X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Fundusze inwestycyjne w marcu zanotowały wzrost aktywów

2010-04-14 08:24 środa
Na koniec marca bieżącego roku aktywa krajowych funduszy inwestycyjnych wynosiły 101,21 miliardów złotych. Według Analiz Online i Izby Zarządzającej Funduszami i Aktywami, w porównaniu z ubiegłym miesiącem, zarejestrowano wzrost o 6,7%.

Początek miesiąca nie był dobry, jednak nastąpiła nagła poprawa. Jak napisano w raporcie: „W konsekwencji zdecydowana większość funduszy przyniosła zyski, które w kilkudziesięciu przypadkach były nawet dwucyfrowe. Według naszych szacunków marcowy wzrost, wynikający z zysków wypracowanych przez zarządzających, to nieco ponad 4,3 mld zł. Oznacza to, że saldo wpłat i umorzeń, które dopełnia brakującą część wzrostu aktywów, można szacować na 2,0 mld zł".

Pod względem wzrostu dynamiki na czele listy znajdują się fundusze akcyjne (9,0%), tuż za nimi fundusze gotówkowe i pieniężne (8,3%). Kolejne były fundusze dłużne (7,5%), mieszane (6,8%) oraz stabilnego wzrostu (3,8%). Aktywa niższe, niż w poprzednim miesiącu, zanotował jedynie fundusz nieruchomości (-2,4%).

Źródło: Gazeta Ubezpieczeniowa

OZ

« powrďż˝t do dziaďż˝u: Wiadomości
« zapisz siďż˝ na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Beneficjant - Beneficjent to inaczej uposażony, ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.