X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Generali uatrakcyjnia ofertę inwestycyjną

2009-10-14 10:20 środa
Z początkiem października br. Grupa Generali zmodyfikowała swoją ofertę w ramach produktów inwestycyjnych z Ubezpieczeniowymi Funduszami Kapitałowymi (UFK). Po szczegółowej analizie dotychczasowych wyników poszczególnych funduszy inwestycyjnych dostępnych w ramach UFK oraz w celu zapewnienia jak najwyższych stóp zwrotu z inwestycji dla swoich Klientów Generali zdecydowało się m.in. rozbudować swoją ofertę o 3 nowe, prestiżowe Ubezpieczeniowe Fundusze Kapitałowe. Dodatkowo w październiku trwa specjalna promocja produktów inwestycyjnych w Generali, w ramach której każda składka inwestowana przez ubezpieczającego w ciągu całego pierwszego roku polisowego zostanie automatycznie powiększona przez Generali o 6%

Dzięki produktom inwestycyjnym Klienci Generali uzyskują rozbudowane możliwości pomnażania swoich środków finansowych poprzez korzystanie z bogatej oferty inwestycyjnej firmy, obejmującej zarówno portfele modelowe (o różnym potencjale zysku i ryzyka), jak również Ubezpieczeniowe Fundusze Kapitałowe oparte o fundusze inwestycyjne renomowanych, międzynarodowych firm, wyspecjalizowanych na rynku zarządzania aktywami. Powyższe strategie inwestycyjne Generali oferuje w ramach produktów:
  • Generali Beneficio (który jest produktem wiodącym dla własnej sieci sprzedaży firmy)
  • Generali OmniProfit (przeznaczony dla zewnętrznych sieci sprzedaży)
  • „db inwestuj w przyszłość” (przeznaczony dla Klientów Deutsche Banku)
  • „Ubezpieczenie z przyszłością” (przeznaczony dla Klientów Alior Banku)

Z początkiem października z myślą o wzbogaceniu oferty inwestycyjnej Generali zdecydowało się udostępnić 3 kolejne ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe, wśród których znalazły się prestiżowe fundusze zarządzane przez firmę Schroder, które do tej pory nie były dostępne w ofercie Generali. Są to:
  1. Ubezpieczeniowy Fundusz Kapitałowy Generali – Franklin MENA Fund (EUR)
  2. Ubezpieczeniowy Fundusz Kapitałowy Generali – Schroder AS Commodity Fund (EUR)
  3. Ubezpieczeniowy Fundusz Kapitałowy Generali – Schroder ISF Greater China (USD)

Jednocześnie z dniem wprowadzenia nowych funduszy kapitałowych wstrzymana została sprzedaż jednostek uczestnictwa funduszy, które nie znalazły odpowiedniego uznania w decyzjach inwestycyjnych klientów. Są to: Ubezpieczeniowy Fundusz Kapitałowy Generali – ING Zrównoważony, Ubezpieczeniowy Fundusz Kapitałowy Generali – ING Stabilnego Wzrostu, Ubezpieczeniowy Fundusz Kapitałowy Generali – UniKorona Zrównoważony oraz Ubezpieczeniowy Fundusz Kapitałowy Generali – JP Morgan Middle East Equity Fund (USD).

Obecnie w ramach produktów inwestycyjnych Generali dostępne są 43 Ubezpieczeniowe Fundusze Kapitałowe. Szeroka gama dostępnych instrumentów pozwala zdywersyfikować środki zarówno pod względem przedmiotu inwestycji jak i pod względem geograficznym. Możliwe jest też modyfikowanie wybranej strategii inwestycyjnej i przenoszenie środków między funduszami.

Ostatnie modyfikacje w ramach produktów inwestycyjnych Generali mają na celu rozszerzenie naszej oferty poprzez udostępnienie najlepszych światowych funduszy, które podnoszą atrakcyjność ubezpieczeń na życie z ubezpieczeniowymi funduszami kapitałowymi. Mam nadzieję, że będzie to jeden z elementów skłaniających naszych klientów do oszczędności i myślenia o własnej przyszłości w kontekście przyszłej emerytury. Produkty inwestycyjne z Ubezpieczeniowym Funduszem Kapitałowym to bowiem znakomite narzędzie do długoterminowego oszczędzania”- mówi Mariusz Zagajewski, Dyrektor Departamentu Ubezpieczeń na Życie w Generali.

Wraz z ofertą, Generali zapewnia swoim klientom nowoczesne narzędzia informatyczne, które umożliwiają zarządzanie i administrowanie produktami przez Internet. Portal Klienta zapewnia za pośrednictwem Internetu m.in.: dostęp do informacji o polisie, w tym o jej wartości, szczegółowym wykazie transakcji, indeksacji, cenach jednostek, historii zleceń wykonywanych na polisie. Istnieje także możliwość wykonywania operacji na polisie, np. zmiany danych osobowych, alokacji składki, dokonywanie przeniesienia jednostek pomiędzy funduszami itp.

Więcej o nowych Ubezpieczeniowych Funduszach Kapitałowych, wprowadzonych do oferty inwestycyjnej Generali na następujących stronach:

http://www.generali.pl/klienci-indywidualni/inw-i-ochrona/notowania/?r,table,fundId=12823&r,funds,date=2009-10-08

http://www.generali.pl/klienci-indywidualni/inw-i-ochrona/notowania/?r,table,fundId=12822&r,funds,date=2009-10-08

http://www.generali.pl/klienci-indywidualni/inw-i-ochrona/notowania/?r,table,fundId=12821&r,funds,date=2009-10-08

Październikowa promocja 106% alokacji w programach inwestycyjnych Generali

Dodatkowo dla wszystkich swoich klientów Generali przygotowało specjalną promocję w ramach produktów inwestycyjnych Systematyczny Plan Oszczędnościowo -Inwestycyjny i Generali Beneficio ze składką regularną.  Klient, który w październiku zawrze jedną z dwóch powyższych umów, objęty zostanie promocją, w ramach której każda składka inwestowana przez ubezpieczającego w ciągu całego pierwszego roku polisowego powiększona zostanie automatycznie o 6%.

Oznacza to, że jeśli ubezpieczony zadeklaruje miesięczną składkę ubezpieczeniową na poziomie 300 złotych, to comiesięcznie na rachunku jednostek uczestnictwa będzie miał do dyspozycji dodatkowe 18 złotych, które może przeznaczyć na pomnażanie kapitału.

Promocja obowiązuje do 31 października br.

Kontakt:

Paweł Wróbel
rzecznik prasowy
pawel.wrobel@generali.pl
Grupa Generali
ul.: Postępu 15 B
02-676 Warszawa
tel.: (+48 22) 543 05 00 - centrala Generali
mobile: +48 510 000 920
fax: (+48 22) 543 08 94

Informacja prasowa Generali z 13.10.09
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Przegląd ubezpieczeń
« zapisz siďż˝ na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Akt przemocy - skierowanie czynności fizycznej bezpośrednio przeciwko ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.