X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Deutsche Bank PBC: druga subskrypcja db Gwarancji – Index Top20 – inwestycji uzależnionej od indeksu WIG20

2011-04-29 08:05 piątek
Deutsche Bank PBC rozpoczął zapisy w ramach drugiej subskrypcji inwestycyjno-ubezpieczeniowego produktu strukturyzowanego db Gwarancja – Index Top20, oferowanego we współpracy z Nordea Polska Towarzystwem Ubezpieczeń na Życie. Zysk z produktu uzależniony jest od zachowania indeksu WIG20. W ramach obecnej subskrypcji db Gwarancja – Index Top20 dostępna jest w oddziałach Deutsche Bank PBC do 26 maja 2011 r.

db Gwarancja – Index Top20, przygotowana we współpracy z Nordea Polska Towarzystwem Ubezpieczeń na Życie, oferowana jest w formie grupowego ubezpieczenia na życie i dożycie i zapewnia 100-procentową ochronę zainwestowanej składki (czyli składki pomniejszonej o opłatę wstępną) na koniec okresu odpowiedzialności.

Na wynik z inwestycji składa się suma wartości trzech kuponów (z uwzględnieniem partycypacji). Wysokość kuponów zależy od zmian wartości indeksu WIG20 w poszczególnych okresach obserwacji. Wartość kuponu nie może być mniejsza niż 0 (nawet, jeśli zmiana wartości indeksu WIG20 w okresie obserwacji jest ujemna), natomiast wartość maksymalna wynosi 10% (pomnożona przez partycypację). Kupony w 3-letnim okresie inwestycji sumują się. Dodatkowo, jeżeli np. w pierwszym okresie obserwacji WIG20 odnotuje wzrost, to niezależnie od tego, jaka będzie sytuacja na rynku akcji, w kolejnych dwóch latach pierwszy kupon jest gwarantowany i wypłacony zostanie w okresie zapadalności produktu.

Partycypacja Klienta w wynikach osiągniętych przez spółki z indeksu WIG20 wyniesie od 60 do 90% (wartość ta zostanie ustalona najpóźniej 1 czerwca br.).

Opłata wstępna wynosi 1% od wpłacanej składki. Minimalna składka to 2 000 zł. W przypadku wcześniejszej rezygnacji pobrane zostaną opłaty likwidacyjne, których wysokość uzależniona jest od liczby miesięcy pozostałych do końca okresu odpowiedzialności.

Dzięki temu, że produkt ma formę grupowego ubezpieczenia na życie i dożycie, w losowych sytuacjach zgromadzone przez Klienta pieniądze zostaną przekazane uposażonym bez podatku spadkowego.

Informacja prasowa Deutsche Bank PBC z dnia 28.04.2011 r.
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Wiadomości
« zapisz siďż˝ na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Niedoubezpieczenie - sytuacja, w której zgłoszona suma ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.