X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Jaki rodzaj ubezpieczeniowego funduszu kapitałowego jest dla Ciebie najlepszy?

2011-02-09 09:05 środa
Każdy, kto wybiera dla siebie ubezpieczenie inwestycyjne, liczy przede wszystkim na pomnożenie zainwestowanego kapitału. Ubezpieczenie życia schodzi tu na dalszy plan. To od nas zależy, w jaki ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy towarzystwo zainwestuje nasze środki pieniężne.

Sposób inwestowania musi być zgodny z Twoimi oczekiwaniami i temperamentem. Błędem byłoby, gdyby osoba nielubiąca nadmiernego ryzyka zainwestowała w fundusz, gdzie to ryzyko charakteryzuje się wysokim poziomem. Który rodzaj UFK jest zatem najlepszy dla Ciebie?

Przy zakupie produktów ubezpieczeniowych o charakterze inwestycyjnym towarzystwo ubezpieczeniowe proponuje Ci uczestnictwo w co najmniej kilku UFK. Ich wybór należy do Ciebie. Fundusze te różnią się nazwą, jednak można wskazać kilka podstawowych grup, w zależności od sposobu inwestowania środków pieniężnych oraz ponoszonego ryzyka.


Rodzaj UFK Sposób inwestowania Ryzyko
Bezpieczny Inwestowanie w dłużne instrumenty finansowe, głównie skarbowe obligacje Skarbu Państwa (papiery, których wartość gwarantuje rząd). Zapewnia długoterminowy i stabilny wzrost wartości aktywów przy zachowaniu ich realnej wartości.
Gwarantowany Inwestuje w instrumenty finansowe o niskim ryzyku inwestycyjnym, co pozwala na osiągnięcie zaplanowanego wcześniej zysku. Inwestycje mogą obejmować dłużne papiery wartościowe przedsiębiorstw lub dotyczyć bonów skarbowych, obligacji skarbowych, depozytów bankowych/ certyfikatów depozytowych. Daje klientowi pewność osiągnięcia określonego zysku. Gwarantuje przyrost wartości jednostki uczestnictwa o określony procent w skali rocznej. Gdyby nie osiągnięto zysku, towarzystwo i tak gwarantuje klientowi zakładany zysk, wykorzystując na ten cel własne środki.
Zrównoważony Dłużne papiery wartościowe oraz akcje dopuszczone do publicznego obrotu Ze względu na różny poziom ryzyka tych instrumentów, wartość jednostki uczestnictwa tego funduszu może zarówno rosnąć, jak i maleć. Fundusz Zrównoważony towarzystwo oferuje klientom, którzy mają w perspektywie co najmniej kilkunastoletni okres oszczędzania.
Stabilnego wzrostu Akcje, obligacje oraz bezpieczne papiery dłużne. Są odzwierciedleniem mieszania strategii bezpiecznej z trochę bardziej agresywną. Wahania cen jednostek są umiarkowanie małe.
Agresywny Inwestują nawet do 100% w akcje, natomiast najczęściej robią to w proporcji – większość inwestowana w akcje, mniejsza część w instrumenty bezpieczne. Ryzyko jest wysokie, z powodu możliwych wahań wartości jednostki. W długim horyzoncie czasu, (co najmniej 5 lat) i tak średnio są bardziej opłacalne od innych funduszy.
Międzynarodowy Towarzystwo będzie inwestować Twoje pieniądze w zagraniczne papiery wartościowe. Zarobić można na nich podwójnie - na faktycznym wzroście cen akcji największych spółek notowanych na giełdach zachodnich oraz na ryzyku kursowym.
      
W niektórych przypadkach możesz wybrać więcej niż jeden ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy. Wszystko zależy od konkretnego produktu danego zakładu ubezpieczeń. Możesz także w trakcie trwania ubezpieczenia zmienić fundusz/ fundusze.
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Poradniki
« zapisz siďż˝ na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Choroba - anormalny, wedle ogólnie uznanej wiedzy ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.