X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Lokaty bardziej opłacalne niż struktury?

2010-10-14 08:51 czwartek
W Polsce produkty strukturyzowane są nadal bardzo popularne i wciąż znajdują się w fazie wzrostu. Najczęściej gwarantują one 100% zainwestowanego kapitału. W przeciągu ostatnich dziesięciu lat wypłata z tych instrumentów była przeważnie związana z kursami walut oraz indeksami giełdowymi. Zazwyczaj przyjmowały one formę produktu ubezpieczeniowego, rzadziej lokaty.

Według najnowszego raportu Komisji Nadzoru Finansowego pt.: „Produkty strukturyzowane w Polsce w latach 2000 – 2010”, stopa zwrotu z inwestycji w te produkty wyniosła 3,31% w skali roku. Tym samym była niższa od przeciętnej stopy zwrotu z lokat terminowych, która uplasowała się na poziomie 4,30%. Prawie połowa produktów tego typu przyniosła stopę zwrotu jedynie na poziomie stopy gwarantowanej.

Jak napisano w raporcie, „regulacje związane z rynkiem produktów strukturyzowanych powinny się koncentrować na zapewnieniu odpowiedniego przekazu dotyczącego ryzyka inwestycji oraz spodziewanej funkcji wypłaty w realistycznych warunkach rynkowych. Standardy wypracowane w innych krajach, w szczególności w Wielkiej Brytanii, mogą być traktowane jako wzorcowe. Dotyczy to m.in. jawności informacji związanych z kolejnymi emisjami”. Dlatego KNF uważa, że w obecnej sytuacji najtrafniejszym rozwiązaniem byłby obowiązek publikowania informacji odnośnie wielkości sprzedaży, osiągniętych stóp zwrotu i innych istotnych parametrów oferowanych produktów.

Źródło: KNF

OZ

« powrďż˝t do dziaďż˝u: Wiadomości
« zapisz siďż˝ na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Akt przemocy - skierowanie czynności fizycznej bezpośrednio przeciwko ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.