrzymać starych klientów i zdobyć nowych. Ponadto Aviva pokazuje w ten sposób nową jakość marki i stojących za nią produktów inwestycyjnych, które przezywają obecnie lekką zapaść związaną z kryzysem. Ubezpieczyciel nie zapomina też o zamożniejszych klientach inwestujących jednorazowo spore sumy pieniężne. Dla nich Aviva postanowiła znieść opłaty wstępne w ubezpieczeniu inwestycyjnym Bonus VIP. Oczywiście w późniejszym okresie obowiązywania umowy opłaty powracają, ale dla klienta jest to gwarancja jak najpełniejszego wykorzystania wpłaconego kapitału.

Źródło: Aviva

Jakub Tabisz
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Przegląd ubezpieczeń
« zapisz siďż˝ na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Nadubezpieczenie - sytuacja, w której zgłoszona suma ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.